Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Mersi Ella, dar vin cu ei doar daca vine si sotul ca altfel alerg cu limba scoasa de 3 metri, nu mai zic ca zilnic dupa ce intram in casa sunt murdari pana in urechi - ca alearga ca niste iezi si nu le fac fata intotdeauna.

 Eu am o dilema: am vazut in oferta la Kaufland smothie maker, as vrea sa imi iau. Problema ca deja am aparat de facut suc, care nu prea il mai folosesc, la baieti incerc sa le dau fructele asa cum sunt pt aport. Teoretic stiu ca sunt diferite, le are cineva pe ambele? Poate saa imi dea un feedback?

 Intreb ca si asa am mult prea multe gadget-uri de bucatarie.  [fri]

 Va las si o poza de la spatiul de joaca de sus de la Ikea, aia de alearga ca bezmeticii ai mei sunt.  [clo]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Foarte tare...  [pk]

Si noi le duceam pe fete frecvent la joaca in Ikea... Fie aici sus, unde sunt baietii tai, fie la locul de joaca de jos. La fel alergau si ele ca bezmeticele [:-)))]

 

Le mai duceam si la Leroy Merlin, la locul de joaca al "micilor bricoleuri" si acolo colorau mult, fie se jucau cu tot felul de unelte de jucarie. 

Chiar daca au trecut ani de atunci, inca imi aduc aminte de parca ar fi fost ieri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, da, e C1. Dupa vrea sa faca si Proficiency, C2. Dar intai vrea sa invete bine coreeana, C1 la engleza ii ajunge momentan. 

 

Moon, poti veni si cu sotul; eu vin cu al meu, plus ca mai vine si Rufus..si poate vin si Viv si Vivi cu sotii...datele sunt 23 sau 24 iulie (in functie de cum poate lumea)...asa ca notati-le in agende, eu am facut-o deja  [:D] noi pe 25 plecam in Maramu si de-acolo o luam spre casa. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu am o dilema: am vazut in oferta la Kaufland smothie maker, as vrea sa imi iau. Problema ca deja am aparat de facut suc, care nu prea il mai folosesc, la baieti incerc sa le dau fructele asa cum sunt pt aport. Teoretic stiu ca sunt diferite, le are cineva pe ambele? Poate saa imi dea un feedback? Intreb ca si asa am mult prea multe gadget-uri de bucatarie. [fri] Va las si o poza de la spatiul de joaca de sus de la Ikea, aia de alearga ca bezmeticii ai mei sunt. [clo]
ce scumpi sunt micutii tai! Juice makerul le stoarce si arunci pulpa, smoothie makerul e un fel de blender, le paseaza si trebuie sa adaugi un pic de lichid( gheatza, juice). Eu prefer blenderul / smoothie maker pt ca adaug banane, fructe de padure si mai ales la mere nu vreau sa arunc pulpa care are fiber. Sau fac milk shakes cu fructe. Juicerul nu l am mai folosit de mult. 
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avut niciodata Juice Maker.

Doar blender/ smoothie maker

In blender nu fac doar smoothie (care e foarte sanataos datorita faptului ca intra si pulpa si adaugi tot felul de fructe de padure, banane, lapte, iaurt) ci si toate supele crema, humus, fasole batuta etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La blender fac doar smoothie si fiind suficient de puternic ( pt a macina si gheatza, de ex.)uneori macin condimente.

 

Pt. creme sosuri fasole batuta nuci macinate ceapa tocata etc folosesc robotul de bucatarie. Mi se pare mai practica forma si e mai usor de curatat.

Supele crema le fac in oala lor, cu blenderul vertical.

Cate bordeie atatea obicee.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...