Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, karma noua pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 978
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Monica, a castigat Halep? Ca nu gasesc niciunde scorul... (intre timp ma informa sotu' ca castoga Simona dar pierdu' Buzanescu)

Miha, esti in Islanda? Cu sotu', jobu', fetele? sa stii ca am pierdut cand ai scris ca pleci acolo...Plimbare frumoasa!

 

Daniela, a ajuns sotu'?

 

Clar ca  bietul Marcel a zgandarit ideea filozofica precum si dieta carnivora...

 

(nici eu nu cred ca e bine chestia asta atat de disociata, insa 2 sapt nu pot fi atat de catastrofale.. asteptam rezultatele). Eu zic ca portii mai mici cu aproape de toate,dar fara zahar si carbs dau cel mai bun rezultat...

 

Si pt ca Marcel n-a castigat azi, eu zic ca extraterestrii sunt deja printre noi, traiesc in lumi paralele, si ne controleaza,  etc... stiti filmul...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, dupa prima zi era 1-1, azi a castigat Halep cu Pliskova, apoi a castigat Siniakova cu Buzarnescu, deci 2-2 la general si se joaca meciul decisiv la dublu. Irina Begu si Monica Niculescu contra Siniakova si Krejnikova, 1-1 la seturi, se joaca set decisiv. Cine castiga setul castiga meciul si sfertul de finala.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am dat la danezi peste o emisiune cu 2 piti gemene norvegiene. Genul cu operatii la nas, sani, botoxate, unghii false, gene false, extensii, stiti voi....Si sunt chemate demoazelele sa vorbeasca la o scoala despre cat de important e sa te simti bine in corpul tau si sa nu aspiri la perfectiune...Si profesorii  din sala isi iau notite si aproba! My GOD! Norvegienii astia sunt atat de naivi.. Tb sa schimb canalul...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, dupa prima zi era 1-1, azi a castigat Halep cu Pliskova, apoi a castigat Siniakova cu Buzarnescu, deci 2-2 la general si se joaca meciul decisiv la dublu. Irina Begu si Monica Niculescu contra Siniakova si Krejnikova, 1-1 la seturi, se joaca set decisiv. Cine castiga setul castiga meciul si sfertul de finala.

au castigat fetele noastre!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja da, sunt in Islanda Pt trei zile. Neeee, cu jobul n-am eu șanse sa ies in afara Suediei, decât dacă îmi platesc singura dar la ce salar am, mai bine vin la relax :). Sunt cu Ovi, Silvia are școala deci s-a scos lejer de data asta :). 

 

Pun câteva poze Pt Daniela și cine nu mai are fb. Altfel pun acolo mai multe, aici e cam greu. 

 

Am oprit azi după ce am luat mașina, era un soare spre apus, o lumina așa frumoasa! Am virat spre Orășelul din apropiere și am făcut câteva poze. Era deja seara când am ajuns in Reykjavik și nu am mai apucat sa fac poze, dar e frumos și aici. 

Data trecută am avut mai puțin chef de poze, am făcut mult cu telefonul. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt suparata pe forum, am pierdut doua mesaje lungi, avem cate ceva de spus la fiecare, in fine.

 

Mihaela si Moon, vacanta placuta!

 

Viviana, succes deplin sa fie operatia. Eu as folosi ocazia asta sa NU tin dieta, de slabit cel putin.

 

De Marcel nu stiu nimic, nu le am cu skiul.

 

Bravo teniswomen romance! E grozav ce fac fetele astea ale noastre, plus Bianca Andreescu, de care s a vorbit mult aici, canadiana fiind.

 

Velvet, ai mai iesit cu masinuta? Sa ai o saptamana mai usoara decat te astepti.

 

Mianna, Anja, Antmil, ma minunez cat lucrati si nu ma mir ca in astfel de domenii multa lume clacheaza, abandoneaza. De fapt in ziua de azi burn out urile sunt la ordinea zilei, inclusiv la noi in invatamant.

 

Eu nu am fost niciodata o ambitioasa si nu am pus cariera pe primul plan. Am avut exemplul mamei mele care a muncit toata viata foarte greu, desi intr un domeniu intelectual. Facea teren cate 10 zile si eu plangeam dupa ea acasa. A muncit, a publicat carti, si a dat doctoratul, a fost scoasa fortat la pensie si din momentul acela s a imbolnavit incurabil si in doua luni s a prapadit. Doua luni! Colega ei de birou timp de 30 de ani,  cam de aceeasi varsta, mult mai relaxata ( bine, si fara copii) azi calatoreste, publica pe Facebook...

Ma rog, divaghez, ideea e ca nu as putea munci atatea ore pe zi, decat, sa zicem, din pasiune( as scrie o carte, de exemplu). In rest, imi fac datoria si atat. Si imi impun sa nu ma consum, sa nu ma enervez excesiv. 

Imi place cum a spus Serialbastre: "sunt vesela pentru ca asa imi propun sa fiu" si parafrazez : sunt satisfacuta profesional pentru ca asa imi propun sa fiu.

Cel mai important pentru mine e sa castig decent ca sa mi intretin copilul si sa am niste ore de lucru care sa mi permita sa fiu cu el cat mai mult.

Incerc sa rezolv cat mai multe la scoala ca acasa ma asteapta " al 2 lea job". Nu e mereu posibil, dar incerc.

Noi primim, de exemplu, e mail uri si dupa orele normale de scoala, si in weekend, directorii trimit tot felul de comunicari, painti sau elevi ne scriu cateodata. Nu le citesc niciodata decat de a doua zi sau de luni dimineata. Timpul meu liber e al meu, daca incep sa raspund la e mailuri se cheama ca lucrez si ar trebui sa fiu remunerata.

 

Bun, hai sa trimit pana.nu se pierde si mesajul asta in neant.

 

Sa aveti o saptamana linistita si cu spor!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...