Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mai, acu' eram sa-mi iau copiii de ciuf, da' rau! Le-am lasat tema de vacanta sa recapituleze functii. Am gasit niste lectii online sa le faca. Cum am fost ocupata, nu i-am verificat. Asta pana azi, cand am vrut sa vad ce au facut... evident ca nu facusera nimic serios, adica au trecut prin functii exact ca gasca prin apa... A trebuit sa o iau de la capat cu ei... de aia am trecut pe la Sf Efrem informaticianul, ca poate o avea el solutii si la functiile astea :))))

 

 

"marea putere făcătoare de minuni a Marelui Mucenic din Nea Makri, putere care se răsfrânge nu numai asupra bolilor, primejdiilor, proceselor, actelor, ci și asupra calculatoarelor, fișierelor și programelor informatice"

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna! 

 

Azi am fost casnica, au trecut pe rând geamgiii, tablagiii și zugravii pe la noi, i-am primit cu drag pe toți. :) Sper sa vedem casa asta pana la vara așa, aranjata. 

 

A venit rochia Silviei azi, după exact o luna de la comanda. E tare frumos lucrata, arată foarte bine pe ea, o adevarata domnișoara. 

 

Maine dimineața la 6.30 o las in port, unde se întâlnește cu alte doua mândre (mama cât se pot hlizi împreuna...de trei zile fac videochat in fiecare seara si rad, si raaaaad) și iau drumul Åre. Se poate sa aibă mai mult ghinion? Exact in cele 4 zile când sunt ele acolo, sunt 2-3 chiar și 4 grade. Și înainte și exact in ziua in care pleacă ele, scade sub zero. 

 

Am aflat (ca norocul înainte sa iau bilete) ca trebuie sa ma întorc din Ro in 3 Iunie, Pt ca in 4 Iunie are Silvia banchetul. 

 

Si de ziua mea, care coincide cu Paștele aici, mergem la Åre. Cu cățel și purcel :). Va fi și mama aici. E cadoul meu :). 

 

Fug la somn ca am adormit la film, mâine nu mai sunt casnica. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Viviana, ochi ageri si spor in toate! Sa fii iubita, pretuita si rasfatata pe masura calitatilor tale. Sper ca ai avut toata ziua frumoasa si plina de surprize placute, la fel cum ai zis ca a fost dimineata.

 

Nici eu nu stiu de la cine e cererea pe FB, dar am acceptat o anyway, am vazut ca are prietene pinguini de nadejde.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Roli, e zapada la munte? Noi venim in Ro duminica ca sa ne tavalim in zapada si cum la Buc sunt 14 grade...  [surf]

 

Mianna, ce se mai intampla cu colegele tale? Au gasit replacement ptr cea care a plecat? Sau esti tot  in 2.5 oameni?

 

n-am apucat sa citesc tot, probabil te-a informat careva ca alea 14 grade-s deja o dulce amintire; azi a nins si a batut vantul in Bucuresti, si scade drastic temperatura (ma rog, nu drastic, da' era asa de fain aerul ala de primavara...)

 

cu colegele mele e asa: teoretic s-au gasit doua persoane care sa le inlocuiasca pe cele doua din Olanda care pleaca (am aflat pana la urma ca pleaca amandoua: si cea care a fost cu bun simt si ne-a anuntat cu doua luni inainte, si cea care ne abureste cu concediul medical - azi a fost ultima zi si inca n-am fost anuntata ca si l-ar mai prelungi, vad eu luni). practic asteptam sa aprobe sponsorul cele doua fiinte care urmeaza sa fie angajate in firma la 1 martie; sincer, mie-mi da cu virgula, si nu prea stiu ce feti-frumosi (ma rog, fete-frumoase) ar trebui sa fie fiintele care tre' sa fie gata de "dat in folosinta" in fix 4 saptamani; sunt trainingurile in procedurile firmei, pe care trebuie sa le faca orice nou angajat, iar pe proiectul asta sunt peste 100 de traininguri specifice...

 

Belgia si Olanda au sefa comuna; care s-a gandit, si s-a tot gandit, si in joia din a treia saptamana de concediu medical al colegei de care pomeneam mai sus, a pus de-un meeting local, ca sa se decida cine ii e back-up bolnavioarei. la sfarsitul celei de-a treia saptamani, da? [:)]

 

n-am fost informata de concluzia intalnirii, pe care o presupun - probabil au discutat si au tot discutat si au ajuns la concluzia ca ... tanananam! back-up ii e colega ei cea cu demisia.

 

si ce sa vezi? luni dimineata, inainte de a apuca sefa lor sa ne comunice importanta decizie, aflam ca si colega cu demisia si-a tras un sick leave [:-)))]  care cica se prelungeste si saptamana viitoare.

 

asa ca pe moment in Olanda n-am oameni.

 

in Belgia aveam doua, plus o colega noua, care inca-i in faza de traininguri (alea multe de care va ziceam); una dintre cele doua a fost in concediu de odihna saptamana asta [pk]

 

asa ca din 4 am ramas cu una (sau din 4,5 cu 1,5 [:D] ).

 

si cu mine indisponibila partial de un training in comunicare, care a durat 3 ore x 4 zile.

 

cam ashe! nu vreau sa ma gandesc la ce urmeaza. io am 58 de zile de concediu - nu ca m-ar lasa careva sa mi le iau acum (desi daca ma gandesc mai bine co-project managerul nostru, responsabil si el de astea doua tari minune, a intrat in concediu de azi si se intoarce pe 7 martie); da' ma gandesc ca io concediu medical n-am avut niciodata, oare cum ar fi? [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vin și eu sa va cunosc, dacă ma primiți. Va salut și eu din șantier, v-am citit și ma bucur ca va merge bine.

de ce sa astepti pana la vara? noua (adica mie si Vivianei) nu ne trebuie pretexte venite de peste hotare pentru o intalneala [:)]  si mai gasim si alti amatori.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...