Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

buna ziua!

 

la parcari nu ma pricep. 

la examene Cambridge oarecum. Ieri a dat si Crina Movers. nu stiu inca ce punctaj a luat dar am primit deja mail sa o inscris la etapa urmatoare [:)]

ea face cu cei de la Centrul Cambridge Galati si merge doar pentru ca o obligam. daca renunta la engleza nu mai merge la sala asa ca nu are de ales.

 

Laura, sanatate mamei tale. putere multa iti doresc sa ii fii alaturi cat mai mult! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ella, succes Marciei la engleza, e foarte bine sa dea testul. In afara faptului ca scapa de examenul de la scoala, nu se stie cand ii mai trebuie si este bine sa il aiba.

 

CAE este ultimul nivel? Cel mai bun... First e FCE? Cel de dupa PET?

 

Si fetele mele fac engleza si vor da examenele Cambrisge, doar ca ele sunt mai mici decat Marcia, si ca atare si nivelurile mai jos. 

Amandoua au dat Movers (A1) si au certificat (m-am gandit ca daca le-o trebuie pt clasa a V-a), apoi nu au mai dat... Andreea e la nivelul PET, Ana la KET.

 

Daca mai vii cu Marcia in tara si va mai fi o intalnire (anul trecut nu eram in Buc), le aduc si pe fete sa vorbeasca cu Marcia in germana, sa faca putina conversatie  [:)]

 

 Plusez si eu, daca vii cu Marcia vin si eu cu Pic si Poc, ei momentan vorbesc bebeluseste.  [soricel]  Glumesc, stiu ca bebelusii sunt plictisitori pt copii mari, si pe unde mai mergem copii mari nu prea ii primesc pe motiv ca nu au voie ca sunt bebelusi.  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Aici sunt deja autobuze fara sofer  [:)] au fost testate un timp, apoi le-au introdus...dar nu in orasele mari, ci in orase mici sau sate.

 

Moon, poti veni linistita cu picii la intalnire. Black a venit mereu cu fetita, iar asta vara si cu bebe.

Si apropo de intalnire, cu Mianna si Yagmur am ales ca date : 23 sau 24 iulie. Va mai intreb in iunie. 

 

Am inscris-o pe Marcia la test, e pe 15 iunie (scris si oral). Rezultatul vine in iulie si va fi trimis si la scoala ei. Daca are peste 5 (nota maxima e 6 aici), din august (adica din anul 2) nu mai trebuie sa mearga la cursul de engleza. Examenul la scoala e in anul 2, in iunie (adica la anul). Se va pregati pt examen singura, in weekend cumparam carti si modele de teste online. Ea vorbeste engleza fluent, citeste mult, are prieteni in toate colturile lumii, cu care vorbeste pe skype cu orele. Nu-si face probleme de test, dar vrea sa se pregateasca. La scoala nu invata nimic pt teste si are note ft bune. 

 

Diagrama cu English qualifications : 

 

126130-cefr-diagram.pdf

 

Ce bine ca azi e joi, de-abia astept weekend-ul  [pk]

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...