Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Departamentul pentru cafea si afaceri sociale


Recommended Posts

Pruteanu a avut dreptate.

Mie mi-e o scarba de chestiile astea.  De aia nici nu mai urmaresc tv-ul, ziarele. Rareori gasesc emisiuni pe gustul meu.

Toti politicienii imi provoaca greata prin ceea ce spun. Toate fatzele alea cu decolteuri imense si o limba romana precara ma dezgusta.

 

Am inceput sa ascult din ce in ce mai mult radio.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 809
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Am fost mai devreme sa-mi iau ochelarii de soare cu dioptrii

 

mi-am facut pentru prima data si eu ochelari de soare cu dioptrii, si inca trebuie sa ma obisnuiesc sa jonglez cu ei si cu cei normali, da' imi plac tare mult. cum de condus nu mai conduc (dar mi i-am facut totusi cu lentil polarizate, ca se vede mai fain - si cine stie cand o sa ma mai urc totusi si la volan), asa ca ii port la o iesire normala. acum vreau sa cobor pana la shop&go. pe strada cu ei, dar in magazin cu cei normali, ca nu vreau sa arat ca o pitzi (desi as vedea foarte bine cu ei si in interior)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna  [:)] ai mei seamana cu cei ai lui Tom Cruise din Top Gun...dar sunt mai mici...i-am luat pt ca sunt functionali, nu pt frumusete (ochelari de soare normali am 3 perechi)...lentilele sunt verzi (mai aveau maro si gri) si din plastic (cele din sticla erau mai grele, asa ca mi-au recomandat din plastic). I-am probat si in interior si vad bine cu ei. Numai ca sunt de distanta si nu-mi trebuie. La PC nu folosesc ochelari (am folosit pana acum 2 ani, cand au inceput sa ma deranjeze, vedeam in ceata cu ei; fara vad perfect..cica asa se intampla dupa 40 de ani, mi-a spus doctorul oftalmolog). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, foarte frumos ai scris despre parintii tai, am propus mesajul tau la mesajul lunii.

 

Silvia, felicitari Crinei! Cati km a alergat? Se descurca f bine in probele de rezistenta din cate vad... Ale mele nu prea au alergat distante asa de mari, Ana Maria, cea mica, a mai alergat 600 m la concursuri, trage din ce in ce mai tare, dar e lesinata la final :))

Andreea in schimb e ceva mai puternica, are mai multa forta (de la natura) si a mers destul de bine pe probele de viteza, la saritura in lungime (avand forta, se propulseaza mai bine pt zbor si sare mai mult, Ana de ex, sare cam cu 1 m mai putin, desi au invatat tehnica cam la acelasi stadiu - mai au de imbunatatit amandoua, normal).

 

Vivi, bafta cu operatia cand va fi sa fie! Pruteanu intr-adevar a fost un om f inteligent.

Imi povestea o cunostinta ca Pruteanu a predat la Facultatea de Jurnalism (parca) si era foarte exigent cu studentii, atent la orice detaliu.

Nici mie nu-mi plac si nu-i ascult pe politicienii de astazi, a scazut foarte tare calitatea oamenilor, mult mult de tot.... niste agramati toti, cu diplome luate pe bani etc... cred ca rezist mai bine sa ascult niste manele decat sa- ascult pe astia..

 

Ella, mai aveti putin si plecati! Merge si Marcia cu voi? Mersi frumos pentru raspunsurile din mailuri!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-ati facut sa googalesc botanica  [:D]

deci link-ul cu wiki nu e bun

 

so

Viola odorata =toporas

 

Viorea= Scilla

 

desi cred ca e multa lume care le confunda, including me 

 

https://7coline.wordpress.com/2011/03/26/toporasi-viola-odorata/

 

si cu ce e diferit fata de ce am scris eu? sau mai bine zis, ce e gresit in ce am zis eu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...