Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, karma noua pe ghetar


Recommended Posts

Silvi confirm ce zice Mianna, site-ul Bianca Brad sau pe fb - EMMA, pe mine m-a ajutat sa nu imi pierd mintile in spital in timp ce asteptam sa mi se declanseze travaliul, desi stiam ca baietii mei murisera deja in utero.

 Nu, nu trece cu timpul, da faptul ca va avea copil/copii ajuta, dar nu trece niciodata.

Monica, no offense, dar asta ca asa a vrut Dzeu sau what ever, ma irita maxim.

 Nici nu mai stiu ce am vrut sa zic, decat ca life sucks sometimes. 

---------------

In alta ordine de idei, a ajuns si sotul din Canada cu cadouri pt toata lumea, si ce bine e cu el acasa. 

 Nu mai stiu ce voiam sa zic, sunt obosita, cam ca toata lumea de pe aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 978
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Silvi, bine ca ai trecut peste toate investigatiile cu bine, si ca nu e nimic grav. Sanatate multa si o imbratisare! Putere multa parintilor! Off, credeam ca medicina a evoluat si ca pot salva bebelusi asa de mici.

 

Moon, n-am stiu ca ai trecut prin asa cosmar! Nici nu vreau sa ma gandesc cum a fost perioada cat ai fost gravida a doua oara...

 

V-am povestit de prietena mea care a nascut de urgenta, pe motiv de eclampsie, la 30 de sapt? Bebelusul avea 900g. A ajuns acum la 1800g. Am intalnit-o ieri, era tare linistita si pozitiva si vesela! venise la interviu. Tare m-am bucurat! (eu cred ca as fi fost tare stresata..)

 

Eu acum mi-am terminat treaba si vreau sa ma duc devreme la culcare ca altfel dau "stack overflow":))

Si sapt viitoare e grea! Apoi oi mai vedea...

 

Ioana, ne lipsesti...

Ant, sper sa ajungi repede la consens cu baiatul!

 

Vivi, cum mai sunteti? Cum te-ai descurcat cu psihologul si sedinta cu parintii?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, bine ca ai trecut peste toate investigatiile cu bine, si ca nu e nimic grav. Sanatate multa si o imbratisare! Putere multa parintilor! Off, credeam ca medicina a evoluat si ca pot salva bebelusi asa de mici.

 

Moon, n-am stiu ca ai trecut prin asa cosmar! Nici nu vreau sa ma gandesc cum a fost perioada cat ai fost gravida a doua oara...

 

V-am povestit de prietena mea care a nascut de urgenta, pe motiv de eclampsie, la 30 de sapt? Bebelusul avea 900g. A ajuns acum la 1800g. Am intalnit-o ieri, era tare linistita si pozitiva si vesela! venise la interviu. Tare m-am bucurat! (eu cred ca as fi fost tare stresata..)

 

Eu acum mi-am terminat treaba si vreau sa ma duc devreme la culcare ca altfel dau "stack overflow":))

Si sapt viitoare e grea! Apoi oi mai vedea...

 

Ioana, ne lipsesti...

Ant, sper sa ajungi repede la consens cu baiatul!

 

 Anja, a "trecut" in sensul ca a fost in 2016 (toamna am nascut). Sarcina cu P. si M. a fost extrem de ciudata, in sensul in care a fost un secret, de sarcina au stiut sotul, doctorii care m-au urmarit, dentista mea (ca imi lucram ceva), si parintii (care au aflat destul de tarziu), ca sunt gemeni i-am zis mamei la 33 saptamani. Toata sarcina nu am cumparat nimic pt copii, nu am vorbit de ei, nu ne-am facut planuri, mergeam la controale, dar am incercat sa nu ma atasez (nu dati cu pietre, asa am functionat eu). M-a ajutat ca am avut o sarcina toxica si tarziu am inceput sa pun kg, si deja era frig si purtam haine largi. Toata lumea care ne cunostea a ramas socata. Retrospectiv imi pare rau ca nu m-am bucurat de sarcina, posibil si ultima din viata mea.

  Scuze pt partea dark, nu vreau sa poluez cu astfel de subiecte.

 Ma bucur ca bebelusul este bine, si ai mei arata excelent, desi s-au nascut nitel mai devreme.

  Imi pare rau ca am ratat pozele din Elvetia, sunt sigura ca erau super faine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pozele lui Antmil din Elvetia sunt pe FB, daca nu ma insel.

 

Ioana, ai uitat sa ma invidiezi pentru zapada de la noi...totalul pana acum e de vreo 2m ( cumulativ, nu toata odata). Si ingrozitor de frig a fost in ianuarie. Oricum sunt fericita ca nu mai lopatez, traiasca garajul si deszapezirea municipala!

 

Moon, eu cred ca am citit despre experienta ta trista la alt subiect si m a impresionat mult. Daca nu Dumnezeu, atunci karma ti a rasplatit suferinta. Te inteleg cum ti ai trait sarcina ulterioara, asa as fi procedat si eu. Important e ca aveti acum doi flacai sanatosi!

 

Silvi, nu sunt cuvinte pentru ce au trait fratele si cumnata si voi pe langa ei. Viata merge inainte desi ingerasul nu va fi uitat niciodata. Fie sa vegheze apoi asupra unui fratior sau surioare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost la o conferinta pentru profesori. Conferentiarul ne a vorbit despre empatie, bunavointa, incurajare, abordare pozitiva si pericolul etichetarilor....toate cu referire la elevi, bineinteles.

Ne a aratat video ul asta, printre altele, si m am trezit plangand printre sute de colegi, din care multi lacrimau si ei.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pozele lui Antmil din Elvetia sunt pe FB, daca nu ma insel.

 

Ioana, ai uitat sa ma invidiezi pentru zapada de la noi...totalul pana acum e de vreo 2m ( cumulativ, nu toata odata). Si ingrozitor de frig a fost in ianuarie. Oricum sunt fericita ca nu mai lopatez, traiasca garajul si deszapezirea municipala!

 

Moon, eu cred ca am citit despre experienta ta trista la alt subiect si m a impresionat mult. Daca nu Dumnezeu, atunci karma ti a rasplatit suferinta. Te inteleg cum ti ai trait sarcina ulterioara, asa as fi procedat si eu. Important e ca aveti acum doi flacai sanatosi!

 

Silvi, nu sunt cuvinte pentru ce au trait fratele si cumnata si voi pe langa ei. Viata merge inainte desi ingerasul nu va fi uitat niciodata. Fie sa vegheze apoi asupra unui fratior sau surioare.

\

 

 Ah, ok, am crezut ca le-am ratat eu. Da, sunt extrem de norocoasa, P. si M. sunt niste copii fantastici.

 Vorbeati de implanturi - eu am 3, mi se par minunate, ca si costuri a fost gen 500 eur, la care se adauga aditie de os (am avut si de al meu si artificial) - inca vreo 500 eur, iar eu am avut nevoie si de sinus lift - inca vreo 500 eur. La care se adauga coroanele - gen inca vreo 1200 lei. Cel mai scump m-a ajuns la o masea - unde am avut nevoie de toate, cred peste 1500 eur. In total cu tot cu aparat ortodontic si fateta, cred ca lucrarea m-a ajuns intre 7000 - 9000 eur. Daca cineva este interesat, clinica mea e undeva in Tei, ii pot da datele de contact.

  Monicabo, unde iei tu apartament in Bucuresti cu 60000 eur? ca eu una am cumparat unul pt baieti in sectorul 1 si clar nu a costat atat. S-au scumpit tare imobiliarele in Bucuresti. Basca, apartamentul a fost mai scumpt decat casa in care stam, ca si idee.

  Weekend placut sa aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Am un moment de respiro, asa ca am intrat repede sa scriu.

 

Moon, imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva....e tare trist...

Cumnata mea a trecut si ea printr-o asemenea experienta..fetita ei ar fi fost cu un an mai mare decat Marcia...a avut o problema la inima, doctorii i-au spus ca nu se stie daca va supravietui...mi-a povestit ca a murit la ea in brate, in timp ce o alapta...a facut si un album, dupa ce l-am vazut, cateva zile nu am mai fost om...ea merge des la cimitir, vorbeste mereu de ea, ii sarbatoreste ziua de nastere...stiu ca e si intr-un grup de parinti care au trecut printr-o asemenea experienta...e ok acum, au trecut 17 ani de atunci...ea nu are alti copii, dar are nepoti, a zis ca-i sunt de ajuns.

 

La job am intrat in ritm..dar tot imi lipsesc colegii vechi.

 

Azi am fost la cumparaturi la nemti, apoi am facut peste la cuptor (l-am mancat cu sos de usturoi) si am gatit si pt saptamana viitoare : ciorba de dovlecei si gulas...ajung tarziu, asa ca seara nu am chef de gatit.

Mandra a plecat cu o prietena la film in Zurich, noi iesim la o bere. 

 

Maine mergem cu unul din gemeni si cu socrii la o pizza...nu prea am chef, as fi preferat sa ma odihnesc.

 

Marcia merge in mai cu o prietena in Amsterdam, la un concert de kpop, o formatie de fete...am rezervat hostel (female only), am luat biletele de avion, bilete la concert si-au luat VIP, adica le vor vedea pe fete, fac poze, vorbesc cu el..e tare entuziasmata...a zis ca nu vrea sa merg cu ele, trebuie sa se invete singura si in afara tarii, peste 2 ani jumate va fi singura in Seoul..am copil mare, ma bucur ca e asa si ca nu tb sa stau dupa fundul ei.

 

O seara faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai, Ella, ce poveste trista are si cumnata ta.

Succes in continuare la noul job.

 

Am vazut pe fb niste fursecury yummy facute de Antmil....fac si eu un strudel cu mere mai tarziu.

 

Azi e zi administrativa la noi si nu am facut inca mai nimic. Am dus baiatul la inot, apoi ne am foit pe la cumparaturi, of, tare nu mi place sa fac asta mai ales iarna. La noi ninge si e flescaraie.  Voiam sa spal si masina dar cu vremea care e in 5 minute ar fi fost la fel ca inainte. Astept o zi mai rece si insorita.

Mai am de facut mancare si de pus rufe la spalat vreo 2 incarcaturi. Vreau neaparat sa mi vopsesc parul weekendul asta

Baiatul trebuie tuns si n am.mai ajuns la frizer.

 

Azi e ziua cartitei si sarbatoare ortodoxa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...