Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Vivi, bafta multa, tin pumnii sa ii iasa  [pk] si poate ne vedem la vara, cand vin in tara si sarbatorim.

 

Viv, nu-i nevoie sa intrebe de mine...am visat-o azi noapte, eram la ea in vizita  [:D]

 

Eu sunt doar cu Marcia acasa, Marco e iar la curs..are cursurile astea o data pe luna, 3-4 zile.

 

Aseara am vazut un documentar ft interesant, despre Coreea de Sud si Nord...am revazut si locuri din Seoul, pe unde ne-am plimbat....stiti ca de fapt coreenii nu ii spun tarii Coreea, ci altfel ? Marcia stie toate lucrurile astea, a invatat la cursul de coreeana...limbile celor 2 tari nu prea se mai aseamana, dar se inteleg intre ei cat de cat. 

 

Marcia se va sarbatori saptamana viitoare de 3 ori: pe 1 seara mergem toti la restaurantul coreean, pe 2 iese cu prietenele la restaurant si pe 3 o sarbatorim cu familionul extins si prietenii  [pk] face 16 ani, nu-mi vine sa cred...si ea zicea ca nu-i vine sa creada ca in 2 ani va fi majora  [ph34r] si ca de-abia asteapta sa plece in Coreea pt un an (vad ca nu a renuntat la idee); bani din salariu isi strange, are deja o suma frumoasa in cont...daca o tine tot asa, cand termina scoala, va avea stransi cam 20mii de franci...ceea ce nu e rau deloc...imi spunea ca majoritatea colegilor ei cheltuie toti banii, nu strang nimic. 

 

La noi e asa frumos aseara...mai tarziu ies la plimbare.

 

M-am apucat de organizat petrecerea de Craciun (suntem 200), deja am oferte si dupa-masa merg cu o colega sa vedem o locatie...majoritatea locatiilor in Zurich sunt deja rezervate in decembrie  [zirea]  nebunie curata.

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Marcia se va sarbatori saptamana viitoare de 3 ori: pe 1 seara mergem toti la restaurantul coreean, pe 2 iese cu prietenele la restaurant si pe 3 o sarbatorim cu familionul extins 

 

doamne, cand am citit prima oara m-am gandit "stai, ca e de abia februarie, care saptamana viitoare???" - pana cand am realizat ca suntem deja in 20. incredibil!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I am alive!!!

Ma simt mult mai bine, mulțumesc de întrebări!!!!

Mi-am luat toată sacoșa cu medicamente la timp (cu ceas). M-am simțit așa de bine azi (ieri am zăcut toată ziua ca o leguma) ca am ieșit cu copilul mic toată ziua. A avut un break-up și avut nevoie sa iasă, sa descarce...a luat decizia buna pentru el. Am ieșit la masaj la chinezii mei, la cina...am bătut orașul la picior, căscat gura in magazine, halit doua rânduri de prăjituri și apoi ne-am uitat la el in apartament la Diva Brides :) :) :)

 

 

Vrei sa imi arunc un ochi neoficial sa vad ce aflu despre cazarile in Paris? Sau a cazut?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Vrei sa imi arunc un ochi neoficial sa vad ce aflu despre cazarile in Paris? Sau a cazut?

 

Ahhh, Parisul nu a căzut. Am intrat in legătura cu cineva local care sa imi confirme ceva informații. Deocamdată, profesorul lui strânge “interesații” sa vadă cât de mare va fi grupul. Nu pleacă singur, sint câțiva. Probabil prin Aprilie finalizează planurile și in August ar pleca. Voi avea întrebări mai pertinente cind se apropie. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, acum multi ani am vazut un documentar serios (Nat geo?) care discuta despre predictibilitatea vremii si anotimpuri. Si ziceau ca vremea capricioasa e regula cand te uiti pe 100-200 de ani in urma, si ca cea regulata e exceptia - asta era pe la final de anii 90, inca nu era discutata incalzirea globala atat de mult. Daca adaugam si incalzirea globala, deja situatia devine gri inchis. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...