Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Noi am petrecut fain in Weekend. Soțul ne-a cumpărat flori, ciocolata și un tort vineri, am sărbătorit in familie :). 

 

Ieri a venit prietena noastră la noi, am cinat împreuna (zuppa di cozze și sushi, am baut sake la sushi, yammmiiii) și apoi am urmărit împreuna Melodifestivalen.

 

Cred ca am mai scris ce eveniment mare e la noi acest Melodifestivalen, concursul care da melodia care va reprezenta Suedia la Eurovision. Timp de 4 săptămâni, 32 de melodii concurează 8 câte 8 in spectacol live. Publicul Votează, fără juriu. 2 melodii din fiecare ediție merg direct in finala, doua in “a doua șansa”. In a 5-a săptămâna are loc concursul melodiilor “a doua șansa” unde e duel direct între doua melodii, tot pe baza votului publicului se merge. 

In a 6-a săptămâna e finala, unde participa asadar 12 piese. 

 

Anul asta a fost record, melodia care ne va reprezenta, a obținut maxim de la public și maxim de la juriul internațional (8 tari Votează Pt melodiile suedeze) (așa e procedura la noi. 

Un alt record este faptul ca cel care interpretează melodia, e și compozitorul ei și va concura împotriva altei melodii compuse de el, cea Cu care participa Marea Britanie. Inițial a propus suedezilor sa concureze cu melodia Marii Britanii dar suedezii au preferat melodia asta cu care a participat. Și atunci a dat melodia cealaltă Marii Britanii :). 

 

Melodia Suediei 

 

https://youtu.be/4TuMwhGU8xE

 

Si melodia Marii Britanii

 

https://youtu.be/-3nIUKVp75U

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Mihaela, multumesc de lamuriri, esti ft draguta ca intotdeauna. [flo2] Nu vreau sa deranjez, inteleg, voi sunteti un grup extrem de inchegat.

 

moon nu e niciun deranj, te va invita rox când apare. Eu chiar uitasem de grup, cum ziceam nu l-a folosit nimeni de o vreme buna :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la mușcat, așa sperăm și noi cu pisica salvată astă vară de pe stradă (cred că vă amintiți, Porchetta). Mușcă în joacă și se uită la tine când mușcă, să vadă ce reacție ai [:D] . Nu știu cum să o dezvățăm...

 

În rest Porchetta cred că a fost câine într-o viață anterioară, joaca ei preferată e să facă aport  [:D] . Vine cu jucăriile ei la noi, noi le aruncăm, ea se duce după ele și le aduce, le lasă jos și o luăm de la capăt. N-am văzut până acum nici o pisică să facă aport, e foarte simpatică. Am și filmat-o, dar nu știu cum să pun filmul aici (n-am cont de instagram, l-aș fi pus acolo).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, Morgan al nostru făcea aport când era mic, tânăr :). Și musca așa finuț câteodată :). Am citit ca Mușcatul la pisici e semn de dragoste :). 

 

Marion, când musca trebuie sa te arăți suparat și sa spui Nu! Așa am citit și am făcut cu W când era pui, s-a dezvățat de mușcat. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, nici Porchetta nu mușcă tare, e cumva de ”control”, să vadă cum reacționezi. Am încercat în toate felurile, încă nu s-a dezvățat.

 

Și zici că Morgan nu mai face aport??? Mi-ar părea rău să nu mai facă nici Porky după ce crește, e tare simpatică!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...