Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

 

 

Cum s-ar zice dau un CAE ;)

 

Nu știu ce e CAE ;)

 

edit: gata, știu :)). Am citit pe forumuri de suedezi de la cei care au dat testul Pt certificat ca e chiar mai ușor ca la testele naționale. :))

Deci Pt suedezi nu prea merita decât ca hârtie, dacă ai nevoie de ea. In general cică nu e nevoie. 

 

Testele astea se repeta la sfârșit de liceu, exact același sistem, cu materia de liceu. 

 

Se dau și in a 3-a și in a 6-a, ceva mai simple, dar același fel de teste. La engleză se da numai in a 6-a, in a 3-a abia au început sa o învețe. 

 

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata,

 

La mine dimineata a inceput nu prea bine.

Am asteptat-o aseara pe fii-mea sa se intoarca de la Therme cu autobuzul de 12 noaptea.

M-a tinut de vorba, o durea stomacul rau si ii era greata. A mancat acolo.

 

La 6 dimineata a vomat pe jos la ea in dormitor, au urmat diaree - cu asta a ajuns la baie - si frisoane.

M-am trezit, i-am dat niste Normix, am strans si spalat pe jos.

La 7 si la 8 alte reprize. Nu stiu daca Normixul a apucat sa faca ceva.

Dar cum, saraca a vomat numai apa bauta, i-am dat debridat si metoclopramid.

Acuma are febra, i-am facut un ceai de menta si i-am dat niste ibuprofen.

 

Sunt chioara de somn si imi vine sa ma bat.

 

Edit. bine, bine, am scris asta dimineata pe la 8 si ceva. Oricum nu s-a schimbat nimic. Tot imi vine sa ma bat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

viv, insanatosire grabnica silviei. nu era mai bun un furazolidon ? zic si eu...

poate n-ar strica si o reclamatie facuta la therme ? nu mi se pare normal, daca silviei i-a fost asa rau, un copilas cred ca ar fi ajuns direct la spital...

 

in alta ordine de idei, stiti ca va povesteam eu acum ceva timp despre un parfum care m-a innebunit, ii tot simt aroma de cateva luni, cand merg la cumparaturi/in mall, evident ca mi-era jena sa intreb persoana respectiva cu ce si-a dat...ma multumeam cu adulmecatul acestui parfum.

 

ei bine, am aflat cum se numeste (il are una dintre colegele mele si ieri si-a dat cu el, m-am dus tinta s-o intreb, cand am simtit mirosul pe care il lasase in urma ei), or mai fi si altele care seamana, sau chiar parfumuri-replica :

 

andromeda de la tiziana terenzi.

este unisex, de aceea il tot simteam si la barbati, si la femei.

 

colega avea flaconul de parfum in geanta, mi-am dat un puf pe incheietura mainii, toata seara mi-am mirosit mana si m-am delectat cu mirosul parfumului, nu s-a dus mirosul nici dupa ce am facut dus.

 

bine, parfumul original costa destul (1000-1200 lei flaconul de 100 ml), nu as putea da atatia bani pe el. dar macar stiu cum se numeste, sa caut ceva asemanator sau o replica, la un pret pe care sa mi-l permit. gasisem ceva foarte asemanator la un stand cu parfumuri arabesti,ia sa-mi fac eu drum pe acolo zilele astea, sa ma decid.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc.

O pun eu pe picioare. Incep cu orez fiert preferatul ei, continui cu niste saruri de rehidratare.

corina nu stiu ce era mai bun sau nu, am folosit ce aveam in casa.

 

si asa am stat pe ganduri intre saprosan si normix. a castigat normixul ca saprosanul  se prezenta sub forma unei singure pastile.

 

Bine Corina, ne spui pretul si nu lamuresti despre ce parfum e vorba?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi,

 

Stau de 41 de min pe telefon cu un baiat de la agentia de turism prin care rezervam chestii ptr munca. Inteleg ca fiind centralizat prin astia nu se pot face mishmashuri (de parca avea mama tren personal pe care puteam sa il inchiriez...) dar sincer, cat timp pierdut aiurea......

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...