Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, karma noua pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 978
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

si ca sava spun ce-am facut aseara si cat de suparata am fost-am mers iar vreo 50 km pe intuneric,ceata,curbe,totu'ok.si in parcare,langa bloc,am lovit o masina  [:(] 

 

Se rezolva. Iti inteleg supararea dar se rezolva [:)]

Felicitari pentru carnet, si eu ma bucur mult ca il am [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] 

 

Cat de tare e asta!!

 

Pune-l sa se ocupe de Cookie? Sa iti schimbe cauciucurile la masina?

 

Sa dau un exemplu concret: se intampla sa vreau sa merg la un magazin, la 40 km distanta (si trebuie sa ma ajute sa car ceva). Eu incerc sa gasesc o ocazie in care sa ii fie si lui utila plimbarea (fie are treaba in orasul respectiv, fie e un targ ceva unde poate pierde timpul cat eu stau in magazin - si stau cateva ore). Asa mi se pare cel mai ok. El insa vrea ca eu sa spun direct: vreau sa mergi cu mine, si el sa mearga... simtindu-se util, chiar daca o sa se uite pe pereti doua - trei ore asteptandu-ma [:)]

 

Maica-mea e genul semi-pisicios, posibil de aici sa mi se traga. Ea cere ajutor pentru a folosi robotul de bucatarie (desi se descurca f ok si singura), sa trimita un SMS (desi stie cum), la curatat peste etc [:)] Nimicuri pe care le poate face, dar e asa... o pisiceala ce mie nu-mi place.

 

Si bine, teoria o stiu de mult. Doar ca nu stiam ca il deranjeaza asa tare pe al meu [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neața,

 

Rall, la noi funcționează cumva invers. Adică eu sunt ca tine, nu cer ajutor, fac cam de toate singură. Dar mă implic în proiectele lui destul de mult (nu-s proiecte de muncă, sunt cumva personale). În felul ăsta avem o zonă în care funcționăm împreună și nu se simțim ”înstrăinați”. Pentru că altfel, profesional, avem două meserii total opuse, eu nu-l pot ajuta pe el, el nu mă poate ajuta pe mine. Poate găsești ceva proiecte comune extra-work în care să puteți funcționa împreună?

 

De mers la magazin / cumpărături și pus să mă aștepte două trei ore nici nu se pune problema :), nici eu n-aș vrea și nici el n-ar accepta. Și nici invers nu mi s-ar părea ok. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rox multumesc pt incurajare  [pup]

 

Monica  [flo2]  am lasat nr.o sa merg la politie sa declar dupamasa.daca nu ma suna.asigurarea nu despagubeste sub 1000 lei,asa mi-a zis cineva.daca ma cauta,ii platesc eu reparatia.dar la politie trebuie sa merg,ca daca m-a vazut cineva si nu declar in 24 de ore,pe langa ditamai amenda,imi ia si permisul.

 

rall multumesc  [floare3]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu recunosc ca ma rasfat la multe chestii, si nu ca nu as putea, dar mi-e lene si il las sa se simta important...nu imi bag masina in garaj, nu imi pun benzina, de fapt nimic de masina, nu pun tablouri, nu mut mobila, nu schimb becuri, nu tund iarba, etc.

 

Da, greu pentru mine. Probabil sunt prea mandra / orgolioasa si asta nu e un lucru pozitiv. Nu mereu [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

In rest, copilul mic a castigat a 4a (la rand) mock trial (nu a pierdut niciodata) - de data asta iar ca procuror (fa cu randul procuror/aparare) - v-am spus ca a intrat in pre-law society ...dar mentine in continuare cu tarie ca nu are nici un interes in drept. Mda. 

 

 

[pk]  Bravo lui!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

 

miha, ma bucur pentru sora ta. sa fie bine pana la capat! drum bun si vacanta frumoasa sa aveti.

am lasat-o doar pe crina (pe atunci o aveam doar pe ea) acasa cu mama cand am fost la paris. dar nu as mai pleca fara ele. am regretat foarte tare ca am plecat fara ea si nu m-am bucurat deloc de nimic. nu voiam decat sa ma intorc. 

probabil o sa plecam fara ele cand nu o sa mai doreasca sa vina cu noi.

 

viviana, pe mine ma anunta bratara sa beau apa daca vreau. dar am scos aceasta alerta, ca oricum beau apa destul de multa, avand probleme cu rinichii. dar daca nu obisnuiesti sa bei apa poate fi util cu toate ca se zice ca nu ar trebui sa bem o anumita cantitate ci atat cat ne cere organismul.

 

moon, eu am avut sistem bumbo. se prinde in talie si la spate dar Iuliei i-a placut foarte mult. sistemele gen carpa, cu legat, inele etc mi se par foarte greu de gestionat. eu o purtam in fata, sau sotul si in spate in ruxac tot ce aveam nevoie.

daca nu au pasapoarte nu mai ai timp sa le faci. 

 

velvet, felicitari pentru permisul de conducere! imi pare rau pentru patania cu masina lovita dar asta nu trebuie sa te descurajeze. 

eu nu am mai condus de ani de zile, mi-a expirat permisul si nu l-am reinnoit dar nici nu am nevoie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...