Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

moon, sa stii ca si noi astea batrane vedem la fel lucrurile, ca tine :)

numa' ca supravietuind deja primilor 2 ani se schimba putin viziunea. eu sunt absolut sigura ca si tu vei trece de astia 2 ani cu brio. n-ai cum altfel :))

 

(a propos, eritemul asta nu e legat cumva de o eruptie dentara? ai terminat de aplicat 2 cutii de sudocrem? :) )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oare n-am zis buna ziua? ma scuzati, va rog

 

ant, io nu te inteleg cu asudatoarea asta :). sunt pe baricade cu al tau consort. deci daca ti-oi face o vizita, sa stii ca stau inauntru cu el si cu cainii :))))

 

viviana, cum mai esti cu ochii? te rog ai mare grija cu fumatul ala. daca e o singura tigara la capitolul sustinere psihologica majora.. fie. dar una singura. ok?

 

ai mei copchii sunt in perioada in care isi scot ochii reciproc si intens. in asa hal ca imi vine sa ma duc pe campii. asta mare e cu hormonii in furtuni tropicale, o zi e high o zi e low, o zi e optimist ,a doua zice ca e prost si e nasol si e greu si el nu o sa intre la liceu si el nu mai merge in vacanta si.. si ...si..... si eu stau pe poante si jonglez cu tortele alea in flacari :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

moon, sa stii ca si noi astea batrane vedem la fel lucrurile, ca tine :) numa' ca supravietuind deja primilor 2 ani se schimba putin viziunea. eu sunt absolut sigura ca si tu vei trece de astia 2 ani cu brio. n-ai cum altfel :)) (a propos, eritemul asta nu e legat cumva de o eruptie dentara? ai terminat de aplicat 2 cutii de sudocrem? :) )

Rox, sunt la a n cutie de ce vrei tu. Ba, as fugi cu el la pediatra, dar nu are loc pana pe 11 martie. Nu știu ce are el în gura - ultima oara avea 6 dinți și 2 masele. Iartă-mă dacă s-a înțeles altceva în afara ca toate suntem tinere și frumoase.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 si eu stau pe poante si jonglez cu tortele alea in flacari :))))

 

Da, da, da....asta cunosc tare bine. [pk]  [pk]  [pk]

 

Si impunsul in doi (care la noi inca nu a incetat dar am sperante).

 

Azi sper la o zi linistita. Seful #1 este in drum spre casa de iarna din Florida deci sofeaza non-stop. Seful #2 e in Boston. Sefa #3 este in NJ azi. Ieri am avut "dry runs" pentru evaluarile fiecarui angajat din subordine si azi toata lumea ne tragem sufletul. Am predat 11 evaluari la care am pritocit de 2 saptamini. Dupa ce sint aprobate de HR le putem baga in sistem.

 

Joi voi avea tur de forta. Vin in Manhattan. Apoi am o sedinta in NJ. Apoi conduc inapoi in Manhattan pentru cina si teatru cu fetele (Chick Flick the Musical). Vineri am teatru iar cu o amica de servici. Il vad pe Bryan Cranston in Network. Cred ca joi o sa dorm la fimiu mic ca o sa fiu rupta de oboseala. Simabta am o zi de nastere la o verisoara a sotului...trebuie sa aduc aperitive. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Ant, faina sauna...noi mergeam la sauna la lac, dar iarna...dupa abureala ne bagam in lac  [ups]  faceam cate 3 reprize de cate 15 min (mai mult cica nu e bine sa stai), apoi pauze de 30 min.

 

Parintii mei ne-au sustinut mereu, pot spune ca s-au lasat pe ei pt noi. Acum ii ajut eu cat pot, merita din plin. Elvetienii nu concep ajutorul asta, dupa ce devii major, ura si la gara. Nici cu nepotii nu te ajuta. 

 

Am primit oferta pt cursul din Seoul...mandra e super incantata (si eu pe langa ea), de-abia asteapta sa plece  [:D] desi mai are 2 ani jumate..dupa ce termina scoala, merge la ai mei 2 luni..va reveni acasa inainte de a pleca la Seoul...cred ca o sa mergem si noi cu ea (desi nu e nevoie)..o sa-i prinda bine experienta asta, sunt sigura...ea cam stie ce vrea de la viata, are deja planuri facute...sper sa fie sanatoasa si sa-si poate indeplini visele...noi o vom sustine cat vom putea. 

 

Velvet  [pup]

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna si de la mine.

 

In ce discutii va gasesc...dar stim cu toatele ca meseria de parinte este cea mai grea, nu? Si cele care sunt la inceput de drum cu picii, afla pe parcurs. 

Pai e greu, mie mi se pare din ce in ce mai greu pe masura ce cresc. Bebelusia mi-a placut, as fi vrut sa dureze mai mult. Perioada de gradi am savurat-o, vazand la cei din jurul meu cu copii mai mari, ce ma asteapta. 

Si o sa fie din ce in ce mai greu, sigur cu problemele si situatiile specifice fiecarei varste. Nu am nici o speranta ca lucrurile devin mai simple, ci dimpotriva.

 

Roxana, vrei sa pun aici niste filme cu batai, ciupituri, imbranceli, urlete? Si pe mine urland mai tare ca sa ii acopar?  [fri]

 

In alta ordine de idei, am reusit dupa zile intregi de studiat si cautat  "the best and cheapest solution", sa finalizez rezervarile pentru vacanta de vara. In proportie de 99 %. Mai am de gasit 2 nopti la Meteore si una de tranzit la intoarcere.

Toate cu anulare gratuita, ca nu stim ce e maine, dar peste 5 luni. Nu, nu sunt pesimista, gandesc pozitiv, sunt doar prudenta  [soricel]

 

In rest sunt in aceesi rutina, in care scoala imi ocupa juma' de viata!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inainte vreme erau conceptiile: copiii trebuie pupati doar in somn, sa nu li se urce la cap, pedepsirea copiilor pentru o nota mai mica (adica 8 sau 9 de ex, nu neaparat mica-mica, cred ca la nota 4 isi luau o bataie buna) samd... educatie rigida.... 

 

Tin minte in scoala, cand ieseam afara in fata blocului cu gasca, una din fete nu a putut iesi afara deoarece o pedepsisera parintii ca luase un 4 la lb romana... nu a zis complet definitia predicatului.... A zis ca este "partea de propozitie care arata etc etc" in loc de "partea principala de propozitie care arata etc etc..." A intrebat-o inv. ce fel de parte, n-a mai stiut fata si pac nota 4!

 

Eu nu am avut stresul notelor, nu am fost certata pt asta (oricum invatam bine, nu aveam probleme), m-au sustinut in general.... dar mai luat cate o scatoalca in anumite momente.... se ai suparau pe mine pentru una-alta....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...