Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, karma noua pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 978
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Viv, operatie si recuperare usoara! Sa ne spui ca poti scrie pe forum fara ochelari!

Spor in noul semestru elevilor dar si parintilor silitori :)))!

 

Despre ritmul de munca, e drept ca e ff alert, dar recunosc ca mie asa imi place. M-as plictisi ingrozitor altfel... Eu sunt tare nelinistira, am multe idei, caut mereu chestii noi, peste noapte gasesc rezolvari... Asta imi da energie, pt ca am pasiune pt ceea ce fac. De ex. nu pot sa stau si doar sa ma uit la un film... tb sa raspund la emailuri, fac prezentari, sa coc o idee, un raspuns, etc... Acum 3 juma ani, cand m-am mutat la jobul anterior, am inceput in slow motion. Adica, aveam timp de filme, de gatit...ca apoi totul s-a schimbat si mi-a iesit si pe nas, e atlceva :))).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura te imbratisez! ❤️

 

Eu am nevoie de timpul meu personal, altfel o iau razna. Jobul meu e acolo, cât stau la job, nu am ce lua acasa ca norocul :))). Eventual viruși sau bacterii :))). 

 

Eu cochetez cu ideea sa lucrez un procent mai mic, 80%. Dacă nu as avea salar așa mic, as face-o. Nu ca nu m-as descurca acum, dar as avea pensie și mai mică, e infima oricum. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, multra putere in continuare! Ma gândesc mereu la tine.

 

Ioana a întrebat de soacra mea. Bat in lemn si zic ca pana acum ii merge bine. Tumorile au dat înapoi deocamdată (mai are încă o runda de chemo și apoi intra in imnunoterapie). După ultima runda vor determina dacă e nevoie de radiații pentru punctele de pe coloana. Are zile cind e terminată de oboseala, alternate cu zile bune. Tricotează in draci sa sa treacă timpul si sa stea ocupată.

 

Cu privire la ritmul de lucru...ce sa zic. Imi place și sa stau ocupată, recunosc. Pe de alta parte, eu sint cea care tine casa...mereu am avut salariul mai mare dar cel puțin din 2016 încoace doar eu am propriu zis salariu...ce face soțul din fotografie nu ne întreține deloc...plus după cele 5 operații, nu mai poate face ce făcea înainte. A pierdut îngrozitor de mult. Cind am de plata doua facultăți, o casa întreaga...doi copii care au nevoie de in început solid (nu ingramaditi in datorii din care sa nu mai iasă 20 de ani), nu mai stau pe gânduri. Cred ca mi-ar place sa visez la dolce vita dar nu am de ales. Facturile nu se plătesc din aer. Basca sa plătesc și începutul afacerii...costa echipament, etc. Bravo celor care nu au nevoie sa muncească! Și da, nu renunț la vacante (care aici costa) pentru ca am și eu nevoie de relaxare la un moment dat.

 

edit sa adaug: eu lucrez într-un domeniu dominat de bărbați (construcții)...nu as fi supraviețuit (nici vorba de avansat) dacă nu as fi fost deasupra mediei. Un bărbat mediocru avansează bine mersi...o femeie nu. Știu ca exista divergente pe tema, dar in 20 de ani nu mi-a fost dat încă sa văd reversul pe viu. Or exista...nu in industria mea. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Silvi, te-ai m-ai imbunat ? 

 

 

da. am avut un week-end linistit si frumos. nu stiu cat o sa dureze ca dl sot are mare talent sa ma supere [:)] norocul lui e ca in aproape 19 ani de cand suntem impreuna il cunosc atat de bine si stiu exact cum reactioneaza la orice...stiu si ce nu a apucat sa gandeasca (asa zice el).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...