Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Departamentul pentru cafea si afaceri sociale


Recommended Posts

  • Răspunsuri 809
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Interesant titlu de capitol, initial am crezut ca i titlu nou la celalalt subiect. Nu pot decat sa l aprob, ca o mare ( la propriu) amatoare de cafea ce sunt.

 

La mine nu sunt noutati, n am mai scris ca nu am prea avut ce. Acelasi iures zilnic cu munca, scoala, activitati ale copilului. Am avut si o inspectie, sper sa fie si ultima.

M am agitat un pic sa inscriu copilul la activitatile parascolare si extrascolare de primavara, pana la vacanta de vara. Va continua inot, va incepe sculptura, pictura pe ceramica, la cererea lui. L am inscris si la soccer ul de vara, care e un must chiar daca mergem in concediu. Ce ne am face altfel in lungile seri de vara?

 

Deocamdata e oficial primavara si azi ploua de rupe. In alte zone ale Quebecului a nins zdravan. Cand vad copacii vostri infloriti, ca in fiecare an, ma inverzesc de invidie.

 

Despre rochii, numai de bine. Imi amintesc vag asa, cat de feminina ma simt(eam) in ele. Cel mai recent am purtat rochie in prima zi a anului scolar. Ocazii la mine nu prea exista.

Mihaela eu nu as purta accesorii rosii la rochia cu frunze verzi turcoaz, as alege galben pentru un look fresh sau oranj/ caramiziu pentru un look mai indraznet.

As purta fara complexe balerini care pot fi finuti si eleganti.

Important e sa te simti tu bine, eleganta si confortabila in tinuta asta.

 

Pantofi cu toc nu mai port de multi ani, am mai pastrat asa de amorul artei o pereche de escarpeni negri.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, greu trebuie sa fie cand esti punctul de sprijin al tuturor. Chiar nu l inteleg pe CCS, ar trebui sa aiba mai multa incredere in tine. Altfel, in locul tau as pune in stand by toata lucrarea si sa faca el cand va fi acolo. Dar ar fi pacat, nu? Mai ai atat de putin pana la finalizare.

 

Velvet, sanatate pisoiului si sa mai fie ani buni langa tine. Cat timp sare pe tv, e semn bun! Felicitari pentru colectia de rochii.

 

Scuze, nu mai stiu ce am citit, sunt lata de oboseala dupa o saptamana interminabila.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata  [:)]

 

Fleur multumesc mult  [pup]  sa te odihnesti in weekend!

 

eu muncesc un pic in prima parte a zilei.apoi...o sa incerc niste parcari cu ajutor.ca mi-am luat parcare langa bloc,dar nu am mai scos-o de o saptamana  [zirea]  nici nu am cand in timpul saptamanii,dar si de frica ca nu o s-o parchez la loc.sper sa reusesc si s-o fac apoi si singura. macar ma urc in masina si o iau din loc oriunde vad cu ochii...

 

zi frumoasa sa aveti!  [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, mai, observ aici la noi in departament o usoara nostalgie la adresa rochiilor si a pantofilor cu toc, deci nu pot de cat sa zic, "ou sont les femmes d'antan" [vampa] [flor]

Velvet, spor la parcari...

Fleur, spor la activtati peste activitati!

 

Ca m-ati zgandarit cu rochia, recunosc ca nu ma omor dupa ea. Daca ar tb sa o port, i-as pune o curea lata nuanta albastrie (chiar daca e dreapta) si cu pantifi nude. Si un clutch verzului, albastriu sau ceva culori amestecate de albastru si verde. Fara cercei.  Balerini nu as pune, pt ca la lungimea aia te fac mica si indesata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Ioana, fain titlul  [pk]

 

Velvet, spor la parcat..si numai bine motanelului. 

 

La noi a venit primavara, cald si soare...si miroase asa frumos...au aparut si florile in gradina (zambile si narcise), liliacul are frunze, ciresul japonez e plin de flori...si albine...cand apar fructele, vin pasarile si le mananca...as vrea sa-l altoiesc, ca sa faca cirese normale..dar nu ma pricep.

 

Au ajuns si cizmele si arata ft bine...multumesc pt aprecieri  [flo2]

 

Eu port tocuri, dar in general patrate...in tinerete purtam doar tocuri cui, acum nu mai pot..la job am 5-6 perechi de pantofi/ghetute cu toc...spre job port incaltari comode, care nu ma impiedica la condus...la petreceri port cu toc, dar nu ft subtire...sandale am in general cu platforma (pt timpul liber) si cu toc patrat sau mic pt job...balerinii nu-mi plac...am insa pantofi sport...eu am piciorul mic si subtire (35 port), asa ca destul de greu sa gasesc incaltari...aici sunt in general de la 36 si la 43  [batcap] nr. 35 e rar, doar la modelele italinesti exista...am avut si incaltari produse in Romania (sub marca italieneasca)...incaltari nu cumpar de pe internet, tb sa le probez neaparat...si nu cumpar incaltari de la H&M, Zara etc...doar de la magazinele specializate (asa se recomanda).

 

La tocuri, asa port :

 

https://www.ochsner-shoes.ch/CH/de/shop/damen/damen-schuhe/damen-schuhe-pumps/00002001708408/Varese*Giulia*Damen*Pumps*Schwarz.prod?positionInList=9&fromCategoryDetail=true

 

https://www.ochsner-shoes.ch/CH/de/shop/damen/damen-schuhe/damen-schuhe-pumps/00002001661658/Guess*Denim*Damen*Pumps*Schwarz.prod?positionInList=13&fromCategoryDetail=true

 

Cei de mai jos ii am in bleumarin :

 

https://www.ochsner-shoes.ch/CH/de/shop/damen/damen-schuhe/damen-schuhe-pumps/00002001660861/Varese*Napoli*Damen*Pumps.prod?s=2&_=1553334624997&positionInList=56&fromCategoryDetail=true

 

La fel si sandalele, tot bleumarin :

 

https://www.ochsner-shoes.ch/CH/de/shop/damen/damen-schuhe/damen-schuhe-hohesandaletten/00002001628395/Varese*Damen*Hohe*Sandalette.prod?positionInList=16&fromCategoryDetail=true

 

Iar pt petreceri, genul asta de toc e ok pt mine:

 

https://www.ochsner-shoes.ch/CH/de/shop/damen/damen-schuhe/damen-schuhe-hohesandaletten/00002001689378/Limelight*Damen*Hohe*Sandalette*Grau.prod

 

V-am cam ametit.

 

O zi faina sa aveti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marcia are o problema cu prietena ei cea mai buna (cea din India)...de fapt, prietena are o problema, dar nu i-a spus inca...va veni cu sora ei (care are 23 ani) sa discute cu Marcia...cica nu poate sa spuna singura ce problema are, sora ei tb sa vorbeasca pt ea...sa vedem acum, sunt si eu curioasa...sper sa nu fie ceva grav...am facut cu Marcia diverse scenarii, ea a vorbit in ultimile zile cu alte prietene...toate i-au recomandat sa renunte la prietenie, pt ca e una toxica...nu intru in detalii, pt ca e mult de spus...Marcia a avut mereu probleme cu ea, asta inca de la gradinita, e genul care te manipuleaza sentimental...si ei i s-a cam luat. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anja multumesc  [flo2]

 

Ella multumesc  [pup]  sa fie bine fata ta,asta e cel mai important!

 

am facut de cateva ori parcarea cu spatele...dar singurica tot mi-e frica.nu sunt nici intr-o stare prea buna...prea singura aici...sunt zile cand se aduna toate in mintrea si sufletul meu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am venit de la nationalele de atletism: locul 15 la 60 m (8.87 s, record personal), locul 13 lungime, 4.53m.

 

Ella, greu cu prieteniile in care mai mult oferi decat primesti... in care unul dintre ei tot il incarca pe celalalt si doar atat... In fine, sper ca prietena sa nu aiba o problema atat de grava...

 

Fleur, frig rau la voi, maica... Eu una nu as rezista acolo, de abia ma descurc cu iernile din Ro, si ma vait de frig, nu gluma... acolo as fi sloi. In rest, e o tara faina, oameni ok, un sistem mult mai bun decat aici... dar prea friggggg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Tocmai ce-am venit cu Marcia de la restaurantul mexican, am mancat acolo de pranz...si am petrecut timp ca fetele  [:D] Marco revine maine dimineata..m-am trezit inainte de 5 si l-am dus la aeroport...apoi am dormit pana la 11  [:D] e si el racit, chiar avea febra dimineata..eu cu Marcia nu am facut febra, barbatii sunt mai sensibili  [:-)))] fac mereu misto de el pe tema asta.

 

Monica, felicitari copilei.

 

Marcia si cu prietena au decis sa ia o pauza...stau la distanta momentan..ea mi-a spus ca nu mai vrea sa fie prietena cu Isabel, dar nu a vrut sa fie prea dura cu ea...timpul va decide ce si cum...Isabel a avut ceva probleme la job, dar din cauza asta nu tb sa se poarte asa cu Marcia (a plans vreo 2 ore continuu din cauza gestului ei...pt ca nu a inteles de ce..si mai ales de ce se poarta asa cu ea)...in fine, s-au adunat multe de-a lungul celor 12 ani de prietenie...prietenia ei e ft posesiva : Marcia nu are voie sa aiba alti prieteni, tb sa o intrebe mereu ce face, tb sa-si ceara mereu scuze daca ceva nu merge...Marciei i s-a luat si nu mai vrea o asemenea prietena...are si alte prietene, care sunt pe aceeasi lungime de unda cu ea. 

Aseara a fost la ziua prietenei cu care va merge la Amsterdam, a implinit 18 ani...au sarbatorit la un restaurant tailandez, a venit acasa la 11 aseara, s-a simtit ft bine.

 

La noi e tare frumos, a venit primavara  [pk]

 

O seara faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...