Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Departamentul pentru cafea si afaceri sociale


Recommended Posts

  • Răspunsuri 809
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

FB-ul meu e plin de oameni care pun in balanta pentru ce ar trebui sa ne manifestam compasiunea: pentru catedrala care arde, sau pentru bietul copil de 3 ani care a murit cazand in fosa septica neasigurata din curtea scolii. imi fac greata astfel de postari.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

FB-ul meu e plin de oameni care pun in balanta pentru ce ar trebui sa ne manifestam compasiunea: pentru catedrala care arde, sau pentru bietul copil de 3 ani care a murit cazand in fosa septica neasigurata din curtea scolii. imi fac greata astfel de postari.

 

De parca empatia/compasiunea sint in cantități limitate. Se dau la rație, pe buletin. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata!

 

pe pagina mea nu circula stirea cu copilul de 3 ani, la mine circula catedrala/ o tanara din delta care a suferit arsuri grave si a fost purtata prin toata tara si refuzata de toate spitalele de arsi din Ro. 

 

sunt intr-o stare ciudata...nu stiu nici eu de ce. barbatul s-a virusat iar si cred ca mi-a dat si mie. in week-end am avut si o nepotica la mine si a fost mai nebunie ca de obicei. nu m-am odihnit deloc. fetele au avut sambata o petrecere si a trebuit sa le duc (ca nu era in oras) si sa stau dupa ele. 

saptamana trecuta am stat si o noapte la UPU - colica renala din nou apoi pe la ecograf, analize. inca am tratament si beau ceai cu cisterna.

la munca nu se mai termina, cand respir ca am incheiat ceva, apare altceva urgent de facut...

Crina are saptamana altfel si e la Bucuresti astazi in excursie. m-am trezit de la 5.30 sa o duc si vine deabia la miezul noptii.

 

Rox, Laura si Monica, felicitari fetelor! aveti copiii talentati!

 

deabia astept sa vad copii gatiti pentru nunti sau baluri de absolvire. noi nu avem evenimente anul acesta nici la scoala nici in familie.

 

Viv, spor la lucru! nu mai e mult si o sa stai la cafea in fata casei .

 

Fleur, bafta la examene! Eric nu cred ca e mai obraznic ca alti copii...si in plus e adorabil [:)]

 

sanatate tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am vizitat catedrala Notre Dame in urma cu cativa ani. E o cladire istorica, un simbol, e normal sa te socheze astfel de momente. 

Altfel... orice tragedie e dureroasa, la orice nivel, si incerci sentimente de tristete, compasiune pt toate...

 

Silvi, S-a intors Crina? Ce au vizitat in Bucuresti, pe unde au fost? Sanatate multa!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

mama mia cat ati scris...deabia am reusit sa va citesc [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Monica, multumesc! s-a intors aseara tarziu. au fost la Muzeul Satului, la Muzeul Antipa si la gradina zoo Baneasa. am mai fost si intrun tur cu autocarul si au vazut din mers Arcul de Triumf, Palatul Parlamentului, si alte obiective. au mai oprit sa faca poze...dar inca nu am vazut ce poze a facut si nu am discutat prea mult. Dar i-a placut.

 

maine e ziua sefei mele si avem petrecere. vineri dupa munca mi-am facut programare la coafor. sper sa ma lase rinichiul sa ma distrez si sa ies din starea asta naspa.

 

zi frumoasa tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

pe pagina mea nu circula stirea cu copilul de 3 ani, la mine circula catedrala/ o tanara din delta care a suferit arsuri grave si a fost purtata prin toata tara si refuzata de toate spitalele de arsi din Ro. 

 

Din pacate, vrem, nu vrem sa acceptam, stirile astea sunt niste cazuri reale, reprezentative pentru tara in care traim. Educatia si sanatatea nu conteaza. Needucati si bolnavi suntem mai usor de manipulat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...