Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

edit> am intrebat la RU (se intreaba sigur acum ce m-a apucat) si cica se pot deschide, doar ca nu s-au deschis pentru ca trebuie sa vina persoana autorizata, dintr-o alta cladire, care are o cheie speciala...dar nu stiam asta nici eu nici ceilalti colegi asa ca eram indreptatiti sa facem scenarii de film [:)]

 

super, deci PSI la cea mai inalt nivel. daca se intampla ceva cu mai vine persoana cu cheia speciala??? zi-le ca nu-s intregi la minte [:D] (daca tot se intreaba ce te-a apucat [:D])

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

exact asa! 

 

 

 

 rinonef se administreaza peste 12 ani, are efedrina.

 

in biorinil ai alte doua substante, ambele decongestionante. rinonef-ul nu are niciun rost in aditie cu biorinil. septilin, sinupret... as renunta la primiul, al doilea e ok. dar au aceeasi actiune. 

 

morala: as lasa de o parte: nurofen, septilin, rinonef, tantum verde.

 

as da biorinil (si sinupret.... daca vrei musai) si multe lichide. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, când am plecat noi din Ro, salariile erau la nivel național, bugetele locale proveneau din bugetul național care se împărțea anual. Dacă s-a schimbat ceva între timp, mea culpa. 

 

Aici bugetele locale sunt strict locale. Adică nu vin de nicăieri decât din impozitele locale. De la nivel național vin eventual chestii de investiții impuse. Bugetul local nu vine de la “stat”. 

 

Daca așa e și in Ro, Ok. Da, ținem de “stat” dar nu depindem de el :)). Ceva de genul :).

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 rinonef se administreaza peste 12 ani, are efedrina.

 

in biorinil ai alte doua substante, ambele decongestionante. rinonef-ul nu are niciun rost in aditie cu biorinil. septilin, sinupret... as renunta la primiul, al doilea e ok. dar au aceeasi actiune. 

 

morala: as lasa de o parte: nurofen, septilin, rinonef, tantum verde.

 

as da biorinil (si sinupret.... daca vrei musai) si multe lichide. 

am inteles dna. dr. multumesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, fetele au plecat dis de dimineata spre casa :). Tocmai au schimbat trenul și merg cu el pana in Stockholm, acolo iau buss pana in port și de acolo vaporul spre casa. Ajung la miezul nopții :). 

 

Altfel mi-a scris Silvia aseară ca vrea la schi in Aprilie :)). Mergem in vacanța de paști dar nu e sigur ca va mai fi zăpada. 

S-au distrat și relaxat, le așteaptă mukte teste naționale de săptămâna viitoare, pana in mai, deci au nevoie de energie. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va scriu ca sa imi deviez emotiile. Intr-o ora am de vb in fata a catorva sute de oameni, plus ca sunt broascasted la o mie... iar maine plec la 4 dim spre Germania, unde iar am de facut anunturi grele...si de vb in fata a 100 si de oameni...

Eu nu sunt asa de ingrijorata cu curentul...am soba, am mancare cat de cat  sotu' e pricept la multe.si daca e numai in zona mea, plecam in Danemarca, sau Germania si stam la un hotel. Daca vb de apocalipsa globala, atunci vom gasi noi, ca familie,  o solutie sa supravietuim...sau asteot sa revina curentul sau sa murim :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...