Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, karma noua pe ghetar


Recommended Posts

 

 

A trebuit sa caut cu google culoarea "teal" [:)] . E verdele lisita si da, e tare placuta nuanta. E bun filmul?

 

Verde-lisita!!! Multumesc [flo] Google Translate imi dadea ‘turcoaz’.

 

Filmul e... interesant. Temele sunt clasice: despre maturizare, familie, pierderi, prioritati. Mi-a placut ca rolul romanului nu a fost eternul hot, pus pe ciupeala si capatuiala ci dimpotriva, ii deschide ochii personajului principal, are o intelegere a vietii mult mai pragmatica fara sa fie totusi acrit de experientele sale. Filmul include si o relatie homosexuala intre 2 barbati, aviz daca preferati sa nu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 978
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Vivi, condoleante. Chiar nu te astepti sa mori de gripa, mai ales cind nu esti intr-o categorie cu risc. Groaznic! Alarma nu imi trebuie ca am doi caini...la mine nici veveritele nu trec prin curte, postasul e ingrozit...chiar zilele trecute (cind eram in vacanta), am primit o lada de vin din California (din Napa)...in mod normal, trebuie semnatura de la cineva peste 21 de ani sa ia in primire pachetul. Acasa, la dog sitting, era doar amica lui A. (care are doar 18 ani)...a deschis prima usa si a lasat usa de sticla inchisa sa vada cine e la usa. Cind s-au pus ambele bestii pe latrat ZDRAVAN, nenea a lasat lada de vin si a rupt-o la fuga...a zis ca nu ii mai trebuie semnatura!!! Asa mi-au salvat un drum la centru de pachete!!! Ioana, cum sa nu va rezolve problema caldurii?? Este oribil sa lucrezi in frig. Si eu sint friguroasa rau...am fulare, pulovere, am pitit un incalzitor (cit se poate de ilegal) sub birou...dar in ultimul timp vad ca au devenit mai rezonabili si nu mai dardai chiar asa. Eu nu sint mama cool...dimpotriva, dar totusi i-am lasat sa mai testeze lumea si pe cont propriu. I-am lasat in NYC de pe la 15 ani (sa mearga la concerte). Am inceput sa ii las plecand singuri (si ii culegeam noaptea la final...abia imi tineam ochii deschisi). Apoi, incet-incet, pe masura ce am vazut ca dibuesc metroul, mergeau in grup (nu singuri)...am lasat lesa mai lunga. Na, la 18 ani tot pleaca la facultate...mai bine sa stie sa se descurce decit sa fie picati din luna. Am colege care la 40 de ani (+) sint terifiate de metrou sau transport in comun.

 

Nu reusesc sa sterg asa ca am lasat tot citatul.

 

Cu caldura e asa: oficial sunt 22 de grade. Neoficial estimes 19 cu indulgenta, ca la 22 acasa la mine stau cu tricou sau camasa office si pantalon lung. Aici daca nu am si un sacou / pulover dardai zdravan in camasa.

 

Problema e ca sunt cativa colegi vocali care zic ca e perfect asa, sa nu se schimbe nimic.... desi majoritatea din 40-50 de pers are pulovere groase pe ea. 

 

Nu avem voie cu radiatoare/ resouri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miha   [flor] nu .la job mi-am pastrat,sper,catedra intreaga pt un eventual transfer,cu o concesie,care nu m-afecteaza.sper si-asta.am reusit sa-mi iau permisul si o masinuta.mi-am dorit din suflet sa am libertate de miscare,sa plec des unde vreau cand vreau...mai ales ca ani am crezut ca nu o sa pot face asta ever  [alcool] e o mare implinire si sunt fericita,in sfarsit,dupa multi ani...acum,emotii,dar incet incet voi conduce singura .acum cat mai mult cu cineva-n dreapta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu reusesc sa sterg asa ca am lasat tot citatul.

 

Cu caldura e asa: oficial sunt 22 de grade. Neoficial estimes 19 cu indulgenta, ca la 22 acasa la mine stau cu tricou sau camasa office si pantalon lung. Aici daca nu am si un sacou / pulover dardai zdravan in camasa.

 

Problema e ca sunt cativa colegi vocali care zic ca e perfect asa, sa nu se schimbe nimic.... desi majoritatea din 40-50 de pers are pulovere groase pe ea. 

 

Nu avem voie cu radiatoare/ resouri.

 

 

Ioana am exct aceeasi situatie la lucru. Faza naspa e ca sunt 21-22 de grade ... ceea e contractual. Si noi credeam ca sunt muult mai putine, dar a venit nenea de termometru :))), am adus si noi.

Dar, 22 de grade cand  stai toata ziua pe scaun si mai ai si un birou spre nord nu sunt sufuciente.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Verde-lisita!!! Multumesc [flo] Google Translate imi dadea ‘turcoaz’.

 

Filmul e... interesant. Temele sunt clasice: despre maturizare, familie, pierderi, prioritati. Mi-a placut ca rolul romanului nu a fost eternul hot, pus pe ciupeala si capatuiala ci dimpotriva, ii deschide ochii personajului principal, are o intelegere a vietii mult mai pragmatica fara sa fie totusi acrit de experientele sale. Filmul include si o relatie homosexuala intre 2 barbati, aviz daca preferati sa nu.

Cu placere!  [:)]

Si-ti multumesc si eu pentru recenzie  [flo2]

 

Legat de certuri cu partenerul, eu fac asa cum nu ar trebui... Ma enervez, nu spun nimic pe moment, doar bufnesc, el nu stie de ce si asta ma enerveaza si mai tare. Si se strange, se strange pana ma apuca criza de nervi si vars tot din gusa  [batcap] Si culmea, stiu ca nu e bine asa, dar nu pot altfel...

 

Viviana, bafta multa, sa iasa totul bine, asa cum vrei tu!

 

Velvet, felicitari! Intr-adevar se vor schimba multe daca poti sa te misti mai usor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...