Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Laura feicitari Biancai! Bravo, Ma bucur foarte mult pentru reusita ei. Mai ieri era un ghindoc de fata si iata acum o mini adolescenta frumoasa, sportiva si olimpica la biologie.  [flo2]

 

Azi am fost la control totul este OK. Astept sa se refaca caile neuronale si o sa fie totul si mai bine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Laura, ce mi-a pöacut poza cu Bianca studioasa! Succes la faza urmatoare la olimpiada!

Viv, este foarte interesant ce povestesti despre operatie si refacere. 

Azi, am avut zi de relache acasa, caci baietii s-au dus la un meci de hochei, si au hotarat sa manance in oras...Mi-a prins bine, caci am venit tare obosita de la serv. Am senzatia ca vorbesc prea mult... ajung acasa si imi doresc sa nu deschid gura :))) Si eu care ziceam ca sunt extrovertita! :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja pai ești :)). Dar au și extroverții limitele lor :). 

 

Ah, eu când nimeresc in pauza lângă doua sau mai multe colege care toaca din gura peste mine, așa îmi vine sa fug in lume! :)) Și eu nu vorbesc mult nici la job, ca nu am de ce :)). Mie tare îmi place liniștea :). 

 

Silvia așteaptă cu nerăbdare sâmbăta. Mai are 4 zile de școala :). Plus ceva teste :). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Sunt acasa. A decurs totul ok. 15 minute a tinut interventia propriu-zisa. Am ochiul acoperit cu un bandaj, stau in pat. M-a durut ochiul dupa. Am luat nurofen. Mi-e greu sa scriu ca mi-a obosit ochiul valid. Maine la 8 ma duc la control si imi scoate pansamentul. Am medicamente de luat. Momentan antibiotice si pastila impotriva tensiunii oculare. De maine probabil picaturile. Mi-au dat medicamentele de la clinica. 4 flacoane cu diverse picaturi si antibioticele impreuna cu o hartie in care scrie orele la care se le iau. Dr. simpatic. Mi-a vorbit tot timpul, am ascultat muzica, mi-a spus bancuri. Trebuie ca sub bandaj sa tin ochiul inchis. Am crezut ca nu am sa pot. Dar, na vad ca pot.

 

Ma bucur ca a fost totul bine! Recuperare usoara!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

intrebare filizofica la sf de zi. Voi le intelegeti pe domnitele tinere care intreaba aici pe forum "ce parere aveti de numele x?" Adica, chiar conteaza pt ele daca mie imi palce sau nu numele Gheorghita? Ziceti voi, sunt eu ciudata?

 

Vor si ele o validare.

 

Ceea ce nu stiu este ca nu exista creatura mai vituperanta decat proaspata-mamica sau mamica-in-devenire care detin adevarul absolut, si se trezesc ca numele ales de ele e facut ferfenitza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

nu, bineinteles ca nu esti ciudata si nu, nici eu nu le inteleg :) mai, sa va zic ce m-a surprins ieri consortu la munca. Adica ma suna receptia sa cobor ca e o livrare pentru mine. Si cand colo un curier cu un buchet imens de lalele. Io.... sa ma balbai si mai multe nu. Nu bilet, nimic. Multumesc, plec... la mine la etaj colegele erau cu gura cascata si se chicoteau.... :)). Numai ca eu nu stiam de la cine sunt, al meu nu face din astea niciodata. Asa ca il sun si dupa 15 minute cand il prind zic asa cu o voce mica “multumesc pentru flori”.... la care el “da’ de unde stii ca-s de la mine??!??”. M-am blocat.... noroc ca l-a bufnit rasul, ca apoi mi-a marturisit ca mai vroia sa ma perpeleasca nitel ....

 

[:-)))]  [:-)))]  Hai ca a fost tare! Bravo domnu’ lu’ Rox!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, felicitari pentru slabit. Tine-o tot asa!

 

Miha, felicitari Dianei! Se va descurca ea cu fetele, ca sunt mari toate.

 

Despre Oppy... nu au fost alea cuvintele, se pare ca cineva a romantat putin toata interactiunea. NASA ii monitoriza bateria si stiau ca se termina. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu am ajuns la urgentă de dimineața ca nu mai aveam aer. Am plecat cu o sacoșa de medicamente după o sesiune cu nebulizatorul. Iau inclusiv steroizi pentru 4 zile. Cică niscai virus înțepenit in plămâni. Dupa așa o dimineața, am avut o amiaza și mai “grozava”...am făcut taxele. După ce am făcut bani mai putini (ca soțul a făcut jumătate din banii pe care ii făcea anul trecut), am plătit in plus peste $6000. Rahatul de tax cut al lui Trump. Anul acesta am fost și la contabil sa fiu sigura ca inteleg codul nou. Imi bag picioarele cu nesaț in administrația asta.

 

Cum te mai simti? Plamani-wise, nu Tramp-wise (sic!).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bună dimineața, Miha sa știi ca și noi avem Tui, deși eu nu i-am folosit. Viviana recuperare rapida. Felicitări pt rezultatele școlare și sportive puilor de pinguini. Noi ne-am întors din Belgia:am mers mult, am degustat, vizitat și cumpărat, deja am împărțit cioco încoace și încolo, păstrând și pt noi of curse. Băieții sunt bine, deja aleargă în toate direcțiile și comunica mai mult, și stau cu oricine. Eu cu taică-meu m-am apucat de văruit în bucătărie, partea cea mai grea fiind dezasamblatul corpurilor de sus. Dar trebuie făcut. Va pup. P. S. Velvet cum merge șofatul? (eu sunt un șofer slab recunosc) Anna eu am un curățitor de fructe și legume ca cel al lui Miha, îmi place. Acu va întreb și pe voi: cât va costa pe voi un City break?

 

Depinde unde si cand? Si nu vorbesc de Paste/ Craciun. De ex Londra va fi mereu mai scumpa vara decat toamna sau primavara (exc Paste). 

Noi ne cumparam separat cazare si transport. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...