Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Rall am s-o întreb, sunt curioasa și eu acum :)). Suna interesant, îl pun pe lista :)

 

De obicei îmi povestește ce filme vede, la unele ne uitam împreuna (ea le revede, cică sa le înțeleagă mai bine :)) ca de ex la The Umbrella Academy. De mult nu mi-a plăcut un film fantastic așa de mult! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

sa va zic si altceva. nu mai stiu cine a recomandat cartea dar o rerecomand [:)]  daca pot sa zic asa: The Glass Castle - A memoir by Jeannette Walls

in primul rand multa sanatate!

 

nu mai stiu daca eu am scris de cartea asta, dar in niciun caz ca recomandare - poate si pentru ca o citisem imediat dupa "Educated - A Memoir by Tara Westover", una din putinele carti care m-a marcat. despre "Castelul de sticla" citisem ca face parte din aceeasi categorie, dar nici nu incape comparatie intre cele doua.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

Am inviat si eu putin ca sa trec sa va salut.

 

Nimic notabil de spus. Stresul obisnuit din viata mea.

O, ba da, o mare usurare pentru mama bebitei de 2 ani, ca a fost sunata de la cresa si de azi a inceput.

Este vorba de o cresa de la noi din sector construita pe model danez, i se mai spune si cresa olandeza. E pe lista de asteptare de 1 an si ceva. 

Ii trimite educatorea poze pe grup, cu mititica, ce pare absolut foarte fericita. Pana acum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, cred ca modelul e danez  [:)]  [:)] . 

E o cresa daneza pe la Arcul de Triumf, pe unde era fosta casa de copii. Si stiu ca e cu timp de asteptare de 1-2 ani, practic trebuie sa inscrii copilul de cand s-a nascut.

 

Mai sunt si alte crese care au implementat modelul danez, a fost instruit personalul in acest sens, au fost aduse imbunatatiri spatiilor cresei etc.

 

Bine ca a gasit loc si ca ii este bine copilului la cresa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, cred ca modelul e danez  [:)]  [:)] . 

E o cresa daneza pe la Arcul de Triumf, pe unde era fosta casa de copii. Si stiu ca e cu timp de asteptare de 1-2 ani, practic trebuie sa inscrii copilul de cand s-a nascut.

 

Mai sunt si alte crese care au implementat modelul danez, a fost instruit personalul in acest sens, au fost aduse imbunatatiri spatiilor cresei etc.

 

Bine ca a gasit loc si ca ii este bine copilului la cresa

Da, acolo este.  La Arcul de triumf -  e aproape de casa. Asa a facut si ea, a pus-o pe lista de mult, nici nu-i venea sa creada cand au sunat-o saptamana trecuta si i-au spus ca s-a eliberat un loc de saptamana asta si daca il mai vrea.

Copiii vor petrece si mult timp in aer liber explorandu-si abilitatile si au sfatuit-o sa o aduca cu imbracaminte mai veche ca sa se joace si murdari in liniste.  [:)]  Mie mi-a placut chestia asta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Ella, Michelle, Miha, va multumesc! am citit recomandarile voastre...cam toate le-am incercat. o sa astept sa termin tot tratamentul...poate e nevoie de mai mult timp.

 

Monica, Multumesc! ti-am trimis mesaj pe fb. 

 

Mianna, sigur de la tine am luat titlurile ptr ca am descarcat ambele carti odata. prima am terminat-o cu o noapte inainte si am scris ieri. si azi incep Educated. Mie mi-a placut mult glass castle si povestea si cum e scrisa. deabia astept acum, dupa mesajul tau sa vad acum ce impresie imi face educated...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...