Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, karma noua pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 978
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Te superi pe mine [flo2]  daca zic ca mie mi se pare "mai stil pisicesc" sa ii caut motive sa vina sa ma ajute sa car ceva greu decat sa ii zic oblu ca am nevoie de ajutor si sa vina, si sa mai si conduca pana acolo?

 

Nu, si chiar iti inteleg punctul de vedere [:)]

Sa nu credeti ca nu impartim treburile sau nu ii cer diverse si reciproc, probabil nemultumirea era mai mult legata de faptul ca daca face ceva in mod deosebit pentru mine, sa.. acknowledge / sa accept asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata și cina! Am găsit o tipa care era și ea singura și am povestit o grămada, toată viața noastră. Tare mi-a plăcut. Sa imi amintiți data viitoare când ma mai plâng ca nu vreau singura la vreo conferința. :))

 

Am băut Șampanie fără alcool și e câh. M-am revanșat apoi cu un pahar de vin roșu lângă mâncare buna. 

 

Eu nu prea am ce sa zic, eu nu ma pisicesc, eu cer ajutor. Am învățat de o vreme, căci înainte așteptam sa înțeleagă ca vreau ajutor și când nu se oferea eu ma enervam, el nu intelegea de ce și era gata cearta. Acum știu sa cer, e foarte bine așa. 

 

Ma pun la somn, noapte buna. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Velvet, nu te descuraja cu condusul..se mai intampla si din astea! Mai, ce ziceti voi cu pisiceala, ca ma bagati in ceata... adica eu cand ii zic sotului "vezi ca am ramas fara benzina" sau "sa imi bagi masina in garaj!" sau "vezi ca pacane ceva la hota" sau "pune-mi si mie tabloul pe perete", sau "starnge tu masa", "scoate vasele"- voi ziceti ca ma pisicesc? Sa stiti ca nu ii zic"pisi" la preambul? [:D] Daca asta e psisceala, mie imi place... Viv, figuri sunteti!

 

Eu o consider pisiceala daca tu te vezi (sau te pozitionezi in relatie) ca fiind incapabila sa pui benzina, pui tabloul, strangi masa etc, nu daca decizi ca preferi sa faca el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...