Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Departamentul pentru cafea si afaceri sociale


Recommended Posts

  • Răspunsuri 809
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ziua buna! 

 

Azi m-a anunțat colega ce se ocupa cu sortarea pozelor mele, ca a ales 12 dintre ele, care vor merge in “finala”, sa fie votate de colegi. O sa le pun pe un ecran sa ruleze timp de o săptămâna și ei vor alege. 

 

Silvia a avut azi unul din testele naționale la engleză, a știut. Joi e al doilea. 

E tare bucuroasa ca a luat la toate testele naționale la suedeza A, va primi calificativul A la final, avea B pana acum. 

Mâine afla rezultatele preliminare Pt liceu. 

 

In rest nimic nou de aici. E frig, frig, era deja primăvara... 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata din coltul meu incetosat si umed.

 

Mianna, foarte interesant cu rockul rusesc si cu copiile din filme de xray. Inventivi!

 

Mihaela, da...si eu zic ca trebuie un soi de contract pentru fotografii. Si sotul meu vinde fotografii dar retine dreptul de autor. Succes!!!!

 

Laura, ai scris superb despre tatul tau...mi-a dat fiori. Este un model pentru toti alti tati.

 

Ioana, sper ca v-ati revenit toti dupa crocobaurul care v-a dat la gioale. 

 

Eu la servici...fara chef. Joi trebuie sa merg la o inmormantare (fratele unei colege - biata de ea s-a dus sa aiba grija de fratele ei in Florida dupa o operatie pe cord; a stat cu el de luni pina vineri dimineata cind a zburat inapoi acasa si vineri la pranz fratele a murit...si asta in conditiile in care sotul ei e bolnav de cancer in ultima faza)...ingrozitor de trist.

 

Vineri imi vin fetele in vizita...am planificat un spa night. Le-am spus sa vina cu halat si papuci (ne bagam in sauna) dar le fac surpriza si am angajat doua manicuriste vina acasa si sa ne faca mani/pedi. Vreau sa fac un meniu de spa (ceva usor, salate, smoothies)...sa ne punem niscai masti pe fata (am o groaza de masti koreene)...un pic de relaxare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

La mine azi a fost nebunie mare  [zirea] stres si multe de facut...dar am rezolvat ce era stresant.

 

Duminica la micul dejun am reusit sa vars cafea fierbinte pe degetul mare de la mana stanga...noroc ca am fluocinolon acasa si mi-am dat cand am ajuns; mi-a trecut pana ieri...iar ieri am reusit sa dau cu o caramida peste degetul mijlociu de la mana dreapta  [batcap] de fapt, a cazut peste unghie..imi venea sa urlu de durere, m-au trecut toate transpiratiile si am plans..eu nu sunt sensibila, asa o durere nu am simtit pana acum..degetul e vanat si dublu fata de fratele lui de la mana stanga..ieri de-abia il miscam, azi e mai ok...sper sa nu-mi cada unghia (nu am piedut unghii pana acum).

 

Mandra si-a facut azi un tatuaj  pe brat, de la incheietura mainii putin mai sus (4 litere)...eu am fost de acord, a tb sa merg cu ea sa semnez...dar de platit a platit ea [:D] vroia pe deget, dar a renuntat...mai vrea sa-si faca unul cu scrisul meu si al alor mei (ii scriem toti te iubesc si ea isi va tatua scrisul..a zis ca asa va ramane cu ceva de la noi cand nu vom mai fi). 

 

La Real in Germania am gasit un stand un produse romanesti; e nou, acum 2 luni nu era...asa ca am luat zacusca de Raureni si pate de ficat Ardeal...mai devreme am mancat pateu, ce bun este  [fri] mai aveau pufuleti, cioco Rom, fasole cu ciolan sau carnati...si altele..o sa iau si fasole daca viitoare.

 

Laura, eu as vorbi la scoala. Marcia de ex a intrebat-o acum 3 ani pe una din profe de ce tb sa studieze anumite materii, care nu le folosesc...si i-a propus sa vorbeasca despre teme de actualitate...profesoara a fost de acord, a introdus in plan o parte din temele propuse de ea. 

 

O seara faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

'Neata! Eu nu am Netflix, nu am vazut serialul, dar ma citit cartea si m-a impresionat mult. Nu stiu cum arata in film, dar in carte fata sufera mult in inchisoare, e lipsita de anumite drepturi pe care un alt minor le-ar avea.

 

Doar ca informatie, in film fata are 18 ani impliniti la data evenimentelor, deci a fost tratata de sistemul judiciar ca un adult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...