Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Monica eu cel mai bine ma simt in blugi :))). Sunt genul simplu, lejer. Pt mine tocurile sunt un chin, le urăsc :)). 

 

Eu ma simt bine in ceva simplu, rochita aia de la botez e genul meu. Cea de nunta e prea pompoasă, dar Nah, o seara m-am simțit și eu prințesa :)). 

 

Da, am sandale drăguțe la rochie, cred ca la astea rămân :). 

Sincer? Si eu sunt tot cam ca tine, genul mai sport... blugi, tricou, adidasi, sau blugi, o bluza si balerini in picioare - nici mie nu imi prea plac tocurile.

 

Mergi in ce te simti bine si confortabil. Acolo unde te duci nu este vorba de un eveniment simandicos... 

Sincer, eu nu cred ca am purtat vreodata o rochie de seara ca a ta din poza  [:I]  - eu sunt si foarte plata in partea din fata (sani mici) si nu ar avea pe ce sa "se prinda" ca sa zic asa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox da, așa zic și eu. Mersi! 

 

Monica, rochia aia de la nunta soramii, e mai elegantă decât rochia mea de mireasa :))). Dar Nah, am zis ca in SUA, știam ca face nunta la un super luxos local, e special pt nunți. Așa ca in filmele americane. :) Așa m-am și simțit :))). 

Nici nu cred ca am sa o mai îmbrac vreodată :)). 

 

Puh, am fost la plimbare, nu mai ploua. Ăla micu s-a murdărit tot, direct in dus l-am băgat :)). “Adora” dușul. Când îl chem “la duș” nu știe cum sa fuga in partea cealaltă. Trebuie sa îl duc in brațe de fiecare data :))). 

 

La noi la job se impute treaba, toți suntem îngrijorați...o tipa e in medical prelungit, din Ianuarie, stres. Trei persoane termina, una mâine, doua in mai. Turele de noapte și cele de Weekend nu sint acoperite de luna viitoare încolo, plus vine vara, încă nu avem concediile aprobate.

Șeful ne-a anunțat săptămâna trecută ca termina și el, in Iunie. A primit un job nou in Stockholm. La el ne așteptam, știam ca nu va sta nu știu cât, ca e un job temporar Pt el. 

Azi avem ședința cu toții, vine șefa de departament, sa ne “liniștească”. Mie nu îmi place de ea, a mai fost la noi...

Sunt anunțate doua posturi libere, o sa iasă și cu al treilea. Dar e atât de greu sa vina lume, mai ales aici pe insula. Și cei care vin, stau 2-3 ani și pleacă, Pt ca nu se pot obișnui aici izolați. Cu familia pe continent. Avem câțiva pensionari care vin și lucrează ca sa acopere golurile. Dar e pe termen scurt, Pt ca anul asta mai ies la pensie cel puțin 2 persoane, poate chiar 3. 

 

In fine, ma duc la job, eu încep cu ședința direct, e la ora 14. Nu ma aștept oricum la nimic nou și bun...

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mihaela, eu as lua o rochie ca sic ea de la botez, dar un pic mai eleganta.

 

Chestia e ca m-am uitat după așa ceva, dar nu găsesc. Ori sunt la fel, ori prea elegante, ori care s-ar potrivi sunt scumpe. Nu îmi place/sta bine orice model, nu vreau sa iau scumpe sa atârne in dulap, Pt ca nu am unde sa le îmbrac. Asta am îmbrăcat-o p singura data, la botez, acum 3 ani. Niciodată de atunci. Pt mine nu merita investiția :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Halau, helau!

 

Silvi e mai bine. Si-a revenit binisor. Ieri a dormit toata ziua. Credeam ca nu o sa mai doarma noaptea, dar a facut si ceva febra aseara. A dormit azi pana la ora 12.

Ii e cam foame dar are si azi menu de pesmeti cu branza de vaci , orez cu mocrcovi. si supa de morcovi  [:D]

 

Azi am fost la tara.  Intru cam pe ultima suta de metri.

 

Si o reclama impresionanta. O poveste adevarata. Am impresia ca a fost lansata in preajma zilei de 8 martie.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai ce rau imi e! Stau in pat la ora 2pm.  Am fost de dimineata sa imi fac testele de singe anuale..  si acum nu mai pot de durere de cap, stare de greatza, cand merg parca plutesc. Niciodata nu am patiit asta. Am luat Advil pt migrena tot nu mi trece de loc... si cu cgreatza asta abia pot sa beau apa. Dimineata dupa test am mincat o banana si baut o  cafea.  Nu pot nici sa dorm sa fac nimic... mi a luat 3 flacoane e prea mult? Poate am anemie? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana asta am fost extrem, dar extrem de obosita. Trecerea la ora de vara m a terminat, ma culc tarziu si ma trezesc cu o ora mai devreme, greu de tot.

Vin de la scoala si nu am energie pentru nimic, vreau doar sa zac. Treburi bineinteles ca ma asteapta si acasa. Ieri a fost ziua barbatului si am facut cumparaturi, azi am avut de facut mancare.

 

Zapada? Din plin mai avem, in parcuri, pe terenuri virane. Pe strazi e stransa. Aratau azi la stiri din elicopter locurile unde se depoziteaza zapada, terenuri cat cateva stadioane, pline de munti de zapada de zici ca s ghetari din Antarctica.

In rest s a mai incalzit, e aparaie. Urmeaza ploi ieiiii.

 

Tiramisu zici Rox, nici nu mai stiu cand am zis de asta.  Barbatului i am luat un tortulet mic simbolic, de ziua mea acum cateva zile am avut tort parfe de nuci si frisca. Dar ce pofta mi e si mie de un tiramisu autentic. Poate fac in weekend, ce e enervant e ca tre sa fac si unul separat pt pici care nu poate servi cu cafea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...