Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, karma noua pe ghetar


Recommended Posts

Fleur  [flo2]  da,azi,am mers cu o colega-n plimbari.a fost ok.o saptamana usoara si tie!...

 

miha frumoase poze! zile frumoase sa aveti!  [clo]

 

am intarziat acasa si acum par,unghii...si ma simt f obosita.numai cand ma gandesc la ce m-asteapta de maine.am fost chemata si pt niste ore-n plus la liceu... [alcool]

 

eu nu pot carne mare lucru,so...un big no for me! 

 

va pup.noapte buna.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 978
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

in faza asta a proiectului nu am cum sa termin tot in timpul orelor de program; fiecare chestie are propriul ei deadline - rapoarte, 5 zile de submis (si cam toti le fac fix in ultima zi, ba uneori chiar cu intarziere) si in total 10 zile sa fie finalizate; contracte - sa fie finalizate cat mai repede la noi (de astea pot spune ca au deadline "ieri"), apoi trimise la sponsor, care trebuie sa le aprobe, si apoi trimise la spital unde dureaza cu saptamanile sa le semneze toti; in functie de semnarea completa a contractelor se incepe lucrul pe proiect cu un spital (noi spunem ca "se activeaza") - astea aveau deadline candva pe sfarsitul anului trecut, deci orice zi agreaveaza intarzierea.

 

acum zic mersi ca mi-am impus sa nu mai lucrez in week-end-uri (cu mici derogari - acum de exemplu am revizuit niste rapoarte vineri noaptea, dar sambata m-am mai uitat pe ele inca o data inainte de a le respinge, sa ma asigur ca toate comentariile mele sunt corecte).

 

nu stiu cum ar fi fost daca as fi avut familie - cu siguranta nu asa, insa nu stiu ce-ar fi insemnat asta pentru mine, cat stress si cata frustrare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata

 

luni, semestrul 2 :). asa, ca poate uitaserati :)

 

 

Roxana, esti pe faza cu Fed Cup-ul? Avem sanse, castiga Begulescu meciul decisiv?

 

[RO]  [RO]  [RO]

 

am fost ,am fost. fantastic meciul final!!!

 

Mihaela, relaxare placuta in islanda! sa inteleg ca pui mai multe poze pe fb decat pe insta? :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!

si copilul meu incepe azi semestrul 2 desi va avea vacanta saptamana viitoare, dar cred ca inceperea semestrului nu are legatura cu vacanta ci cu nr de ore pe care trebuie sa le aiba. Incepe si 3 noi materii; greaca, germana si desen. Am scapat de verificat teme la greaca si germana, tatal copilului vrea sa invete si el.......le urez succes si sper sa nu trebuiasca sa intervin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Miha, imi scapase unde faci concediul, interesant, se pare ca sunt preturi mici.

 

Fleur, imi place cum gandesti, cam asta e si filozofia mea vis a vis de munca. 

 

Silvi, te-ai m-ai imbunat ? 

 

Viviana, nu avem sanse sa ne intalnim noi cu alte civilizatii, n-au venit atatia mii de ani, nu cred ca apar prea curand.

 

M-am enervat ieri, de imi este rau si acum, sper sa treaca, cred ca am facut si tensiune . [fri]

 

o saptamana frumoasa la toti pinguinii.   [pk] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! Știați ca in Islanda in perioada asta, soarele răsare la 9.37? E bezna afara, e 8.39 aici. Dar apune la 17.48 deci e ceva compensare :). Nu știu vara cum e :). 

 

Rox, da, ceva mai multe poze pun pe FB. Pe Instagram le pun pe cele care îmi plac mai mult :). 

 

O săptămâna frumoasa! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata voua! 

 

Am citit, stiu ce ati facut, cum sunteti, dar mi-a fost greu sa scriu de pe telefon. Va multumesc din nou pentru gandurile voastre! Mama a fost operata joi. tumora a crescut in zona unde a fost prima data, dar acum s-a infiltrat mai mult in creier. Drept urmare, nu au putut scoate decat o bucata din ea, daca intrau mai mult ar fi afectat centru nervosi importati si ar fi facut mai mult rau. Dupa operatie ea se recupereaza foarte bine. Nu o doare nimic, mananca, e perfect constineta si coerenta, nu are pierderi de memorie. Doar ca in continuare nu isi poate misca  mana stanga si piciorul stang. Piciorul a inceput sa il ridice usor din genunchi. Azi urma sa vina o kinetoterapeuta sa o vada si sa incerce sa o ridice la marginea patului, sa o ajute sa faca anumite miscari.  

Saptamana asta incearca surorile mele sa stea de vorba cu medicul oncolog care a avut-o in grija. Sa vedem ce urmeaza, daca si ce tratament ii recomanda. 

Din pacate, realitatea este ca odata recidivat, acest tip de cancer este foarte agresiv si timpul ramas tot mai scurt. Incercam sa ramane optimisti, vom face tot ce se poate sa ii fie bine, sa petrecem timp cat mai mult impreuna, atat cat ne mai ramane. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, felicitari pt carnet si sofereala placuta! 

 

Mihaela, vacanta placuta! Superba Islanda! Ma bucur pentru voi

 

Mult succes copiilor in semestrul 2!  Ai mei si-au amintit ieri dimineata (dupa o sptamana de facut absolut nimic pt scoala) ca au anuntat test la romana din pronume .... 

 

viviana, sanatate multa si operatie cat mai rapida , usoara si cu rezultat "ochi de vultur" .

 

anja, mianna, eu obosesc numai cand citesc cat faceti voi la job. Ma bucur de jobul meu caldutz, unde stresul e decent, de munca este, dar nu ne cocosam, ore suplimentare pot sa numar pe degete de cate ori a fost nevoie sa fac. 

 

serialbastre [pup] hai ne intersectam la o cafea intr-o zi! Iti dau un semn cand trec prin zona. Sau poate aveti voi drum pe la noi. Bravo pt spiritul sportiv reinviat! Esti f tare! 

 

Vroiam sa va spun la fiecare cate ceva, dar ma inghesuie munca. Revin. O zi frumoasa sa aveti! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...