Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Departamentul pentru cafea si afaceri sociale


Recommended Posts

Nu-i asa o problema. E des intalnita chestia asta, a avut si Silvi, ani de zile. Fragilitatea mucoasei.

Cand incepe si-i curge sta cu capul aplecat in fata, isi preseaza lateralele nasului deasupra narilor si ii trece. pune o comprresa ceva in nas...

 

La noi la farmacie se  face o crema pentru "ïntarirea" petei vasculare dar nu mai stiu ce contine - i-a facut bine silviei.

 

mersi ...ma gindeam sa ii fac programare la doctor. dar amin...ca si asa vreau sa schimb doctora. sa vad daca gasesc pe altcineva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 809
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Azi plec mai devreme, fosta mea sefa face apero (e ultima ei zi la birou...arata ft bine, a slabit 10 kg si vrea sa mai slabeasca 10), asa ca dau si eu o fuga.

 

 

Nu ne da si noua reteta ?sau e vorba de disciplina si vointa?

Sanatate sotului !  [flo2]

 

Monica, la noi nu se foloseste termenul de Germ, numai Hefe, care e drojdie.

 

Am o problema/dezamagire cu o cunostinta, nu stiu daca sa o las balta sau sa explic ceva  [batcap]

 

o seara frumoasa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, la Roma merita RomaPass daca aveti obiective in plan. Ai skip the line la colosseo si Fori Romani/Imperiali, plus destule gratuitati. Cand am fost prima data cu copiii a fost foarte bine cu el. Uita-te pe lista lor si vezi daca va convine. Cand plecati?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Am o mica dilema, fii mea e invitata sapt viitoare la o zi de nastere. Cum e moda acum la noi, se face o anumita lista la un magazin de jucarii si tu te duci si cumperi ceva de acolo. 

Problema e ca pt asta trebuie sa ma deplasez in alt cartier, programul nostru e f incarcat   (duminica e inchis) si nu prea am timp sa ajung. Este practic, dar in acelasi timp asa de artificial .... [ups]

 

In plus, am un nr de telefon fix, din care vreo doua cifre nu sunt f clare. Cu mama fetitei sunt mai mult in relatii de ignore. A mea vrea la party si pt ca toate prietenele ei sunt invitate.

As inchina balanta sa nu se duca, nu stiu ce sa -i sugerez.

 

Ce parere aveti ?

 

o vineri frumoasa, ca vine week end-ul [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, merci, da, am facut cercetari, si inclin spre Omnia Pass, ca eu am misiune sa vedem muzeele cu copiii:)))) Insa am 2 probleme, stam 4 zile si nu 3... asta inseamna ca n a patra zi tb sa cumpar bilete de autobuz si de muzeu.. si nu pot lua cardul decat de undeva din oras, nu de la aeroport sau de la hotel. Mai studiez ...Plecam de Paste. S

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, de cate ori nu ne dam noi parintii peste cap pt copiii nostri!! Eu as inclina spre a merge la party, insa pune fata sa afle numarul de telefon si adresa. Poti face comanda prin telefon la magazin? (Poate e o idee cam creata :)))) pt Germania)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, merci, da, am facut cercetari, si inclin spre Omnia Pass, ca eu am misiune sa vedem muzeele cu copiii:)))) Insa am 2 probleme, stam 4 zile si nu 3... asta inseamna ca n a patra zi tb sa cumpar bilete de autobuz si de muzeu.. si nu pot lua cardul decat de undeva din oras, nu de la aeroport sau de la hotel. Mai studiez ...Plecam de Paste. S

 

ai grija sa o sa fie omor. adica inarmati-va cu rabdare si rabdare si rabdare. eu am luat online pass-urile si le-am ridicat de la info de langa Colosseo. nu e o problema cu luatul biletelor de autobus, stii ca se gasesc la orice tabacherie. 

dar totusi omnia e mult mai scump decat RomaPass - de la 38 euro la 101. de ce nu iei bilete separat online cu skip the line la Musei Vaticani in ziua fara RomaPass si apoi o activezi? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...