Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, karma noua pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 978
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

Am un moment de respiro, asa ca am intrat repede sa scriu.

 

Moon, imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva....e tare trist...

Cumnata mea a trecut si ea printr-o asemenea experienta..fetita ei ar fi fost cu un an mai mare decat Marcia...a avut o problema la inima, doctorii i-au spus ca nu se stie daca va supravietui...mi-a povestit ca a murit la ea in brate, in timp ce o alapta...a facut si un album, dupa ce l-am vazut, cateva zile nu am mai fost om...ea merge des la cimitir, vorbeste mereu de ea, ii sarbatoreste ziua de nastere...stiu ca e si intr-un grup de parinti care au trecut printr-o asemenea experienta...e ok acum, au trecut 17 ani de atunci...ea nu are alti copii, dar are nepoti, a zis ca-i sunt de ajuns.

 

La job am intrat in ritm..dar tot imi lipsesc colegii vechi.

 

Azi am fost la cumparaturi la nemti, apoi am facut peste la cuptor (l-am mancat cu sos de usturoi) si am gatit si pt saptamana viitoare : ciorba de dovlecei si gulas...ajung tarziu, asa ca seara nu am chef de gatit.

Mandra a plecat cu o prietena la film in Zurich, noi iesim la o bere. 

 

Maine mergem cu unul din gemeni si cu socrii la o pizza...nu prea am chef, as fi preferat sa ma odihnesc.

 

Marcia merge in mai cu o prietena in Amsterdam, la un concert de kpop, o formatie de fete...am rezervat hostel (female only), am luat biletele de avion, bilete la concert si-au luat VIP, adica le vor vedea pe fete, fac poze, vorbesc cu el..e tare entuziasmata...a zis ca nu vrea sa merg cu ele, trebuie sa se invete singura si in afara tarii, peste 2 ani jumate va fi singura in Seoul..am copil mare, ma bucur ca e asa si ca nu tb sa stau dupa fundul ei.

 

O seara faina sa aveti. 

Hotel Marnix? La asta si-a luat Silvi si o prietena a ei.  Are localizare buna, central.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon, am aruncat si eu pretul asta, asa ca exemplu, raportandu-ma la o tranzactie pe care am facut-o acum 3 ani si ceva, am vandut un apartament de 2 camere cu 59.000 eur, in sectorul 1, zona Turda. Astea erau preturile in 2015, pe zona asta, la apartamentele cu 2 camere, cu +/- in functie de imbunatatirile existente, etaj, decomandat/semidecomandat etc.

Nu mai stiu cum au evoluat preturile de atunci.

  Monicabo, unde iei tu apartament in Bucuresti cu 60000 eur? ca eu una am cumparat unul pt baieti in sectorul 1 si clar nu a costat atat. S-au scumpit tare imobiliarele in Bucuresti. Basca, apartamentul a fost mai scumpt decat casa in care stam, ca si idee.

  Weekend placut sa aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon, am aruncat si eu pretul asta, asa ca exemplu, raportandu-ma la o tranzactie pe care am facut-o acum 3 ani si ceva, am vandut un apartament de 2 camere cu 59.000 eur, in sectorul 1, zona Turda. Astea erau preturile in 2015, pe zona asta, la apartamentele cu 2 camere, cu +/- in functie de imbunatatirile existente, etaj, decomandat/semidecomandat etc.

Nu mai stiu cum au evoluat preturile de atunci.

 

 

  Monica sectorul 1 e mare, noi la 5 minute de corporatistii din Pipera am dat mult mai mult, constructie noua cu parcare. De vandut nu stiu cum e in Bucuresti, eu doar am cumparat.

 Fleur exista ghetar si pe fb? nu ca as avea timp de incercari in bucatarie.

 Laura, Anja, Rox, recunosc greutatea baietilor este punctul meu Ahile, cred ca mi se trage si de la faptul ca s-au nascut sub 3 kg, Acum M. mananca si chiar a recuperat ce a dat jos, dar P. e ceva de groaza - daca la 11 luni avea peste 10 kg, acu are undeva la 9800++ si nici nu imi vine sa il mai urc pe cantar. Stiu sunt alte lucruri mai importante, de ex. cu achizitiile el a fost extrem de precoce, dar ma dispera - scuipa mancarea, se joaca cu ea, baga manutele in gura o scoate o da jos iar o baga, m rog nu stiu ce reuseste el sa manance.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fleur exista ghetar si pe fb? nu ca as avea timp de incercari in bucatarie.

 

Nu stiu sa existe, dar unii de aici ne am imprietenit si pe fb. Nu are nici o legatura cu bucataria, fiecare posteaza ce vrea.

Ce e mai fain ca aici e ca poti posta si vedea poze, multe poze. 

Aici a devenit un cosmar sa postezi poze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am așezat puțin sa am timp de o tacla. Am uitat complet ca m—am înscris la voluntariat pentru biserica la care mergem noi in multe duminici. Noroc ca o tanti din administrație mi-a dat un email de reamintire. Am făcut niște fursecuri și a trebuit sa ne ocupam de serviciul de cafea după slujba. “Norocul” a făcut ca fix azi sa fie și adunarea anuală (unde discuta buget, etc). Eu am zero interes in cum se desfășoară lucrurile in culise...și in plus eu merg doar la slujba de 8:00 (cea prescurtata și cu un minim de enoriași ca nu imi place sa socializez). Bombele mele cu visine au făcut furori...pur și simplu au dispărut. M-au întrebat dacă nu vreau sa dau niște lecții de baking :) :) :) vor sa facă club de gătit/bake!!! Am zic ok cu juma de gura și am dispărut imediat și eu! Sper sa nu își aducă aminte. 

 

In rest, toate încă la fel. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi a fost alarma de incendiu, reala de data asta. Chiar sub noi, foc la subsol la spalatorie. Un scurtcircuit ceva la o masina de uscat.

Chestia ca noi fiind obisnuiti cu aburul de la spalatorie, nu ne am dat seama ca e fum de fapt, decat cand a inceput sa miroase. Atunci am iesit.

Aici alarmele sunt ceva obisnuit. Blocul e din lemn ca multe de aici.

Totul e ok, l-au stins pompierii in cateva minute.

Baiatul s a speriat un pic, e prima alarma reala la care a asistat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...