Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Of, Marion...sanatate copilului mare! 

 

Anja, eu sint mare fan IKEA. Foarte mult la mine in casa sint de acolo...merg uneori cu cel mic doar sa cascam gura (stiu, stiu, consumerism - dar imi place "vibe-ul" lor cumva). 

Bravo, bravo! Ca ne scad vanzarile! Vibe-ul se numeste "democratic design"! Ai vazut perdelele care curata aerul? si saltele ecologice antibacteriene?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, bravo! Ca ne scad vanzarile! Vibe-ul se numeste "democratic design"! Ai vazut perdelele care curata aerul? si saltele ecologice antibacteriene?

 

Hmmm...nu am vazut perdelele (eu nu prea am perdele decit la living - le trag cind plec de acasa chipurile sa nu latre cainii chiar la fiecare trecator - ei tot latra dar nu mai sint vizibili din strada). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Of, Marion...sanatate copilului mare! Anja, eu sint mare fan IKEA. Foarte mult la mine in casa sint de acolo...merg uneori cu cel mic doar sa cascam gura (stiu, stiu, consumerism - dar imi place "vibe-ul" lor cumva).

 

si eu la fel, adica fan :)

 

Marion, imi pare tare rau ca nu au avut niciun efect :( vacanta placuta, sa il lase viroza!!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

intrebare filizofica la sf de zi. Voi le intelegeti pe domnitele tinere care intreaba aici pe forum "ce parere aveti de numele x?" Adica, chiar conteaza pt ele daca mie imi palce sau nu numele Gheorghita? Ziceti voi, sunt eu ciudata?

 

nu, bineinteles ca nu esti ciudata si nu, nici eu nu le inteleg :)

 

mai, sa va zic ce m-a surprins ieri consortu la munca. Adica ma suna receptia sa cobor ca e o livrare pentru mine. Si cand colo un curier cu un buchet imens de lalele. Io.... sa ma balbai si mai multe nu. Nu bilet, nimic. Multumesc, plec... la mine la etaj colegele erau cu gura cascata si se chicoteau.... :)). Numai ca eu nu stiam de la cine sunt, al meu nu face din astea niciodata. Asa ca il sun si dupa 15 minute cand il prind zic asa cu o voce mica “multumesc pentru flori”.... la care el “da’ de unde stii ca-s de la mine??!??”. M-am blocat.... noroc ca l-a bufnit rasul, ca apoi mi-a marturisit ca mai vroia sa ma perpeleasca nitel ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, tare sotul!!! Buna surpriza! 

 

Copilul mic tocmai mi-a lasat o provocare, sa zic asa. Cica honor society i-a oferit un semestru la Paris pentru toamna. Platim fix acelasi tuition ca aici si merge la una din cele 16 universitati (pe care nu le stiu inca) "surori" cu cea de aici (el este la o universitate particulara catolica - dar prin "catolic" este mai mult onorific ca nu face religie in afara de un singur curs de un semestru care preda istoria religiilor...nu exista slujbe, etc). Va fi acoperit medical, etc...singura chestie care ma nelinisteste putin este ca in "fine print" scrie asa: "Organization of temporary housing upon arrival in France. Assistance in finding permanent housing". No...as fi vrut ceva certitudine unde vor sta...mi se pare putin aiurea. Nu cunosc pe nimeni fix in Paris. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...