Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

recomandare electrocasnice


Recommended Posts

Cristina, cunosc prea bine diferenta  dintre o masina de calitate medie si una high end. 

 

Acelasi tip de Bosh de 450 euro made in Germany nu are aceeasi calitate ca Bosh-ul de 450 de euro made in Turkey - pentru Romania.

 

Asta incerc sa spun. Este o realitate constatata de toti cei care tin service-ul pentru marcile astea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Cristina, cunosc prea bine diferenta dintre o masina de calitate medie si una high end. Acelasi tip de Bosh de 450 euro made in Germany nu are aceeasi calitate ca Bosh-ul de 450 de euro made in Turkey - pentru Romania. Asta incerc sa spun. Este o realitate constatata de toti cei care tin service-ul pentru marcile astea.

 

ceea ce vroiam sa spun e ca si Bosch-ul din Germania de 450 Eur tot made in Turke e. Germania e prea scumpa, mana de lucru e prea scumpa in Germania. In ultimii 20 ani am fost martora a timpurilor cand multe fabrici s-au inchis aici pentru ca in alte tari din Est mana de lucru e mai ieftina. Multe din fabricile de aici sunt sustinute de prestigiul tarii, ca altfel ar fi de mult inchise.

 

cristina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didialex, iti mai trebuie inca un tip dupa nr de la combina de la bosch ce vine dupa KGN39XI41 il gasesti daca il cauti aici https://www.bosch-home.com/de/service/pflege-und-wartung/ersatzteile?cid=sear_56482759566_kwd-408434950007&gclid=EAIaIQobChMI8J2A5veY4QIVgud3Ch3O0g_IEAAYAiAAEgLiE_D_BwE Cristina In aceasta pagina scrii codul si apoi ce este Kühlen&Gefrieren alegi si apoi Kühl-Gefrieren-Kombinationen. Cristina

 

Si apoi iti arata unde gasesti cifrele necesare tipului exact, cand le ai poti sa cauti Ersatzteile ce ai nevoie. Sper sa ai succes acum.

 

cristina

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, 

mersi mult . Am găsit 0259 Absteller. Nu știam cum se numește [ups] . Ar fi trebuit sa îmi dau seama ca e o denumire practica . 

 

Dar o sa zici ca sunt nebuna, am găsit un număr de telefon... dar mai încerc odată la tine

 

imi apar multe modele de combine .

 

 KGN39XI41

/01,

/05

14

 

cum le aleg ca toate au absteller .  [hia] 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si em am spart sertarul de legume din frigiderul meu Bosh ...  [fri]  si nu speram sa-l pot inlocui dar Didi mi-a dat sperante, o sa caut.

 

Mai sus s-a vehiculat ideea ca electrocasnicele au durata medie de viata 5 ani, de unde vin cifrele astea? (bine, atunci cand scoatem Miele din statistici  [:D] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și eu Sunny m- am folosit de subiectul tău sa scot informații de la Cristina [ups]

 

am căutat sertarul ăla dar nu am avut succes.

sertarul de legume și la mine e țăndări , l [fri] l- a lipit colegu . L- am găsit și Acu , costa 49,75€. Ăla nu e urgent urgent.

 

Frigiderul meu se afla fix in usa de Bucătărie . Cum intrare copiilor mereu e furtunoasa am avut usa deschisă la frigider cu sertarul deschis când un copil a intrat in viteza . Țăndări s- a făcut . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...