Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Departamentul pentru cafea si afaceri sociale


Recommended Posts

Prietenul nostru cel mai bun nu s-a simtit bine saptamana trecuta.

A fost la urgenta. De acolo i s-a spus ca are o pneumonie usoara i-a dat tratament cu un antibiotic cu spectru  larg si i s-a spus ca daca in 2 zile nu se simte bine sa mearga la infectioase.

De paste a mers la infectioase.

A facut pneumonie cu Legionella. E inca internat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 809
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

A plecat cu aceasta ținta, dar știind bine ca oricând poate întrerupe și relua peste câteva luni, ani.

Nici eu nu înțeleg de ce și-a pus așa direct, 800 km pe jos, dar ea știe probabil :). 

Astept cu sufletul la gura in fiecare seara sa scrie. 

 

Ah și da, provocarea e și mentală. Ieri a start cu soțul ei la telefon o parte de drum ca sa nu se gândească la picioarele cu bătături. Nu poate dormi nopțile de sforăituri, chiar cu dopuri in urechi. Doarme la casele special amenajate Pt pelerini, cu preț mic, nu sunt camere ci doar sali de dormit. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Legionella se găsește in apa sau in pământ și ajunge in căile respiratorii prin inhalații, aerosoli. 

 

Viviana o fi fost prietenul tău la piscina? A arat/săpat in grădina? Posibil sa fi inhalat praf infectat? 

Doar a zburat cu avionul. Nu stie exact unde s-a infectat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma relaxes acasa la mama.

 

Rall - mult succes cu magazinul. ai vreun link, ceva?

 

Azi am fost la un gratar cu niste prieteni, la alti prieteni de-ai lor. Desi vremea a fost nasoala aici, si n-am putut sta afara, a fost tare fain.

 

In a doua zi de Paste am fost cu alti prieteni intr-o mica excursie prin Ardeal - si am realizat ca oricat de ardeleanca sunt, nu-mi cunosc Ardealul (de exemplu acum am ajuns prima data la Blaj si la Campia Libertatii, locul unde s-a nascut mama). Mi-a placut mult (mai putin partea in care n-a fost prea usor sa gasim un restaurant unde sa mancam - multe mese organizate; pana la urma am mancat in Turda, la un restaurant tare fain, pe care-l recomand daca ajungeti pe-acolo: Printul Vanator.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata tuturor

 

la mine s-a terminat vacanta, care oricum a fost lunga de tot. ne-am simtit extraordinar, ne-a plouat o zi din 2 la Venezia de ne-a luat pe sus... si in rest vreme amestecata. dar a fost o vacanta frumoasa. copiii au intrat de marti in teme si repetitii.... deja suntem pe ultima suta de metri. 

 

 Fleur - sper sa fie cu bine schimbarea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la mine!

 

Rox, sa va fie de bine concediul!

 

Mianna, hm, nu cumva e vorba de Printul vanator? (parca nu-i zicea "Printesul")

 

Viviana, sanatate prietenului!

 

Velvet, ce mai face pisoiul tau? A noastra ne trezeste la 4  [batcap], ieri n-am mai reusit sa adorm la loc si m-am apucat de lucru pentru birou.

 

Eu sunt pe drum catre polul frigului: Toplita - Miercurea Ciuc - Odorhei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...