Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, karma noua pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 978
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, atunci nu înțeleg de ce atâtea analize. Dar măcar ai văzut cum stai :). 

Da, stau bine. Mici chestii la limita superioara, dar nimic alarmant.

M-am gandit ca poate imi face tomografie si de aceea a cerut uree si creatinina. 

Eu am si astigmatism si  nu prea se poate pune lentila multifocala la astigmatism. Au zis ca se poate repara in timpul operatiei. Dar, intre timp m-am razgandit. Nu ma deranjeaza, m-am nascut cu el, vreau sa mor cu el. Si renunt la multifocale si gata, mare branza, nu ma mai complic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, al meu are astigmatism și are lentile multifocale operate. Acum vreo trei ani sau chiar 4? Nu mai știu exact. E foarte bine, nu a avut nicio problema. 

S-a acomodat usor cu ele? 

Intreaba-l te rog. In USA nu sunt recomandate multifocalele la astigmatism si nici la noi nu reprezinta prima optiune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

S-a acomodat usor cu ele? Intreaba-l te rog. In USA nu sunt recomandate multifocalele la astigmatism si nici la noi nu reprezinta prima optiune.

 

Da, s-a acomodat ușor. I-au operat ochii la interval de o luna între operații. A fost primul la care i-au operat astfel de lentile, așa i-au spus, erau noi pe piața atunci. 

Mai zice însă ca nu sunt ca ochii naturali :). Dar ca sunt extraordinari ca vedere. El a purtat ochelari mai bine de 30 de ani. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi sunt fericita :))) Yuhuu! am comandat mancarea saptamanala online, si sunt oarecum multumita... adica nu imi place ca mi-a dat avocado ff necopt si nici la carne, nu mi-am ales ce trebuia. Insa am scapat de 1 ora de stat in magazin..insa sapt viitoare schimb magazinul.. (Miha, am comandat la CityGross, dar ma mut la MatHem ca imi place ca imi aleg retelele si imi pune direct in cos ce trebuie...)

 

Viv, ce de analize....Iti tin pumnii luni!

Mai citesc si revin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, cred ca am pierdut-o pe Jules!

 

Miha, noi suntem admiratori infocati al insulelor grecesti... nici nu se compara cu partea continentala. Si poti face si turism istoric (stiti ca eu nu am stare la plaja), iar de plaje nu mai zic... Eu zic ca poate doar Sardinia si ceva in Amalfi Coast este comparabil cu insulele grecesti,

 

Moon, distractie frumoasa la Brussel, au restaurante minunate, si ceva de vizitat, suficient pt un city break.

 

Marion, inteleg ca si doctorii olandezi sunt la fel de titrati ca si cei suedezi. [batcap]  V-am zis ca pe mine ma puse sa caut exercitii pe net iar pe sot il cauta in carte de Borelia..

 

Ella, chiar ca e complicat cu cetatenia...

 

Ant, s-au mai linistit apele cu copilul rebel?

Rox, voi sunteti in vacanta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...