Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Departamentul pentru cafea si afaceri sociale


Recommended Posts

  • Răspunsuri 809
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

Ant, sa va fie de bine vacanta; ma bucur ca v-a placut Venetia...eu am vazut-o de 4 ori in ultimii 4 ani si tot mai vreau sa mai merg...dar cred ca la anul, mai avem prieteni care vor sa mearga, asa ca ne sacrificam  [:D]

 

Ioana, faine pozele..si da, ai dreptare, gelozia bate-o vina.

Anul trecut au avut de facut proiectele pt scoala, Isabel si-a ales ca subiect: saree..cand au fost in India, au facut poze imbracate in saree (au angajat un fotograf) si ea le-a avut in proiect..Marcia a rugat-o de nenumarate ori sa ii dea si ei pozele, pt ca sunt ft frumoase si le vrea ca amintire...mereu a gasit cate o scuza si nu le are nici acum  [zirea] o sa-i reamintesc sa i le mai ceara o data, a trecut un an de-atunci. 

Eu ma bucur ca nu e nimic grav si ca au vorbit..cand era mica interveneam, acum insa nu a vrut, a zis ca se descurca singura...si toate celelalte prietene, care o cunosc si pe Isabel, au fost de partea Marciei si i-au spus ca gestul ei a fost o copilarie...si ca tb sa-i spuna in fata...in fine, a trecut. 

 

Si la mine e nebunie mare la job, plus ca am acasa un gripat  [:D] nu are voie sa mearga la job pana marti, asa ca sta acasa cu motanul  [cupisi]

 

Ce bine ca maine e vineri  [pk] nu avem nimic programat in weekend, am doar de facut curat si de calcat un munte de rufe  [zirea]

 

Marcia s-a apucat de sport, aseara am facut impreuna exercitii pt burta  [ph34r] cica vrea sa faca si astazi..era moarta dupa, eu nu am avut nimic...vrea sa dea si la rame, tb sa ii aratam cum...si vrea sa renunte si la dulciuri (aici e cam greu, are o patiserie langa job), iar in weekend ii fac fasole verde...s-a hotarat sa manance doar salate, fructe si legume...si carne la gratar...sa vedem cat o tine.

 

Azi plec mai devreme, fosta mea sefa face apero (e ultima ei zi la birou...arata ft bine, a slabit 10 kg si vrea sa mai slabeasca 10), asa ca dau si eu o fuga.

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Silviei! Sa fie sanatoasa si sa aiba parte de mult noroc in viata si de clipe frumoase!

 

Mihaela, felicitari pt testarea nationala a Silviei!

Rox, cum au fost rezultatele lui Patrick de la simulare? Maimuta mica ce mai face? Ai tai se cearta intre ei? Sau fiind diferenta mai mare de varsta, e fiecare cu preocuparile lui si nu au timp sa se certe? Ca ale mele au zile/momente in care se cearta la foc continuu, una dupa alta, de-mi fac capul mare... 

 

Michelle, ma bucur  pt William...tare incomode sunt aparatele astea dentare...

 

Ant, frumoasa vacanta! Fain de tot!

 

Ella, ia zi-mi si mie ce inseamna in germana das Germ? Germeni? Drojdie? E acelasi lucru cu die Heffe? In dictionare nu am gasit, dar am un dictionar general, nici f simplu, dar nici f stufos. Aveam nevoie pt un proiect de-al copiilor, face Andreea la scoala, au facut despre mancare (dar chestii normale, de baza) si pt saptamana asta au avut de facut un proiect, o prezentare despre o reteta... a facut cu inca 3 colege, 2 retete de prajituri, prezentate.... si la ingrediente/preparare apareau cuvintele astea... Si tot felul de altele, bateti albusurile spuma, separati galbenusurile, faceti aluatul... Habar nu am sa spun chestiile astea in nici o limba straina... Eu stiu germana la nivel de baza (depinde si cat exersez, cat am ocazia). Am vrut sa-ti scriu sa te intreb, dar era prea din scurt

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, saree-urile in India sunt salurile alea cu care trebuie sa se imbrace femeile? Am vazut in Asia Express (o emisiune in care cupluri formate din persoane publice - cantareti, oameni de Tv exploreaza anumite tari, trebuie sa treaca anumite probe etc). Una din probe a fost cu aceste saree.... si-au prin urechile, la fel si baietii cu echipamentul lor, care se numea di..nu mai stiu cum.... le-au aratat niste indieni o singura data si apoi descurcati-va! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, e Hefe (drojdie), asa i se spune in Bavaria si Austria. 

 

Cu saree asa este. Si Marcia se uita la Asia Express, a fost in multe din locurile din Kerala. Mama se uita si ea, cica e dezgustator  cum mananca, iar o tara mai murdara ca India nu a vazut. Ele au vazut si seria cu Vietnam, Sri Lanka etc si au zis ca nu se compara cu India. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ant ti-am urmarit pozele pe FB, si am luat notite, foarte frumoase si apetisante. Am sa te intreb de recomandari pt restaurante.

V-am zis ca am luat spontan si neasteptat un city break la Roma? Cine a fost si isi aminteste, ati luat bilete individuale la muzee sau ati cumparat card care include si transport si muzee?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...