Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Eu sunt în secuime și la prânz am mâncat pită cu unsoare! Ah, ce bună a fost :).

 

 

Viv, iti amintesti de pita cuu unsoare de la "La Copac" [:-)))]

 

in traducere: am mers noi intr-o seara la un concert folk la crasma respectiva, care avea pita cu untura si cu ceapa in meniu; eu mai mancasem acolo, dar la ziua unei prietene, cand ni s-au adus platouri, iar pita cu untura erau niste fasiute subtiri. asa ca ne-apucam noi - eu si Viv - sa comandam fiecare pita cu untura si cu ceapa ca aperitiv (si am comandat si fel principal). parca scria in meniu 4 bucati, da' io mi-am imaginat 4 fasiute.

 

si vine comanda: doua farfurii cu cate 4 felii sanatoase de pita [alcool]

 

ok, am apelat la prieteni si le-am terminat, ca tare bune mai erau [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

in seara asta am fost de mare angajament [:I]

 

in ultimii ani, firma ne face cadou de 8 martie bilete la teatru - mai multe piese, in mai multe zile, la alegere; eu imi alesesem o piesa care se juca azi. majoritatea prietenelor si-au ales-o pe cea de maine, asa ca nici nu urma sa ma intalnesc cu ele.

 

ei, termin eu treaba, ma machiez, ma imbrac, si verific daca am biletul in poseta. da, il aveam. si pe el scria ca incepe la 7. la ora cand aveam aceasta revelatie era 7 si un minut [fri]  eu eram convinsa ca incepe la 8 - ramasesem cumva setata pe ora 7, dar ca fiind ora la care trebuie sa ma pregatesc sa plec, nu sa ajung [smulgpar]

 

oftez plina de naduf, si ma pregatesc sa ma demachiez si sa ma dezbrac, cand brusc mi-am amintit ca refuzasem o invitatie - grupul cu care am fost in Zanzibar iesea la o bere.

 

asa ca m-am dus [:)]

 

in alta ordine de idei, de duminica-s fara telefon, care a facut buf si-a fost dus in service; bine, il mai am pe cel personal, care insa e de-ala obisnuit, fara net si fara aplicatii (nu mai poooot! imi vreau uber-ul inapoi, m-am saturat de taximetristi!). asa ca ajung la Curtea Berarilor ca o floare, fara FB, fara whatsapp (pe care m-au facut sa promit ca mi-l instalez maine - oricum in seara asta si daca-l aveam nu m-ar fi ajutat la nimic, fara smart), si fara vreun numar de telefon de la careva din gasca.

 

mey, mare poate fi crasma aia! si aglomerata! dupa ce am dat doua ture pe la toate mesele si nu i-am vazut, eram pe punctul de a ma intoarce acasa cu coada intre picioare. insa mi-a picat fisa s-o sun pe prietena mea din Alba, cu care-am fost in Zanzibar, si am avut si bafta sa-mi raspunda (fiindca e genul care de obicei nu raspunde la tel). asa ca mi-a dat ea un numar de telefon, si am reusit sa-i gasesc - pe terasa, de care nici nu realizasem ca exista [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv, iti amintesti de pita cuu unsoare de la "La Copac" [:-)))]

 

in traducere: am mers noi intr-o seara la un concert folk la crasma respectiva, care avea pita cu untura si cu ceapa in meniu; eu mai mancasem acolo, dar la ziua unei prietene, cand ni s-au adus platouri, iar pita cu untura erau niste fasiute subtiri. asa ca ne-apucam noi - eu si Viv - sa comandam fiecare pita cu untura si cu ceapa ca aperitiv (si am comandat si fel principal). parca scria in meniu 4 bucati, da' io mi-am imaginat 4 fasiute.

 

si vine comanda: doua farfurii cu cate 4 felii sanatoase de pita [alcool]

 

ok, am apelat la prieteni si le-am terminat, ca tare bune mai erau [:)]

Cum sa nu-mi amintesc? Mari, multe, da' bune.

Doamne da' ce bune au fost. Imi ploua in gura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Michelle aparatul din link îl am deja, l-am luat pt diversificarea băieților. Acum ei mănâncă ce mâncăm noi, dar mai fac la el supe creme, sau fac la abur _ legume, peste. Smoothie maker-uryl de la Kauflabd e ieftin, 69 lei, dar nu sunt sigura ca deja îmi lipsește spațiu de lucru. Oare la partea de Blender pot pune și frunze? Gen de spanac. Probabil, nu îl voi mai lua, ca deja suntem plini. Daniela sa îți fie de bine, eu am luat azi șorici, asa ca după ce dorm pustii, îmi torn un pahar de bere și șorici.
wow faci peste un chestia aia? Da Eu pun si frunze de spinach in blender la smoothies. Pliz .... nu mai vb de sorici pe aici . Painea lui Daniela m a innebunit . 
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt în secuime și la prânz am mâncat pită cu unsoare! Ah, ce bună a fost :).

 

Iar pe seară am vizitat o fabrică de bere locală, aveau un Sky Bar deasupra secției de îmbuteliere. Foarte fain! Vă las niște poze.

 

 

La astia ai fost? Noi de cand ne-am mutat in Ardeal numai berea asta o bem si e tare buna. 

http://www.szekelytermek.ro/images/termekek/LixidProject/csikisor.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wow faci peste un chestia aia? Da Eu pun si frunze de spinach in blender la smoothies. Pliz .... nu mai vb de sorici pe aici . Painea lui Daniela m a innebunit . 

 

 Da, partea cealalta - este de gatit la aburi, la inceputuri faceam legume la aburi, somon, carnita  cu un pic de mirodenii. Acum cu atatea mese solide nu mai am timp, ca dureaza, in principiu mananca ce mancam noi. Dar iese fain, nu e nici prajit, nici fiert.

Cum adica paine cu untura? Untura e chestia aia alba? se pune pe paine? nu am auzit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Cum adica paine cu untura? Untura e chestia aia alba? se pune pe paine? nu am auzit.

Oo, da o alta bunatate pe care am aflat-o cand ne-am mutat. Freci felia de paine cu usturoi, ungi untura si deasupra boia si ceapa rosie. De preferat sa fie paine cu cartofi. Da, stiu ca e bomba de calorii, da o felie te satura pe juma' de zi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...