Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Departamentul pentru cafea si afaceri sociale


Recommended Posts

  • Răspunsuri 809
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

se vede ca nu te uiti la "Big Bang Theory" :))))

toti care il urmaresc stiu de episodul cand Sheldon canta la theremin tema muzicala din "star trek" :))

 

Eu ma uit, de vreo 5 sezoane incoace, ca sezoanele mai vechi nu le gasesc pe net. O fi mai vechi.

 

Multam de urare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 : Shen Yun (5000 de ani China, cu muzica simfonica si dansatori; e toata saptamana in Zurich, biletele s-au vandut imediat; 

 

Asta este, nu? https://www.shenyunperformingarts.org/london/eventim-apollo

 

 

As vrea si eu sa ajung, dar nu am cum. cred ca o sa fie un show pe cinste. Distractie placuta!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am uitat si la Young Sheldon. 

Actorul Jim Parsons e vocea lui Oh din desenul Home. Ne-am uitat la desen si nu stiam de unde sa il luam si dupa acteva minute ne-a picat fisa. 

 

Rox, multam. O sa ma uit daca il pot accesa de aici.

 

toate sezoanele vechi sunt si pe hbo go, daca il puteti accesa cu cont de romania online.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta este, nu? https://www.shenyunperformingarts.org/london/eventim-apollo

 

 

As vrea si eu sa ajung, dar nu am cum. cred ca o sa fie un show pe cinste. Distractie placuta!

A fost si la Montreal, imi pare rau ca nu am fost, chiar recent.

Pana una alta vreau sa ajung la Cirque du Soleil, n-am fost niciodata inca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sanatate bolnavioarelor! [flo2]

 

uuuf, ce bine ca-i vineri! iar am avut o saptamana crunta.

 

sunt atat de obosita incat am refuzat sa ies la distractie [:)]  prietenii mei merg la ceva jazz si blues la MTR, dar mie mi s-s parut mult prea mare efortul.

 

aseara am vazut "We will rock you". fain spectacol, merita vazut! se mai joaca si in seara asta, si au mai anuntat 13 si 14 noiembrie.

 

maine merg la un concert folk, iar duminica diminteata zbor la Cluj si de-acolo cu taxiul la Targu Mures.

 

mai am o saptamana pana la concediu, dar nu-mi reiese ca o sa pot ignora absolut tot timp de doua saptamani. dupa cum se pare ca-i moda in vest, acum o colega din Belgia a decis ca-i timpul pentru sick leave. (stiu, suna sadic exprimarea mea, dar nu mai pot avea pic de empatie cand vad ca in momentul in care se inteteste treaba ma trezesc cu un sick leave, mai intai de o saptamana, apoi prelungit treptat - cum s-a intamplat si azi, cand am aflat ca dupa saptamana ce-a trecut mai urmeaza cel putin una, astfel incat nici nu ne mai putem face planuri cine si de ce se ocupa, ca ni-s date peste cap la fiecare nou anunt).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna, cred ca e timpul sa ti iei si tu un sick leave, inainte sau dupa concediu. Stiu cat de complicat e atunci cand tu esti cea care coordoneaza pe altii, dar, stii cum e, nu-ti ridica nimeni statuie. Nu ai de ce sa te epuizezi. Parerea mea...

 

Eu anul asta trag tare sa-mi termin stagiul pentru permisul de predare definitiv (brevet/license). Se scad din zilele de stagiu toate zilele de concediu medical, asa ca nu mi iau decat daca voi fi obligata (boala a mea sau a copilului). Altfel, suntem chiar sfatuiti sa ne luam concediu medical daca ne simtim epuizati. 

 

Si eu sunt obosita franta. In plus, fi-miu s-a obraznicit, zilnic aproape am plangeri la scoala. Nimic grav, dar chestii enervante. Acum m-a chemat profesoara lui dupa ore sa discutam...yey. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...