Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Card pentru copii


Recommended Posts

Eu habar n-am de cind e legal aici sa lucreze (in Canada).Dar al meu lucreaza de la 15 ani cu stat de plata , banii ii sint virati in cont. Prietenul lui a inceput sa lucreze un an mai devreme pe la 14 ani.

Eu nu sint de acord cu lucratul asta asa devreme ca daca mai sint si la o scoala pretentioasa e greu si  nu vedeam rostul, dar m-a convins sa il las ca cica cind aplica la universitate asta ajuta.Om vedea ...

Al meu lucrea ca profesor assistent la o firma privata care pregatest pentru olimpiade.Mie mi se pare ca-s foarte bine platiti dar joburile astea le poti obtine numai daca ai fost si tu elev acolo , nu sint publice.

Joburile de antrenori la tenis de innot le obtii numai daca ai fost la ei mult timp.

 

Dar nu prea ii incurajeaza sa lucreze platit , ii incurajeaza (primim emailuri de scoala)  numai neplatiti :) voluntari (sint obligati sa aiba 40 ore voluntariat sa obtina diplona de liceu)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 33
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 1 month later...

si aici asunt colegi de clasa ai lui William care muncesc ca antrenorri de la 14 ani si cisiga citeva sute de $ pe sezon. si William putea sa faca asta cu success.

dar noi nu o sa-l incurajam pe  WIlliam sa munceasca...o sa aiba toata viata...acum sa se tina de carte si sa termine licceul cu bine si apoi facultatea.exceptie poate daca gasim un intership in timpul vacantei de vara,  ceva in inginerie, design...pt experienta.

 

cat vom putea il vom sustine.

 

card nu a solicitat si probabil ii vom da unul dupa 18 ani. acum nu cred ca are nevoie ,  nu iasa afara decit cu noi si  ii cumparam tot ce vrea chiar si mai mult. ii mai dau cardul meu sa plateasca el...

financiar cred ca e f responsabil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...