Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ambele prenume sunt frumoase si mai rar intalnite. Ar merge si varianta scrisa cu K - Karina.

Important este sa se potriveasca cu numele de familie, atat inaintea acestuia, cat si dupa, sa nu iasa vreo cacofonie sau insiruire aiurea de silabe .

Daca nu te poti decide, i le poti pune pe amandoua, parca suna mai bine Carina-Miriam decat Miriam-Carina, oricum nu veti folosi decat un singur prenume.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma obliga nimeni sa pun numele de sfant, insa da traiesc intr-o familie de crestini, mi se pare “normal” sa spun asa sa aibe si un nume de sfant pe care mil doresc sa il serveze si sa se bucure de el. Cunosc pers cu un nume sau fara nume de sfant si care isi doresc sa aiba si sa se serbeze cum o facem restul .... care sunt foarte multi daca nu majoritatea cu nume de sfant. Numele de sfant ar fi Nicole. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu, nici sotul, nici fetita mea nu avem prenume de sfinti si nu simtim ca ne-ar lipsi sarbatorirea prenumelui. Si eu am doua prenume, al doilea nu a fost folosit niciodata. Mai rau ma incurca atunci cand trebuie sa completez diverse acte oficiale/formulare, uneori nu am loc sa scriu numele complet pe documente.

Nicole este foarte frumos ca prenume, parca suna mai bine alaturi de Carina, fata de Miriam.

Sfatul meu este sa alegi impreuna cu sotul, nu trebuie sa tii cont neaparat de parerile noastre, niste persoane complet necunoscute pentru tine. E copllul vostru, decizia voastra. Important e sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii si impliniri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...