Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Departamentul pentru cafea si afaceri sociale


Recommended Posts

  • Răspunsuri 809
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Party este la un loc de joaca, la vreo 8-10 km de noi, nu stiu daca trebuie sa o ducem pana  acolo, nu scrie in invitatie. Mi se pare un pic aiurea nr de telefon , scris de copil, parca special asa.

Mai am un nr de pe grupul de wats up, de ce nu l-o fi folosir pe acela?

 

Am fugit la treburi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am inteles al cui este acel nr de telefon? Al mamei copilului sau al magazinului de jucarii?

 

Si eu as zice de comanda online la acel magazin, daca se poate.

La noi nu e asa, fiecare ia ce cadou crede, asa ca nu prea inteleg ce e cu acea lista de la magazin, cum se procedeaza, bifeaza fiecare persoana ce a cumparat, pentru a nu se repeta cadoul? 

 

Pe de alta parte mi se pare cam aiurea sa impui unui om sa ia un anumit cadou dintr-un anumit magazin. Pai pe principiul asta, daca e, poti sa pui banii intr-un plic reprezentand contravaloarea jucariei pe care ar trebui sa o cumparati daca ati ajunge la magazin. Dar e asa, aiurea...

Parca se strica placerea momentului... petrecerile sunt facute pentru a se marca o anumita varsta a copilului si ca el sa se simta bine alaturi de colegi, prieteni, rude etc.

Noi (eu, copiii)nu am facut caz de cadourile primite, fiecare a adus ce a putut, cat a putut, unii mai mult, altii mai putin, a contat mai mult atmosfera si distractia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana trecuta Maya a fost invitata la ziua unui baietel. De obicei eu intreb copiii/parintii ce isi dresc. Am intrebat mama, nu mi-a zis. Apoi marti seara am reusit sa imi blochez spatele, ceea ce mi-a adus o imobilizare pana sambata. 

Prin urmare, Maya i-a dat niste banuti si gata. Copilul a fost in extaz :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...