Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Help! Poate fi gripa?!


CamyE

Recommended Posts

Buna! Va rog mult, ajutati-ma cu o parere...

Băiețelul meu în vârstă de 3 ani, a facut febra azi-noapte pe la ora 1:00, și de atunci în reprize la 6-7 ore. I-am dat Panadol alternat cu Nurofen si febra scade după administrare. 39,2 a fost cea mai mare temperatura pana acum.

Tin sa precizez ca nu are alte simptome. E vesel, energic, mănâncă, bea lichide, a tusit de vreo 5-6 ori azi si spre seara a inceput sa ii curga nasul, o secretie apoasa, clara, dar febra tot apare.

Ma sperie îngrozitor ce vad la tv zilele astea despre gripa. Credeti ca ar putea fi gripa? Am incercat sa sun medicul lui, dar nu mi-a răspuns....

Nu stiu ce sa fac...sa merg la spital? Sa mai astept?

Imi cer scuze pentru postul lung și va multumesc pentru eventualele răspunsuri!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

La noi e aceeasi situatie, ba chiar am ajuns la a treia zi de episoade febrile.

Nu cred ca e gripa, gripa te loveste ca trenul, corect inca nu am facut vreo anaiza, dar asta e si parerea pediatrului.

Deocamdata, daca starea este buna, mananca, consuma lichide, noi am primit sfatul sa stam acasa. Desi imi este greu si ma sperie, pana acum am stat, starea nu s-a inrautatit, ba chiar s-au distantat puseele, de la 4-5 ore la 12. 

Nu stiu ce sfat sa iti dau, nici eu nu sunt sigura ca procedez corect, stau ca pe ace, dar am calculat ca ar fi posibil sa ne alegem cu alte boli pe la spital...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...