Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna ziua!

 

Ant, ma bucur pentru vestile despre soacra ta. sanatate!

 

daniela, sa va fie de bine pita si berea! mancam si eu cand eram copi paine cu untura si boia. acum nu as mai manca.

 

Rox, bafta la simulari...pentru P adica. 

 

Marion, ati luat catelul deci. sa va aduca bucurie in casa. nu am vazut pozele, nu am fost pe faza.

 

eu am facut mucenici cu zeama acasa si am cumparat din aceia din aluat. fetele nu au vrut sa manance. 

am avut petrecere la munca, apoi am avut petrecere cu fetele mele cu prajituri. tati ne-a adus flori, lalele. ieri am fost la tara la gratar si apoi la padure la plimbare. era padurea plina de flori. deja au iesit lalele pestrite si bujorii...dar mai e mult pana vor inflori.

dar au strans fetele ghiocei, albastrele, brebenei. si au alergat cat au vrut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! 

 

Rox bafta lui P! 

 

Silvia are mâine și joi Testul național la suedeza, sunt părți scrise. 

 

Apoi urmează la chimie, la științe sociale (încă nu știe exact materia), la matematica, la engleză. Sunt cuplate câte doua pe săptămâna, la interval de doua-trei săptămâni între ele. Termina in mai cu ele. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ah, probabil asa pare din exterior, sau asa am scris eu, trunchiat...

dar nimeni nu o trateaza pe mica special. daca nu se impaca singure, ca de obicei iuli isi cere scuze si se pupa de numa...atunci este pedepsita. dar dupa ce sta in dormitor putin singura tot Crina se duce la ea si se impaca.

de multe ori Iuli o ciupeste pentru ca Crina o necajeste. de exemplu crina ii schimba canalul la tv si apoi pune telecomanda sus si Iuli o ciupeste. vina nu e doar la una dintre ele si daca la inceput interveneau si o certam ori pe una ori pe cealalta acum le las sa se descurce singure. uneori insa nici una nu cedeaza si trebuie sa cercetez care e problema. 

certurile principale au legatura cu tableta, care e doar una si timpul limitat de zgait in ea, telefonul Crinei sau cu faptul ca C nu se joaca cu mica, sau ca nu se joaca ce vrea mica. dar a invatat si Crina sa o faca sa creada ca e ca ea, chiar daca nu e. 

 

 

[flo] [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

exact asa! 

 

P.S. circula odata pe fb o lista cu medicamentele cerute de unii pacienti la farmacie. 

stiu ca am ras la bilobau (bilobil) si extravilan (extraveral).

si soacra mea m-a sunat sa le cumpar colghet pliculete - coldrex.

 

 

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marion, am si uitat sa intreb, ati luat catelusul?

 

Trebuie sa va marturisesc ca sunt cam epuizata psihic si decizional... Am observat ca nu mai am rabdare deloc cu cei de acasa... Azi am sunat-o pe mama sa ii spun ca vreau sa iau biletele de avion pt nunta si sa ne sfatuim daca e mai bine sa venim Miercuri sau Vineri, si una peste alta ii zic ca vineri tb sa merg la Buc la coafor, ala de mi-a placut. Bineinteles ca mama are alte idei, ca de ce trebuie sa ma mai duc pana la Buc, sa pierd vremea, sa ma duc la Pitesti...Mi-a cam sarit mustarul si i-am zis destul de direct ca ce ma tot zapaceste peste ce am hotarat. Apoi imi zice ca mi-a gasit ea o rochie superba, si mi-o cumpara... Am sarit si i-am zis ca am deja 3 rochii...S-a suparat....

 

 

Din categoria 'esti adult dar tot copilul meu ramai'... Am si eu doua: mama si soacra. I feel u!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...