Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Da, zic ca poate imi cumpar si eu. Arata bestial.

=======

Hi, hi hi ziceam eu cand era fii-mea mica ce stiu astia cand spun copii mici griji mici, copii mari griji mari.

 

Acu'ce sa va spun. Grijile nu-s mari is enorme si uneori iau dimensiuni apocaliptice.

Cand sunt mici ii mai controlezi, le mai impui. 

Dupa, te alegi cu eternul lasa-ma in pace ca voi eu sa ma dau cu capul de pragul de sus nu-mi spui tu mie ca nu e bine. Vreau sa simt pe pielea mea. 

 

Si dupa ce se da bine de-si face cucuie, vine la tine cu coada-ntre picioare, cu capul sus, ca deh mandria, si te tine de vorba pana  la 3 dimineata si tie iti pica ochii in gura de somn, iti pui ocelarii de soare ca vrei sa fumezi o tigara si nu e voie sa-ti intre fumul in ochi, te gandesti ce caraghios trebuie sa arati, asculti in tacere si dai sfaturi.

 

Sufli fumul si te gandesti ca ai mai facut chestia asta inca de vreo 3-4 ori in ultimele luni.

 

Si dregi totul. Pas cu pas, iti musti limba sa nu-ti iasa din gura stiti voi, acel ti-am spus eu.

 

Te duci stoarsa-n dormitor, tragi o dusca de absinth in speranta ca nu vei sta treaza pana in zori. 

Si iei doamne, ce de hotarari, in miez de noapte. Gata, am si eu viata mea, dreptul meu la liniste si fericire. De maine nu ma mai implic, e semiadult sa se descurce singur.

Adormi intr-un tarziu, cand incep sa mearga tramvaiele, cu zambet pe buze si fericita de hotarea pe care ai luat-o.

 

Si vine a doua zi. Si nah, o iei de la capat. Ca nu te lasa inima.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

azi am reusit in sfarsit sa ajung sa-mi dau comanda pentru o pereche noua de ochelari. imi propun asta de la inceputul lui ianuarie (si e pe strada de langa mine, dar pur si simplu n-am avut timp).

 

urmatorul pas va fi sa merg la dentist. asta-i si mai aproape decat cei cu ochelarii, dar si implica mai mult timp, asa ca mai procrastinez nitel.

 

ieri ma uitam dupa saltele pe net, ca ar fi cazul s-o schimb pe cea din dormitor. si dupa ce mi-am petrecut seara studiind diverse tipuri cu memory foam (oricum vreau sa merg intai intr-un magazin sa vad care e senzatia cand te intinzi pe asa ceva), mi-a picat fisa ca am pisici - si mai ales Mianna, cu funduletu' ei cam mare, face ceva efort pana reuseste sa se urce in pat (la Maxy-i mai naturala miscarea); tre' sa aflu cat ii dauneaza unei saltele cu memorie ghearele de pisica [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu am inceput bine saptamana, si sunt deja obosita! Off, pe langa multe altele trebuie sa inchidem un site...Cel putin 100 de oameni afectati...Si sa mut totul in SE. Desi decizia e luata de 1 luna, nimeni nu s-a ocupat de comunicare si de toate formalitatile si cand am inceput sa intreb una alta am realizat ca habar nu au ce e de facut. De vineri ma tot chinui sa clarific..Sunt suparata pt  ca in loc sa ma ocup de noua organizatie fac treburi care tb aranjate de altii..Nu mai zic ca ma afecteza deosebit de mult pt am o empatie deosebita pt cei in situatia asta si mi se pare lipsa de profesionalism cand e tratata asa superficial...

 

Ant, si eu visez la o sauna butoi. Am vazut ca unii si-au pus-o (pe ea, sauna) pe o pluta plutitoare pe lac...

 

Da, cu copiii mici ai probleme de oboseala, raceli, agitatie, alergat de colo colo. Cu cei mari, problemele sunt mai profunde. Probleme de alegeri, de experiente, de pericole... Mult mai greu de rezolvat.. Insa macar ai luxul sa te scoli in weekend la 10.00 :))) sau sa mergi cu sotu' la brunch sau film...

 

Mianna, cineva mi-a zis ca la Ikea au inventat niste saltele cu self cleaning si cu  husa detasabila..Nu stiu exact modelul, dar ma gandesc ca sunt cele mai scumpe. Mie imi mai plac saltelele cele mai scumpe (Gold) de la Jysk.

 

Velvet, si eu zic ca si Moon, nu e prea tarziu. Daca iti doresti atata de mult asta, tb doar sa renunti la toate gandurile si prejudecatile celor din jur si incearca. Indiferent de ce va fi, macar nu vei regreta ca nu ai incercat...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata

 

anja  [flo2]  pai tocmai ca nu-mi pasa de nicio prejudecata.pur si simplu n-am mai putut face eu asta,nu simt ca as putea fi mama singura ,sa ma mai lege ceva de el,vreau o viata noua,departe de aici,etc...totul e in capul meu,fara nicio legatura cu altii...si pe partea cealalta,se termina inca un an si trebuie sa platesc iar vitrificarea...si ma doare ca nu pot ajunge la ei,ca i-am lasat singuri...asta-i povara mea.

 

o zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, zic ca poate imi cumpar si eu. Arata bestial.

=======

Hi, hi hi ziceam eu cand era fii-mea mica ce stiu astia cand spun copii mici griji mici, copii mari griji mari.

 

Acu'ce sa va spun. Grijile nu-s mari is enorme si uneori iau dimensiuni apocaliptice.

Cand sunt mici ii mai controlezi, le mai impui. 

Dupa, te alegi cu eternul lasa-ma in pace ca voi eu sa ma dau cu capul de pragul de sus nu-mi spui tu mie ca nu e bine. Vreau sa simt pe pielea mea. 

 

Si dupa ce se da bine de-si face cucuie, vine la tine cu coada-ntre picioare, cu capul sus, ca deh mandria, si te tine de vorba pana  la 3 dimineata si tie iti pica ochii in gura de somn, iti pui ocelarii de soare ca vrei sa fumezi o tigara si nu e voie sa-ti intre fumul in ochi, te gandesti ce caraghios trebuie sa arati, asculti in tacere si dai sfaturi.

 

Sufli fumul si te gandesti ca ai mai facut chestia asta inca de vreo 3-4 ori in ultimele luni.

 

Si dregi totul. Pas cu pas, iti musti limba sa nu-ti iasa din gura stiti voi, acel ti-am spus eu.

 

Te duci stoarsa-n dormitor, tragi o dusca de absinth in speranta ca nu vei sta treaza pana in zori. 

Si iei doamne, ce de hotarari, in miez de noapte. Gata, am si eu viata mea, dreptul meu la liniste si fericire. De maine nu ma mai implic, e semiadult sa se descurce singur.

Adormi intr-un tarziu, cand incep sa mearga tramvaiele, cu zambet pe buze si fericita de hotarea pe care ai luat-o.

 

Si vine a doua zi. Si nah, o iei de la capat. Ca nu te lasa inima.

 

[flo2]  Viviana.

 Eu cred, so va rog doamnelor, sa nu va suparati pe mine, ca fiecare etapa la ACEL MOMENT este importanta pt noi si plina de griji. Doar voi nu credeti ca eu ma perpelesc acum ca ce o sa fac daca: unul va parasi facultatea, daca imi va aduce un nepot in afara casatoriei sau va fi gay? (nu ca ar fi ceva in neregula cu asta). 

 Sunt doar alt tip de griji. Nu am griji existentiale, ci mai mult fiziologice si rational stiu ca sunt mici, dar acum imi stau pe creier. Da, ma deranjeaza eritemul vietii ca nu trece, desi l-am dat cu toate minunile si il las cu  [striptis] toata ziua, sau ca sunt muciosi si se trezesc de n ori pe noapte.

  Desi nu am trecut INCA prin griji mai importante, nu pot uita acele zile de terapie intensiva cand doar aveam voie sa il mangai pe talpi pe P., si da din cauza aia in prima luna ma trezeam constant noaptea sa vad daca respira. 

 Dar, toate fac parte din viata, si SPER sa reusesc sa trec peste ele cum au trecut toate mamicile. 

 Velvet, daca tu esti impacata si happy cu drumul ales e ok, nu trebuie sa te explici nimanui. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...