Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Departamentul pentru cafea si afaceri sociale


Recommended Posts

Concluzionez ca mama nu e chiar cucu când spune viorele la toporași :))). De undeva a auzit ea :)). 

 

De celelalte viorele eu n-am auzit niciodată, nu am văzut in Ro. De asta am sărit direct spunând ca nu sunt viorele :))). 

 

La noi e cald și frumos, am fost la plimbare și am văzut anemone de pădure, viorele albastre și galbene. Toporasii infloresc ceva mai târziu. 

 

Al meu e in Praga și îmi tot trimite poze pe unde se plimba, sa mor de ciuda! 

 

Eu la job, de după-masa. Ma consolez ca mâine mergem la distracție seara. Abia aștept sa plec acasa sa încep weekendul :)). 

 

Ah și am primit întrebarea de la șeful dacă pot contribui cu fotografii pentru sala de așteptare la recoltări. Sa îmi cumpere fotografii. :) Acum sortez și pe urma colegii vor vota care vor fi expuse :). Numai fotografii de pe Gotland. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 809
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mianna  [:)] ai mei seamana cu cei ai lui Tom Cruise din Top Gun...dar sunt mai mici...i-am luat pt ca sunt functionali, nu pt frumusete (ochelari de soare normali am 3 perechi)...lentilele sunt verzi (mai aveau maro si gri) si din plastic (cele din sticla erau mai grele, asa ca mi-au recomandat din plastic). I-am probat si in interior si vad bine cu ei. Numai ca sunt de distanta si nu-mi trebuie. La PC nu folosesc ochelari (am folosit pana acum 2 ani, cand au inceput sa ma deranjeze, vedeam in ceata cu ei; fara vad perfect..cica asa se intampla dupa 40 de ani, mi-a spus doctorul oftalmolog). 

 

eu nu suport decat lentilele maro; ramele-s negre si faine (si scumpe, n-am idee ce era in mintea mea de-am dat o caruta de bani pe rame Furla, ca nu-s genul - dar adevaru-i ca-mi plac si cred ca-s in faza in care mai merit o extravaganta; acu' stau si cu stresu' sa nu-i pierd, la cat au costat  [:-)))] ).

 

lentilele-s de sticla, subtiate, ca am dioptrii destul de mari; plus polarizate, cum am zis mai sus.

 

aviator parca le zice la cele gen Top Gun - imi plac, dar la altii, la mine nu [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, din câte înțeleg imaginile sunt de la o expoziție din Paris, la Atelier des Lumières. 

 

https://www.atelier-lumieres.com/en/van-gogh-starry-night

 

A journey into van Gogh’s greatest masterpieces! 
 
The new digital exhibition in the Atelier des Lumières immerses visitors in the paintings of Vincent van Gogh (1853–1890), a genius who was not recognised during his lifetime and who transformed painting. Projected on all the surface of the Atelier, this new visual and musical production retraces the intense life of the artist, who, during the last ten years of his life, painted more than 2,000 pictures, which are now in collections around the world.
----------------------------------------------------------------------------------------------
 
Că tot ne întreba Ioana în ce pictură am vrea să trăim, acolo chiar poți să te simți în pictură  [:)] .
 
Mulțumesc pentru link!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

. ---------------------------------------------------------------------------------------------- Că tot ne întreba Ioana în ce pictură am vrea să trăim, acolo chiar poți să te simți în pictură [:)] . Mulțumesc pentru link!

 

Chiar ca! Minunata ideea cu tablourile interactive.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

). Ah și am primit întrebarea de la șeful dacă pot contribui cu fotografii pentru sala de așteptare la recoltări. Sa îmi cumpere fotografii. :) Acum sortez și pe urma colegii vor vota care vor fi expuse :). Numai fotografii de pe Gotland.

 

Bravo! [flo] La ce poze frumoase faci cred ca e greu de ales.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah și am primit întrebarea de la șeful dacă pot contribui cu fotografii pentru sala de așteptare la recoltări. Sa îmi cumpere fotografii. :) Acum sortez și pe urma colegii vor vota care vor fi expuse :). Numai fotografii de pe Gotland

Foarte frumos [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Crinei, Andreei si Anei pentru reusite!

 

La viorele, viorici si alte floricele de padure m-ati pierdut :)

 

Viv, la multi ani pentru fino-nepotica!

 

Laura, bafta lui M la concurs!

 

Laura, bafta sotului la pavat.

 

Nici nu mai stiu ce am citit. Azi la

5.30 P a venit ca o doare burta si in cateva minute voma de numa'. Pana la 10 a vomat de 6 ori. Am stat cu ea acasa si cu J si sunt cam capie. Acum e ok, a mancat un pic si a si baut apa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...