Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Departamentul pentru cafea si afaceri sociale


Recommended Posts

 

 

Ioana, cum stau 2 ore si daca iau bilete care te duc direct la security line? Ca asa se lauda pe net...

 

security line e foarte lunga. Oricum la San Pietro nu se cumpara bilete, este intrare libera

 

dupa cum ziceam mai de dimineata, la Musei Vaticani orice bilet luat online pe tume slot te duce direct la intrare. Acolo niciodata nu sunt multe persoane. Coada care se insira pe langa zidul castelului pe kilometru intreg e altceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 809
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

La Musei Vaticani nu mai sunt bilete de pe 19 pe 23.04, sunt de pe 24 pe 27.04 https://biglietteriamusei.vatican.va/musei/tickets/do?aaaamm=20194&numeroPartecipanti=4&step=3&action=booking

 

Mai sunt disponibile niste tururi ghidate, dar nu stiu cat costa. Sau stat la coada de la intrare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Party este la un loc de joaca, la vreo 8-10 km de noi, nu stiu daca trebuie sa o ducem pana  acolo, nu scrie in invitatie. Mi se pare un pic aiurea nr de telefon , scris de copil, parca special asa.

Mai am un nr de pe grupul de wats up, de ce nu l-o fi folosir pe acela?

 

Am fugit la treburi.

 

las-o la petrecere si dai un gift card. dar mai intii verifica daca invitatia e pe bune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gata am terminat cu bookat-ul. Am luat tur organizat la Vatican care cica imi asigura intrare separata la Basilica, deci fac skip la coada, cum ai zis Ioana. Am luat Roma pass, cum mi-ai zis Rox, am luat timp la Colloseum si la Borghese.. Restul le fac la poezie, ca deja am obosit :))))

Domle', nici vacantele nu mai sunt ce au fost [:)] ... pai muncesti mai mult sa rezzervi, planifici, bookezi, unde e poezia si romantismul din Vacanta la Roma???Cahhhh

 

Rox, uite asa ne sfatuieste dl google:

Know that entry to the St. Peter’s Basilica is free, however queueing outside the Basilica for mere entry can take upto 2 hours. The wiser option would be to purchase Guided Tour tickets to the Vatican and Sistine Chapel which allow you entry to St. Peter’s Basilica from a secret entrance in the Chapel. This way you can tour all 3 Vatican gems with zero hassle. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E, cucu :). Coada de security e lunga dar merge repejor. Iti dai seama ca aia e scrisa ca doar doar oi cumpara guided tour :)

a propos de intrari, trick-ul mai e sa intri in Colosseo pe la intrarea dinspre Fori Imperiali care nu e asa cunoscuta.

 

Noi am facut Musei Capitolini (care mie mi-au placut imens - dar ma rog, mie la Roma totul imi place imens :))) ) intr-o zi cu cod rosu de ploaie, in care ambele Fori erau inchise (sa nu alunece elderly tourists pe pietrele vechi) si de la terasele muzeului am facut niste poze de vederi, fara niciun turist :)

 

daca mai aveti o dupa-amiaza incercati si Terme di Caracalla

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...