Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, karma noua pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 978
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gata și conferința! Puh! 

 

Stiti cum e? Ca la all inclusive, pe care știți deja ca îl urăsc.

 

Deci de ieri de la ora 11 nu am mai ieșit afara. Totul s-a petrecut aici in hotel, a fost așa: prelegeri, fika(cafea, fructe, prăjituri), prelegeri, lunch, prelegeri, fika, prelegeri, cina, prelegeri, somn. Asta ieri! Azi in aceeași nota dar a început cu mic dejun și s-a terminat acum cu fika. 

Ma doare capul de la atâta concentrare, s-a vorbit și despre lucruri pe care nu le cunosc, un medic din Islanda a ținut o prezentare in engleză, foarte interesantă dar a trebuit sa ma concentrez dublu. 

 

Las grosul sa plece cu autobuze, mai stau vreo 15 min, aeroportul e la 5 min de mers cu in buss, gratuit, ma ia de la usa, ma lasa la usa. Stau vreo doua ore in aeroport, zbor acasa, ma așteaptă taxiul. 

 

Nu va spun cum aștept sa ajung sa ies la plimbare cu câinele! 

 

Gata, acum am mâine cina cu clubul foto și apoi Islanda! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana am,dar pe aici prin orasel vreau sa ma obisnuiesc singurica.azi am iesit pt prima data singura.uhhh,cate emotii!  [fri]  da a fost bine  [clo]  frumoasa fetita ta!  [il]

 

Ella  [flo2]  felicitari pt interviu! da,o sa conduc incet incet singurica...

 

viv  [:D]  [pup]

 

miha zbor usor catre casa!  [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, eu la început conduceam cu al meu in dreapta, dar când a fost musai sa merg singura am văzut ca e mult mai ușor :))). Cu el ma stresam, sa nu greșesc ceva, el ma mai atenționa, se uita in stânga și in dreapta sa vadă dacă m-am asigurat bine. 

Asa singura a fost mult mai bine, acum conduc fără probleme. Bine, am și eu granițele mele :). Adică nu am condus altundeva decât pe insula :). Dar vara e Nebunie la noi, traficul e la fel. 

 

tin pumnii, ai sa vezi ca va fi de fiecare data tot mai bine. 

 

Damn, avionul întârzie! Pana acum o ora...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ant, va plimbați in Europa, fain. Martie nu știu cum e, noi vara ne plimbăm, iarna mergem in zone calde. Mergeam mai bine zis, vom relua când Silvia e mai mare. 

 

Viviana ce de analize ai făcut! Oare de ce? Al meu nu a făcut analize deloc, de mama și restul familiei nu pot spune exact, dar nu mi-au zis dacă au făcut. 

Sa fie totul bine, țin pumnii. 

 

Ella felicitări Pt cetățenie! 

 

Moon drum bun și relaxare plăcută! 

Bafta multă cu bb 3! 

 

Ioana, azi am fost mai puțin socială :))). E tare obositor. 

Frumos curcubeul dar mai frumoasa fetița! 

 

Marion, sper sa dați de cap problemei cu ochiul. Pe ce insula mergeți? Poate ai zis, dar deh, bătrânețile :).

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu voiam anul asta sa mergem intr-un tur pe insule grecești. Am și găsit câteva itinerarii frumoase, eram entuziasmata.

 

Al meu s-a cam strâmbat, ca nu e nimic nou in Grecia :))). Adică a fost, o sa mergem când nu mai avem nimic nou de văzut. Și apoi insule???? Nu ne ajunge ca stam pe o insula? :)) 

 

Asa ca am amânat. Încerc la anul iar :). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt si sofer si pieton, cam 50-50.

Sunt momente cand ma streseaza la maxim condusul, nu am nici un chef, mi-e frica si zic "mai bine lasa, pe jos". Asta de cand s-a aglomerat cumplit traficul in Bucuresti. La orice ora: trafic nebun, vitezomani, claxoane daca nu te misti in secunda unu, soferi care nu semnalizeaza la schimbarea directiei de mers (fie schimbat benzi, fie viraje stanga/dreapta), soferi care semnalizeaza, dar iti taie fata (adica dupa semnalizare nu se si asigura ca pot face manevra respectiva, ci se baga direct), masini parcate pe banda si puse pe avarii (cu avaria esti scuzat de orice incalcare a codului rutier !), masini pe care trebuie sa le ocolesti intrand pe alta banda, unde nu te lasa nimeni, pietoni care se arunca pe trecere ca berbecii si tot asa. Mai am dileme cand schimb banda, daca ala din spare ma lasa sau nu.... adica limita fina intre "ma lasa sa intru vs ii tai fatza". Alt punct de stres maxim: ok, ajung, dar unde parchez? Unde gasesc un loc? Unde am voie? Si tot asa... Asa ca uneori intra frica in mine...

Si ca sa elimin stresul iau tramvai, autobuz, metrou. Bine, daca intre punctul de plecare si cel de sosire am metrou direct, clar castigi timp cu metroul (in afara ca elimini din stres)

 

Ma mai simt stresata sa conduc si in dreapta mea sa fie un om care are carnet si care e mai experimentat decat mine. Am impresia ca ma monitorizeaza si ma critica tot timpul, fie si in gand. Si orice mica inexactitate si-o noteaza... Daca in dreapta e un om fara carnet, sau care are carnet dar nu prea a condus la viata lui, e mult mai buna treaba.

 

Uneori avem o gluma: am masina de la primarie, 30 de locuri, cu sofer, ma ia, ma duce, o parcheaza soferul unde stie, n-am nici o treaba...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...