Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

recomandare electrocasnice


Recommended Posts

Nu am Miele pe lista  [fri]

 

Sunt convinsa ca produce electrocasnice de calitate dar nu sunt in range-ul meu de pret. 

Eu, dupa cum am spus, sunt intre Whirpool, Electrolux si AEG si inca studiez.

 

 

 

toate 3 sunt variante ok zic eu. ai grija la ce service are AEG, nu e o marca prea populara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Cine vrea fite, plateste pentru fite! Fiecare cu prioritatile lui.

 

Nu e vorba de fite in cazul meu, am vrut un model nou si acesta vine cu nice Add-Ons. Le accept.

 

Ceea ce a fost important e clasa de eficienta de consum de energie e A+++ si ca e foarte silentioasa, doar 42 dB. Apoi masina e mare si ergonomica. In Modul Eco are nevoie doar de 9-10 l de apa. Dau banii pe inovatii si prin asta imi arat respectul. 

Insa e decizia personala si poate ca chiar daca si pentru mine asa o masina e scumpa insa ii „vad“ folosul in ani. O fi si faptul ca „inteleg“ mai mult lucrand in industrie asemanatoare.

 

In comparatie cu asta, ma multumesc doar cu o pereche sau doua de pantofi si haine nu imi cumpar des. Fiecare are propriul spleen si ceea ce crede ca isi merita banii.

 

Cristina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de fite in cazul meu, am vrut un model nou si acesta vine cu nice Add-Ons. Le accept.

 

Ceea ce a fost important e clasa de eficienta de consum de energie e A+++ si ca e foarte silentioasa, doar 42 dB. Apoi masina e mare si ergonomica. In Modul Eco are nevoie doar de 9-10 l de apa. Dau banii pe inovatii si prin asta imi arat respectul. 

Insa e decizia personala si poate ca chiar daca si pentru mine asa o masina e scumpa insa ii „vad“ folosul in ani. O fi si faptul ca „inteleg“ mai mult lucrand in industrie asemanatoare.

 

In comparatie cu asta, ma multumesc doar cu o pereche sau doua de pantofi si haine nu imi cumpar des. Fiecare are propriul spleen si ceea ce crede ca isi merita banii.

 

Cristina

 

 

 

Nu trebuie sa te justifici. Cum spuneam, fiecare isi cheltuie banii pe ce vrea. 

 

Eu consider ca e fita sa platesti de cateva ori pretul uni produs doar ca are un nume si cateva functii in plus pe care nu le folosesti ever. Dar repet, vorbesc din punctul meu de vedere.

Cand eram mai tanara si eu aveam alta mentalitate. Primul aragaz ce mi l-am cumparat acum 20 si ceva de ani a fost unul fitos rau pentru vremea aia. L-am ales in mod special pentru ca avea rotisor si am platit rate la el 3 ani. Stiti de cate ori am folosit rotisorul? O singura data, si atunci am invitat niste prieteni sa vada ce aragaz smecher avem noi. Doamne, ce tanara si tuta eram!  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu trebuie sa te justifici. Cum spuneam, fiecare isi cheltuie banii pe ce vrea. Eu consider ca e fita sa platesti de cateva ori pretul uni produs doar ca are un nume si cateva functii in plus pe care nu le folosesti ever. Dar repet, vorbesc din punctul meu de vedere. Cand eram mai tanara si eu aveam alta mentalitate. Primul aragaz ce mi l-am cumparat acum 20 si ceva de ani a fost unul fitos rau pentru vremea aia. L-am ales in mod special pentru ca avea rotisor si am platit rate la el 3 ani. Stiti de cate ori am folosit rotisorul? O singura data, si atunci am invitat niste prieteni sa vada ce aragaz smecher avem noi. Doamne, ce tanara si tuta eram! [batcap]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Nu ma justific si nici fara experienta nu sunt, eu chiar folosesc ceea ce cumpar si imi aleg bine produsele. Si nici tinerica nu mai sunt de mult ca sa cred ca tot ce zboara se mananca. 

 

In paralel insa de exemplu ma multumesc cu un model mai vechi de telefon mobil, preturile lor ma sperie, sunt imense pentru ceea ce ofera ele, parerea mea.

 

 

Cristina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miele este Miele... nu cred ca are comparatie si nu mi se pare nici moft. Am o prietena care are o masina de spalat rufe Miele de vreo 30 ani. Asa ca stiu ce vrea sa spuna Cristina  [flo2] Dar trebuie sa-ti permiti financiar, mai ales cand le cumperi pe toate odata.

Noi ne-am facut bucataria acum un an si ceva, toate electrocasnicele sunt AEG. Sunt foarte multumita pana acum. Am tinut cont de cam tot ce s-a scris pana acum. Nu intineresc, am vrut sa-mi usurez munca, sa-mi scurtez timpul petrecut in bucatarie. In plus, daca acum cativa ani, sa ti se deschida singura usa la masina sau lumina era un plus/moft pentru care plateai, acum cam toate modelele noi sunt asa. Na... progresul. Masina de vase de ex, in afara faptului ca e foarte silentioasa si i se si deschide usa singura la sfarsit [soricel] , cat timp spala proiecteaza pe podea o lumina rosie, cand termina, e verde… nici nu am stiut ca face chestiile acestea. Eu am cautat in mod expres sa fie silentioasa, capacitatea care o vroiam, putere mai mare de uscare si clasa A+++. Cuptorul cu piroliza obligatoriu. Plita cu inductie, 2 ochiuri se unesc in caz e nevoie. Din motive tehnice/instalatie electrica speciala separata pentru cuptor, nu am putut monta cuptorul mai sus, asa cum spunea cineva mai inainte. Era una din marile mele dorinte in noua bucatarie… ghinion.

Nervi tari si decizii intelepte!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi avem in Siemens din 93. cuptor si plita. Si merg brici. In fine eu am miele, masina de spalat vase (2013) si aspirator (2009) si merg brici. Aveam o masina de spalat no Name, ca nah mi- am zis vasele se spală nu?! si ma duc la grădinița și văd cum spală o miele profesional in 30 minute cum nu spală a mea in 150 minute. Și avea și 15 ani aia. Am aruncat - o urgent și miele am luat. —

 

 

—- sunny

La cuptor știu ca are aburi . Și mergea sa cumperi cuptor cu cuptor microunde in el.

 

In schimb ma enervează cumplit la frigider( Siemens ) ca se sparg sertarele ceva de groaza .

 

Cristina, de unde pot lua sertare ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...