Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

hai sa va scriu ghicitoarea zilei :) (o ghicitoare - joc de cuvinte. o sa va placa :) ) "when a door is not a door?"

 

hihihi....”when it’s ajar” :) :) 

 

o știam de la A. care e amator de puns (nerd).

 

Eu sint la aeroport. Merg la un meeting de doua ore in Charlotte, NC. Zbor înapoi diseară. 

 

Maine trebuie sa ma împart între NJ și NYC. Am o lehamite de anumiți oameni cu care interacționez in ultimul timp. Trebuie sa “parcăm” temporar un departament întreg intr-o locație mai ieftină și, culmea, persoana cea mai insistenta sa ingramadeasca oamenii in spațiul cat mai mic cu putința este cea care e cel mai jos in ierarhie. De parca ar primi un premiu pentru cel mai mic “footprint”/persoana. Șefa cea de sus vrea un mediu mai confortabil iar asistenta ei absolut insista pe niște spații microscopice. Nu-i destul ca rupem niște oameni și-i plasam la 50 mile distanță...dar sa ii și înghesuim la maxim. Si vorbește cu așa in dispreț de cei care vor lucra acolo....mi-e sila. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hihihi....”when it’s ajar” :) :) 

 

o știam de la A. care e amator de puns (nerd).

 

 

 

 da da :)  a door is not a door when it's "a jar".

 

(oare A. e si fan Stephen King? ca de acolo este.... :) )

 

imi pare rau de situatia de la munca. unii oameni.... nu stiu sa se poarte, orice ai face :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

da da :) a door is not a door when it's "a jar". (oare A. e si fan Stephen King? ca de acolo este.... :) ) imi pare rau de situatia de la munca. unii oameni.... nu stiu sa se poarte, orice ai face :(

 

A trecut foarte rapid prin faza Stephen King...pe la 12 ani era gata cu el (știu, mama rea care l-am lăsat cu acces la cărți de groaza...eu interdicții am avut la filme si la jocuri, la cărți am dat liber). 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon  [:)]

 

Silvi, mercic  [flo2]

 

Viv, ti-am zis ca e scorpie  [zirea]  si ea a fost unul dintre motivele pt care am hotarat sa divortez..si bine am facut. 

 

Ioana, vacanta faina sa aveti...si da, nu-mi vine sa cred ca am copil asa mare...o sa vezi tu cum trece timpul.

 

Anja, da, asa este aici...pt petrecerile de Craciun din Zurich (cu peste 100 de persoane) tb rezervat cu un an inainte...altfel nu gasesti locatie...petrecerea noastra e pe 5 decembrie, e joi...aici joia e ziua de iesit in oras  [:D] asa ca pica bine...puteam si pe 6, dar avem colegi din Geneva si Lugano si nu cred ca ar vrea sa ramana pana sambata...plus ca e si Samiclaus pe 6...ne-a placut locatia, asa ca vom rezerva la ei..oferta o aveam deja, pretul e ok...maine vorbesc cu COO-ul nostru si dupa semnez contractul  [:)] am ok-ul sefului deja.

 

Cu noul job am avansat ierarhic  [ph34r] CEO-ul e N, are sub el 3 divizii, care sunt N-1, seful meu e N-2 (eu sunt N-3)...inainte eram N-4  [:D] sincer nu ma intereseaza, important e sa-mi placa ce fac...si la nivel de N-1 si N chiar nu as lucra, e prea mult stres.

 

Ce bine ca maine e vineri  [pk]

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, "a jar" :))) nu imi trecea prin cap...

Miha, eu ma tin de parerea ca astia de la meteo exagereaza...cel putin aici la noi... cum sa fie pericol de incendiu zilele astea cand la noi nu e zi fara ploaie, azi a plouat non stop.. Poate ca nivelul apei e scazut... asta nu inseamna pericol de incediu..

Ant, nu stiu ce e cu americanii astia:)))), nu prea sunt umani:)))

Azi am fost oarecum enervata... V-am zis ca sunt sefa destul de mare :))) (scuze)... zilele astea mi-a sosit in sfarsit contractul nou si ma pregteam sa il semnez si  din vorba in vorba cu o colega, imi arunca ca ea nu semneaza contractul pana nu ne rezolva problema cu salariu...si sa aflu ca, noi cei cativa adusi noi, avem salariu la aproape jumatate fata de ceilalti colegi. Eu cum sunt cea mai noua habar nu am avut. Eu am simtit ca e cam mic fata de pozitia mea, am incercat eu sa negociez, dar nu am reusit... am acceptat...Si suntem mai multi... si se planuieste de pus de o fronda:)))) Asa ca, poate ma aleg cu marire de salariu...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va salut pe seara  [:)]

 

silvi  [flo2]  am rezolvat,luand limba romana in completare,am lasat de la mine si am facut concesia asta,pt ca nu ma afecteaza la un eventual transfer...dar...as da orice  sa plec de-aici!sanse f mici,insa...

 

Ella felicitari pt avansare!  [aerob]  [pup]

 

va pup pe toate  [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, pai nu mai e avertizare acum, a fost Pt ziua de miercuri, risc de grad 1. Se ia in considerare cât e de uscat pe jos, cât a crescut din iarba noua, mai multe criterii. Sigur ca dacă ploua nu e risc Pt ca e umed. Iar când a crezut iarba noua iar nu e risc. Așa explica pe site-ul ce l-am pus acum câteva pagini.

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...