Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

recomandare electrocasnice


Recommended Posts

  • Răspunsuri 65
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ma

 

Și eu Sunny m- am folosit de subiectul tău sa scot informații de la Cristina [ups]

 

am căutat sertarul ăla dar nu am avut succes.

sertarul de legume și la mine e țăndări , l [fri] l- a lipit colegu . L- am găsit și Acu , costa 49,75€. Ăla nu e urgent urgent.

 

Frigiderul meu se afla fix in usa de Bucătărie . Cum intrare copiilor mereu e furtunoasa am avut usa deschisă la frigider cu sertarul deschis când un copil a intrat in viteza . Țăndări s- a făcut . 

macar tu poti da vina pe copii!  [fri]

Eu l-am spart singura, l-am lovit de vreo 100 de ori cu raftul de sticle din usa de la frigider si la a 101 lovitura a cedat! Pur si simplu uitam sa il inchid.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cristina, mersi mult . Am găsit 0259 Absteller. Nu știam cum se numește [ups] . Ar fi trebuit sa îmi dau seama ca e o denumire practica . Dar o sa zici ca sunt nebuna, am găsit un număr de telefon... dar mai încerc odată la tine imi apar multe modele de combine . KGN39XI41 /01, /05 14 cum le aleg ca toate au absteller . [hia]

 

in ultimul meu mesaj asta am explicat, ca isi alegi grupele si apoi te uiti la frigiderul tau inauntru sa gasesti exact ce model ai: apar mai multe fotografii umde iti dau locatie unde e informatia cu modelul exact,

Cristina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu stiu daca foloseste cuiva, as vrea si eu sa adaug ca unele produse BOSCH sunt facute in Polonia. Un exemplu e aceasta masina de spalat vase: Bosch SMV46GX01E(nu ma intrebati cum, dar am luat-o, cu un cod de reducere, in februarie, cu 1600lei!). Am trimis review pe site sa specific tara de origine, dar nu mi-a fost aprobat "Încadrare greșită a conținutului" :). Sper ca produsele cu acelasi cod sunt fabricate mereu in aceeasi fabrica:)

 

As vrea si eu sa intreb ce stiti despre produsele Franke-electrocasnicele? Am cautat fabrica lor si nu gasesc nimic. Au o fabrica? au parteneri in care isi construiesc produsele?

 

In alta ordine de idei toate electrocasnicele facute acum 20-30 de ani erau mult mai bune decat ce se face acum. Nu mai poti face o recomandare conform experientei unui produs luat atunci. Nu aveau atata electronica in ele si atatea beculete dar plasticul era calitativ, garniturile erau din cauciuc bun, inoxul tamburului la masina de spalat rufe(verticala) era bine finisat, nu se agatau rufele in el. Eu compar un Whirlpool vertical de atunci cu un AEG-vertical de acum, pe care l-am platit online si apoi, cand l-am vazut in magazin, am renuntat la comanda!

De ce masinile de spalat rufe din ziua de azi au programele de spalare asa lungi? 4h!

La noua masina de spalat, tot verticala, ca asa e spatiul disponibil, am gasit  un program de ~1h(+/-) in functie de temperatura si il folosesc exclusiv. Restul imi sunt inutile=> le-am platit degeaba!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...