Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Departamentul pentru cafea si afaceri sociale


Recommended Posts

  • Răspunsuri 809
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ziua buna! 

Exist ... as zice ca si traiesc, un pic ..

 

Am fost saptamana trecuta la mama. Am si lucrat remote , am fost menajera, buctareasa, kinetoterapeut , dar a fost ok . Mama e mai bine, in sesnsul ca face mici progrese fizice , pasi de furnica pt un om sanatos, dar important si pt ea si pt cei din jur. Recuperarea isi face efectul, sunt imbunatatiri, dar are in continuare nevoie de ajutor foarte mult. A incheiat o luna de chimioterapie si se simte bine, nu ii este rau, nu o doare, analizele de sange au iesit in parametri. Speram sa fie cat mai bine. Ma ingrijoreaza tata, ca e obosit si stresat si ii este greu. 

 

Sambata am profitat de vremea buna si am gradinarit toata ziua, duminica am iesit cateva ore in padure, am gatit si altele din astea, administrative, prin casa. De luni pana ieri am fost la Cluj cu treburi de serviciu. Cam asta mi-a fost programul din cauza caruia nu am mai apucat sa intru sa dau vreun semn de viata. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi,

 

Laura o imbratisare de la mine si ganduri bune ptr mama ta. Orice pas cat de mic in directa buna este o realizare si sper sa o tina tot asa. 

 

Judoka, si la noi la fel. Ieri a dat o grindina de ne-a zapacit. A inceput cu 15 min inainte sa plec eu de la munca si pana la gara m-a facut ciuciulete, ca se facuse un fel de lapovita (tot asa se cheama si la combinatia grindina + ploaie?).

 

Antmit, cum a fost la nunta?

 

Abia astept weekendul!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Laura, numai bine mamei tale...sa se refaca repede.

 

La noi ninge  [zirea] s-a racit de ieri dupa-masa, dimineata era soare si frumos...dupa-masa a inceput un vant rece, de mi-au inghetat toate cele...azi dimineata ningea ca in povesti...apoi a trecut la lapovita..acum iar ninge.

 

Si eu astept cu nerabdare weekend-ul, la job e nebunie...sambata plecam in Germania, pe seara mergem la concert, la formatia din Slovenia, la care am mai fost la concerte..revenim duminica dupa pranz...de-abia astept sa ma plimb  [pk] ne-am imprietenit cu organizatorii, o familie de langa Stuttgart..sunt ft draguti..o sa-i ajutam inainte de concert...vom merge cu ei si in august in Slovenia, la concertul aceleasi formatii..de fapt vor fi 3 zile de concerte, sunt invitati si altii. 

Marcia si-a invitat o prietena sambata (o stie de la cursul de logistica si expedieri internationale)...se uita la filme si stau la taclale pana dimineata  [:D]

 

Cam atat de pe frontul de vest. 

 

O zi faina si weekend frumos sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata si de la mine.

 

Am dormit azi-noapte 9 ore la rind si inca ma simt obosita. Tusea seaca s-a reintors...zau ca imi vine sa imi iau campii. In plus, ma simt terminata de obosita constant; orice mic efort ma pune pe butuci, zau ca nu imi place deloc situatia asta...ma simt complet debilitata. 

 

Am fost marti seara la un benefit la Madison Square Garden (compania a platit ca donatie $3,000 de bilet - am fost 10 persoane din companie). S-a chemat Garden of Laughs si au fost o droaie de stand-up comics: Jerry Seinfeld, John Mulaney (favoritul meu si nu m-a dezamagit), Bill Burr (care mi-a displacut profund - umor de tipul "bully"), Iliza Schlesinger (in general imi place de ea dar nu a fost chiar "on top of her game", Michael Che de la Saturday Night Live...si cred ca am uitat pe cineva :) :) Am fost in randul doi...le-am vazut porii de aproape :) :) :) 

 

Weekendul asta am o lista imensa de activitati administrative...am casa varza dupa atita calatorit, rufe pina la tavan...iar vinerea viitoare imi vin fetele in vizita, musai sa le termin pe toate sa fac curat luna jos - vreau sa facem un "spa night"...sauna, salate, smoothies. Ieri seara am smotruit frigiderul ca era dezastru dupa atata lipsa. 

 

Copilul mic a dat-o in bara la un test la mate ieri...din cauza ca a lipsit doua zile (doua zile de vineri, pentru ca am calatorit), a muscat un mare ZERO. E in panica totala ca avea media 97% si nu suporta sa pice sub 90%. E in "damage control mode" acuma: si-a planificat mediator in scoala sa recupereze, invata pe rupte. 

 

Ca asta pe la mine...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ant, spor la recuperat. si poate mergi si la medic. copchilu' precis va recupera si el, nu ma indoiesc. 

cat ai fost in deplasari n-ai tusit? nu cumva e iar o alergie....?

 

si aici ii frig saptamana asta - dar normal pentru aprilie aici. 10-11 grade. ieri la 11 grade era placut ca la 14. azi e ca la 7 :) (macar nu da nicio ninsoare si cred ca vom avea fructe berechet, nu a mai inghetat de mult si cred ca am scapat....)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ant, spor la recuperat. si poate mergi si la medic. copchilu' precis va recupera si el, nu ma indoiesc. 

cat ai fost in deplasari n-ai tusit? nu cumva e iar o alergie....?

 

si aici ii frig saptamana asta - dar normal pentru aprilie aici. 10-11 grade. ieri la 11 grade era placut ca la 14. azi e ca la 7 :) (macar nu da nicio ninsoare si cred ca vom avea fructe berechet, nu a mai inghetat de mult si cred ca am scapat....)

 

Am tusit si in deplasare dar mai discret...acum s-a intensificat. Sa nu imi zici ca sint alergica la caini :) :) 

 

Stiu ca mi-a trecut cu Xyzal dar zau ca sint zombie de somn...ma trezesc dimineata mahmura rau, nu imi vine sa ma scol din pat, nu mi se deschid ochii. Sotul cica sa incerc jumatate de pastila. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

si aici ii frig saptamana asta - dar normal pentru aprilie aici. 10-11 grade. ieri la 11 grade era placut ca la 14. azi e ca la 7 :) (macar nu da nicio ninsoare si cred ca vom avea fructe berechet, nu a mai inghetat de mult si cred ca am scapat....)

 Stai bine. La noi noptile sunt cu minus si dimineata plecam pe 0 gr. Ce folos ca avem 10gr  pe la pranz cca 2 ore? Nici un pom inflorit!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi e soare mult și cald, ceea ce ma îngrijorează (știu, suna repetitiv și probabil enervant). 14 grade azi și zilele ce vin. Deja avem Interdicție la consum de apa, de la 1 aprilie. Nu s-a recuperat seceta de anul trecut și lacul din care primim apa e încă sub limita de securitate Pt consum. Îngrijorător și asta. 

 

Ies la plimbare sa fotografiez Anemonele de pădure care au înflorit, e covor peste tot. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...