Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, karma noua pe ghetar


Recommended Posts

Viviana da, m-am gândit. Dar eu nu cred ca oamenii ar putea conviețui cu o specie la fel sau superioară dpdv a inteligentei. Cum ne judecam și subjugăm noi între noi, ca suntem rase diferite, cum am face cu un intrus cu care nu te poți înțelege, nu știi ce vrea, etc? Nicicum, l-am extermina. 

 

(Bine, eu ma inspir din filmele SF văzute, dar nu cred ca realitatea ar fi diferită) 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 978
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Sunt sigura ca exista si alte forme de viata in Univers. Deseori m-am intrebat cum ar fi sa apara pe pamant. Dar acuma repede sa le prind si eu. Voi va ganditi vreodata la ttreaba asta? Mi s-ar parea cunoasterea suprema. S-ar schimba cred complet perceptia asupra vietii noastre. Poate s-ar elucida niste mistere. Mie nu mai imi ajunge Pamantul. Ma gandesc ca ne-am nascut gresiti. Atatea orori ce am putut face si tot nu ne potolim.

 

deci cugetarile astea is legate de Marcel? :) sau e de la dieta? (Mai, trebuie sa zic ca atunci cand vad aceste “diete” prescrise de “medici” ma apuca pandaliile :(. Nimeni cu mintea intreaga nu ar putea sustine ca 14 zile de carne goala seamana macar de departe cu un regim sanatos :(. )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu iubesc dieta mea aia aproximativa (ca nu-i mai pot zice nici macar 5 cu 2, fiindca n-am mai reusit sa tin 2 zile de 500 de calorii pe saptamana; de obicei tin doar duminica, si fara sa numar la sange caloriile, le aproximez asa, din ochi). am slabit peste 4 kg intr-o luna, daca mai dau jos inca pe-atat e ok. berea la serile de folk a ramas, am iesit de cateva ori la restaurant si mi-am luat ce-am vrut (inclusiv ceafa marinata de porc cu cartofi prajiti - e drept, din astia am mancat numai vreo 3).

 

mananc si eu multa carne, dar imi place, si-o combin cu legume - gatite sau crude, sau cu salate. si multe ciorbe si supe.

 

n-am timp de gatit, asa ca fac cam la 2 saptamani comanda la Oala cu bunatati. insa reusesc (cu mult efort [:)] ) sa nu comand tava de prajitura cu mere (da' mi-am promis-o de ziua mea), command doar produse din carne. preferatele mele-s snitelele Panko, care-s din porc. deci dieta cu carne de porc [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci cugetarile astea is legate de Marcel? :) sau e de la dieta? (Mai, trebuie sa zic ca atunci cand vad aceste “diete” prescrise de “medici” ma apuca pandaliile :(. Nimeni cu mintea intreaga nu ar putea sustine ca 14 zile de carne goala seamana macar de departe cu un regim sanatos :(. )

Nici eu nu sunt fan, dar pana una alta e singura dieta care imi merge. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...