Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, karma noua pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 978
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La noi sotu’ se pisiceste desi stie sa faca de toate... ma enerveaza... Asa ca si ma fac ca nu l aud... si stie. Cand am nevoie de  facut ceva spun clar... si ma irita replici” fac mai tirziu, aminteste mi miine”. In general Treburile sunt stabilite , impartite ... scrise in piatra....ne am invatat fiecare ce are de facut.El repara tot ce trebuie in casa si la masina( Eu pun doar benzinasi o spal) cumparaturi Eu 80/20. Curatenie in casa mai mult Eu. Curtea mai mult el. Plati, contracts, budget, organizare... William cu scoala Eu 90%. Servici Eu 30/70. Ne certam pe emisiunile la tv . Vrea sa stau cu el ... sa ne uitam la filme sf- care imi plac ...dar nu la nesfarsit. Si ne mai certam ca ii iau parte lui Willy.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul an cand mi am luat masina aici, mi a ramas spoilerul intepenit intr o bordura I inalta. Era noapte .... nu stiam de ce nu da masina cu spatele.... dupa ceva insistence , bineinteles ca am “reusit”. am auzit crack.... pock... m am dat jos sa vad daca am calcat pe ceva si atunci am vazut bucuria. Mi a legat un nene spoilerul cu o sirma. Asa a ramas de poveste... cum am venit Eu cu masina taras acasa....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu cred ca v am spus ca am avut “snow day” si s au inchis toate scolile din district. Bucuria copiilor! A nins undeva departe... la noi indistrict si pt cable a fost Frica sa circule autobuzele acolo , au inchis Toate scolile din district. Unbelievable!!!La noi nici un fulg, era un soare orbitor.... faceam misto...I am spus lui William sa aibe grija, are viata in pericol si sa  stea un casa sa nu l orbeasca.... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata  [clo]

 

Ioana  [pup]  am rezolvat amiabil,desi mi-a cerut mecanicul f multi bani fata de cat facea... [zirea]   

 

michelle si tu cu peripetii la inceput  [:)]

 

rall succes cu afacerea!  [aerob]

 

sunt la cafea.si ma gandesc daca-mi fac curaj sa dau cateva ture cu masina singurica  [:I] chiar am un sentiment de nedescris...mi-e teama si ca n-o pot parca apoi,sa nu mai lovesc ceva,etc...ma ia palpitatiile cand ma gandesc .cu instructorul conduc natural,fara nicio teama...imi da un sentiment de liniste langa el,m-a ajutat f mult s-ajung aici...

 

what to do,what to do?  [ascuns]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la cumparat pantofi, etc nu il iau, ca el nu intelege ca eu fac terapie:)))) dar sa ma ajute la cumparaturi de mancare, impins cosul si carat plasele, absolut da! Chiar ma supara cand zice ca nu are timp...

 

Chiar la împins coșul nu am nevoie :). De cărat plase când sunt mai grele, sigur că da.

 

La cumpărături de mâncare mă duc singură, că nu are răbdare să stea după mine până citesc eu lista cu ingrediente când văd ceva nou în magazin. Cumpără și el de mâncare, separat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, poți să mai iei niște ore cu instructorul, pentru parcat. Chiar dacă ai carnet.

 

Eu când am reluat condusul după 10 ani, am luat ore de condus suplimentare.

 

Iar la început când nu eram sigură pe parcări parcam în oraș unde aveam spațiu suficient, chiar dacă aveam ceva mai mult de mers pe jos până unde aveam treabă. Dar aveam noroc că atunci când ajungeam acasă aveam spațiu suficient de parcare în fața casei, nu trebuia să fac 10 manevre pentru parcat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Reinnoieste-l ca nu stii niciodata cand iti trebuie.

Cand l-am reinnoit pe al meu acum 2 ani, expirase de vreo 4 ani.

la politie nu m-a intrebat nimeni nimic. Nu e amenda, nu e nimic.

 

probabil o sa merg intr-o buna zi...mai am putin si se fac doi ani de cand a expirat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...