Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Departamentul pentru cafea si afaceri sociale


Recommended Posts

  • Răspunsuri 809
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

Azi e vineri, asa ca yupiiii  [pk]

 

La noi e soare, dar bate vantul rau  [zirea] si e un vant de-ala rece, de-ti ingheata toate cele. 

 

Judoka, nu stiu sa-ti spun exact ce a facut, dar o intreb si iti spun.

Iar referitor la cadou, eu as lua altul sau i-as da bani. 

 

Anja, vacanta faina sa aveti.

 

Peste 3 saptamani pe vremea asta suntem in avion spre Bogota  [pk] de-abia astept.

 

Weekend fain sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, vacanța plăcută! Roma e si pe lista noastră...as vrea sa văd mai multa Italia, mi-a plăcut mult!

 

Judoka, dacă nu ai un motiv concret ca ar fi ceva dăunător pentru copil sa socializeze la petrecere, nu văd de ce nu ai lasă sa meargă. Eu nu am avut așa mari legături de prietenie cu alte mame dar copiii aveau alte amiciții. 

 

Ella, abia aștept povesti din vacanța! 

 

Noi sintem in avion către Florida...începem sa sărbătorim nunta din seara asta! Eu cu soțul ne întoarcem marți iar eu merg direct la birou de la aeroport!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ant ti-am urmarit pozele pe FB, si am luat notite, foarte frumoase si apetisante. Am sa te intreb de recomandari pt restaurante. V-am zis ca am luat spontan si neasteptat un city break la Roma? Cine a fost si isi aminteste, ati luat bilete individuale la muzee sau ati cumparat card care include si transport si muzee?

 

Am avut un pass ptr Colosseum, dealul Palatin si inca ceva. Neparat sa luati bilet cu prioritate ptr Colosseum si Muzeul Vaticanului altfel sunt cozi (mai ales daca veti merge in Aprilie aproape de paste). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, am vazut dupa aia ca mergeti de Paste. Daca e vb de Pastele Catolic sa te pregatesti ptr 2-3 ore de stat la coada ca sa vedeti San Pietro. Noi am fost in iunie (nu stiu daca era ceva sarbatoare) si era omor! 

 

Judoka, mi se pare cam aiurea cu lista, dar daca asa se procedeaza nu prea ai de ales. Inteleg ca reticenta ta e legata de faptul ca ai impresia ca invitatia a fost facuta cu speranta sa fie refuzata? (Vezi nr de telef?)

 

Si la noi e cald ziua dar 0 noaptea. Eu am o raceala (gripa?) care m/a tinut azi acasa, pur si simplu ma dor toti muschii cand ma misc- malaise cred ca ii zice. Plus tuse seaca si cap greu. Am dormit de la 10 pana la 14 cu pulover pe mine si pilota de iarna.

 

Antmil, distractie placuta! Este nunta cumnatei care deja este casatorita legal dar nu au zis nimic la parinti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ioana, cum stau 2 ore si daca iau bilete care te duc direct la security line? Ca asa se lauda pe net...

 

La San Pietro (basilica) nu stiu de biletele care te duc in fatza. Daca exista, neaparat sa luati. Noi am stat la coada*.

 

La Colosseum si Musei Vaticani e coada separata unde da, te duce in fata. Am fost de 2 ori si nu am reusit sa vad Scoala din Atena, daca ajungi la ea sa te gandesti si la mine, da?

 

*- dupa vreo juma de ora de fiert creierii B s-a bagat cu tupeu in fatza unde era un fel de coada separata ptr pers in scaun cu rotile. P era in carut 1.1 ani si ne-au lasat, ca altfel renuntam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...