Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, karma noua pe ghetar


Recommended Posts

 

Sta se gandeste si zice merg inainte o harjii putin, dar ajungem pe trotuar si de acolo in strada. Acolo trotuarul era mai larg.

Zis si facut.  Si da-i si zgarie masina, pe partea dreapta, pe la portiere, din fata pana in spate. Scrasnet, scrasnet. Ajungem pe trotuarul cu pricina.

 

Ies din masina si ma apuca rasul. Erau parcate masini si unde nu erau masini era un stalp in mijloc.

 

 

 

[:-)))]  [:-)))]  rad eu rad, dar pacat de masina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 978
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Maica-mea refuza pur si simplu sa invete sa umble cu electronicele si electerocasnicele.

Deh, daca o are pe fii-sa sa o f la cap zi lumina...

E cam asa:

- ce ma fac ca nu se mai schimba canalele la tv? pai schimba bateriile la telecomanda.

- valeu mi s-au deschis multe chestii pe telefon, ce fac?

- mi s-a micsorat imaginea pe laptop.

- mi-a aparut nu stiu ce pe ecran.

- nu mai am sonor la laptop

- e ceva intr-un patratel rosu

- de ce imi apare chestia asta?

 

si tot asa.

 

dar la masina de spalat nu am cedat. Sa vin la ea sa o invat ce si cum. Ai instructiuni citeste-le. Nooo, a sunat-o pe soru-mea, pe nepoata-sa, pe fii-mea, pe mine din nou sa se planga ca nimeni nu vine la ea sa-i arate. Neclintitta am fost. Si, na dupa vreo 3 zile m-a sunat fericita, am spalat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In casa, in lipsa de CCS fac toate treburile asa zis masculine, de la schimbat becuri, zugravit, reparat prize, desfundat si demontat sifoane, reparat mici chestii la pereti etc.

 

Niciodata, dar niciodata nu i-am spus cand a venit acasa ca am facut aia si aialalta. Pur si simplu mi s-a parut normal sa le fac.

 

De vreo 3 ani mi-a venit lenea si plictiseala si cand vine acasa ii dau in primire  lista cu reparatii.

 

Eh, cine e considerata aia care nu e in stare sa faca nimic?

 

La cumparaturi ne place sa mergem impreuna. Mai mult lui. Ca pe mine ma enerveaza ca sta cu orele la raioanele cu chestii auto. Ca sa nu mai zic ca ii ia cel putin 20 de minute sa aleaga un mirositor.

 

Singura chestie mai tampita am facut-o asta-vara. Cand e plecat tinem masina in garaj si ii scoatem bateria. Ca sa-i fac surpriza, am scos masina din garaj si am adus-o in fata blocului.

dupa vreo saptamana a ramas in mijlocul intersectiei ca s-a oprit motorul.

Nu am pus bine o borna de la baterie si a sarit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

... 

eu nu am mai condus de ani de zile, mi-a expirat permisul si nu l-am reinnoit dar nici nu am nevoie. 

Reinnoieste-l ca nu stii niciodata cand iti trebuie.

Cand l-am reinnoit pe al meu acum 2 ani, expirase de vreo 4 ani.

la politie nu m-a intrebat nimeni nimic. Nu e amenda, nu e nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...