Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Michelle, 3 ore??? Ma gandeam ca o sa ma pricep si eu sa tund cainele dar n-am 3 ore la fiecare 3 luni numai pentru asta.... deci va trebui sa-l duc la “coafor”.
noi l am dus de multe ori la coafor dar uneori a fost bine, alteori a luat ceva si a fost bolnav, ori traumatizat.... plus ca daca are parul prea incurcat nu vor sa l tunda decait la 0 si Eu nu vreau asta ever. Deci alta solitude nu avem. 3+ ore in functie de mood. Plimbare sa oboseasca 1 ora, luat cu foarfeca ce e in mare...shower cu conditioner ... lasat la uscat, incercat sa il perii, luat cu masina ( capul si picioarele luat separat cu foarfeca ca nu sta) , shower din nou si see you in 3 months. Problema lui Pepper e ca nu sta la periat decit f rar si doar anumite parti. Trebuie periat cel putin saptaminal. Poate treb sa il inveti de mic...In rest e un ciine super. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ella, sa-ti traiasca domnisoara si sa-si implineasca visele! Anja, inca nu avem catelul dar se apropie momentul. Miha. catelul va fi apropiat ca rasa de Pepper. Ce masina de tuns ai?
Whal pro series. e a 2-a in 6 ani.preferam sa il tundem la 3 luni decit sa avem zilnic par in casa.dar singura nu cred ca as putea sa l tund. Sotul e Nea Alecu care tunde oaia.  Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi8, am terminat concursul, campionatul national de zona (cu copii din Bucuresti si judete din zona de sud-est): Andreea a luat locul 5 la saritura in lungime, cu  personal (4.73 m) si locul 8 la 200 m cu un timp bun (i s-a parut mai greu viteza pe distanta mai mare, obosise pe la jumatate - ea pana acum a facut 50 sau 60 m plat, deci distanta mai mica).

 

La Crina cum a fost?  Ea la ce concurs a participat, tot la asta? Am vazut si cativa copii din Tulcea la sala, dar cum nu va cunosc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi8, am terminat concursul, campionatul national de zona (cu copii din Bucuresti si judete din zona de sud-est): Andreea a luat locul 5 la saritura in lungime, cu  personal (4.73 m) si locul 8 la 200 m cu un timp bun .

 

 

Bravo  [aerob]  [aerob] si pt parintii care se implica si fac pe taxiul  [:I]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Marcia, urez si eu cu intarziere, sa ti implinesti toate visele!

(Ella, sa nu i spui, dar eu imi doresc, pentru tine, sa se razgandeasca in privinta Coreei de Sud si sa se stabileasca mult mai aproape de voi)

 

Felicitari copiilor de pinguini ce participa la concursuri sportive, la olimpiade etc. Cum ar putea parintii sa nu faca pe taxiul?  Am si eu un nepotel in tara, cu 6 luni mai mic ca fi - miu ( 6 ani) care participa la competitii de karate in toata tara si tot ma mir ca parintii, din Vatra Dornei si cu un venit modest, au timp si bani si energie sa l duca peste tot. Mi am amintit insa ca matusa mea, bunica nepotelului, lucreaza la CFR si are liber pe tren si ea si copiii ei, dintre care tatal nepotelului, varul meu. 

 

Nu am oferit inca nici un martisor virtual anul asta, voi sunteti primele si vi l daruiesc cu drag, sa aveti o primavara frumoasa cu mult soare si multe realizari.

 

Eu am fost asa si asa zilele astea. Am primit buletinul baiatului ( carnetul de note, electronic) cu ceva intarziere, ne a tinut directoarea in suspans. Ma asteptam la mai rau, pentru ca am avut cateva plangeri in privinta comportamentului si credeam ca se vor reflecta in notare...la engleza, sport...intr adevar notele sunt ceva mai mici ca la celelalte. La franceza si mai ales matematica reuseste cu brio, asa ca m am linistit. Profesoara lui a scris acolo la comentarii: se demotiveaza repede  cand trebuie sa citeasca sau sa scrie din placere...Mi se pare un pic exagerat comentariul, e in cls.1...oare cati copii scriu si citesc din placere la varsta asta, cand scrisul si cititul sunt inca de invatat, de perfectionat? 

 

In fine acum suntem in vacanta, o saptamana. Nu am inca puterea sa ma bucur, incerc sa fac un program pt copil sa se relaxeze dar sa mai si exersam cate ceva...cititul si scrisul de placere. O sa i propun un mini jurnal, sa scrie 2 3 fraze pe zi si de citit cate o carticica din ghiozdan, primesc un saculet cu carti in fiecare saotamana.

 

Ieri am avut o mica realizare financiara care ma bucura un pic.

 

Marti mai imbatranesc cu un an. Vreau sa fac tortul de portocale pe care il facea mama toata copilaria mea de ziua mea si sa iesim la restaurant.

 

La noi primavara e inca departe...desi azi avem zero grade si e agreabil. Cred ca tragem un sanius.

 

Seara linistita si saptamana cu spor!

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...