Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, karma noua pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 978
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, Viv, se razbuna si el cum poate. Ca de subtiltate nu poate fi vorba. Numai dl.acesta uita ca premiul Nobel este un fond privat fara impact asupra vietii cetatenilor suedezi pe cand bugetul Romaniei... Cred ca daca mai sapa, si era putin mai citit si cultivat putea sa gaseasca ceva exemple mult mai apropiate:)))

Exact asta gandeam eu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

serialbastre multumesc  [flo2]  eu ani de zile,muulti,am zis ca n-o sa conduc niciodata,ca n-as putea tine masina dreapta pe drum,c-as omori lumea pe strada...si acum,ma inchin,nu-mi vine sa cred ca eu merg cu ea.desi mi-a daunat si inca-mi dauneaza tot ce mi-am repetat anii aia cand eram o dependenta...ia taurul de coarne!  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi amintesc ce era in mintea mea - nu in timpul scolii de soferi, ci in perioada aia de care v-am povestit, in care ma scotea prietenul sa mai exersez sofatul si parcarea, ca trecusera multi ani de cand imi luasem permisul, fara sa fi condus, fiindca nu aveam masina.

 

atunci s-a hotarat brusc firma sa imi dea masina, si mai si urma sa plec la drum cu ea intr-o saptamana (cel de care v-am povestit, Brasov si Tg Mures, cu accidentele): in timp ce conduceam, imi spuneam: valeu, chestia asta are peste o tona, si io-s cea care hotarasc cum se misca [:)]

 

(bine, imi mai spuneam si "ce naiba, toate proastele conduc si io n-oi fi in stare? [:I] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur ca s-a incheiat saptamana asta, a fost grea-grea de tot. n-am avut nicio seara folk, asa ca, stand acasa, am lucrat in cateva nopti pana la 4 dimineata (nu-i o ora ciudata pentru mine sa ma duc la culcare asa tarziu, dar de obicei stau si citesc, cand nu-s la folk, asta a fost prima - si sper si ultima - data cand am lucrat atat de mult).

 

am fost pe punctul de a aplica pentru un alt post, tot in firma, dar alt departament, in care as folosi mai mult din cunostintele mele medicale (dac-o mai fi ramas ceva din ele [fri] ). mi-a trecut intre timp, fiindca mi se pare prea plictisitor [:)]  da, acum as aprecia o perioada de liniste, in care munca mea sa depinda doar de mine, insa in cateva luni m-as fi urcat pe pereti de plictiseala.

 

imi plac provocarile. da' sa fie cu masura totusi, daca se poate si daca nu cer prea mult.

 

acum se pare ca raman fara echipa din Olanda. una dintre colege si-s dat deja demisia - macar aici am apreciat sinceritatea si fair-play-ul. conform contractului, mai sta inca doua luni - din care doua saptamani au si trecut si inca nu stim cine si cand o poate inlocui. cea de-a doua ne-a anuntat brusc acum doua saptamani ca e in concediu medical pana in 8 februarie. nu stie nimeni diagnosticul, suspectam o cadere nervoasa sau ceva de genul asta. iar vineri am fost anuntati ca si l-a prelungit cu inca doua saptamani. ceva ma face sa cred ca se va intoarce numai pentru a ne spune adio...

 

iar proiectul nostru e in faza cea mai critica - faza de inceput; am obtinut aprobarile necesare, mai asteptam doar cateva contracte, si ar trebui sa incepem studiul clinic. la un spital de fapt l-am inceput din noiembrie. mai sunt inca 6. cum o sa facem, habar n-am (si la faza asta-s extrem de fericita ca nu-s project manager, n-as vrea sa fiu in pielea lor [:)] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

singurul lucru bun din Olanda sunt freziile pe care mi le-am luat ieri de la shop-and-go (asta a fost singura mea iesire din casa saptamana asta - da' lasa ca recuperez eu saptamana viitoare, cu 4 eventuri in 3 zile [:)] ). ieri erau boboci, azi au inflorit si imi parfumeaza casa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O

 

Si raspunsul idiot al unui politician roman: "Ministrul comunicațiilor, Alexandru Petrescu (PSD), a amintit, sâmbătă, pe Facebook, despre un scandal sexual de răsunet din Suedia care a amânat decernarea premiului Nobel pentru literatură în 2018, după ce ambasada Suediei la București a postat vineri un mesaj cu privire la proiectul de buget." Ca si cand s-ar compara una cu alta. Ce a spus personajul in cauza: „Una dintre reprezentantele diplomatice a unei tari din UE la Bucuresti, cunoscuta pentru aparitiile pe retelele de socializare online gaseste de cuviinta sa ne explice metodic cum se aproba bugetul in tara sa. Multumindu-le pentru sfatul nesolicitat, poate reusesc, cu aceeasi promptitudine si umor ce le acompaniaza, de obicei, postarile online, sa ne spuna daca, anul acesta, Academia suedeza, institutia culturala responsabila pentru acordarea prestigioaselor premii Nobel va acorda premiul pentru literatura...pentru ca anul trecut, l-a ratat, dupa mai bine de 70 de ani de acordare din cauza scandalului sexual si financiar din interiorul Academiei suedeze. In Romania, in 2019 vom avea buget cu certitudine. Ce putem afla insa despre acordarea premiului Nobel pentru literatura in 2019? Avem aceeasi certitudine sau va fi acelasi esec ca in 2018 cand iubitorii de literatura din intreaga lume au fost privati de acest eveniment care da repere in domeniu la nivel mondial?”

 

Ce minte ingusta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...